İçeriğe Yönlendir
Burak Sıvacı

Gençler aydınlansın.Eğitim şart :)

Recommended Posts

Burak Sıvacı

19 yaşındayım. Asıl mesleğim elektrikti fakat direk işleri bana hep zor gelmişti o yüzden sevdiğim işi yapma kararı aldım.Otomobil modifiye. Fakat buralarda o işi yapabilecek usta yoktur. Kendim öğrenmek istiyorum şuan müzik tesisatı elektronik  yapan bir ağabeyin yanında başladım.Şimdilik işin temelini atıyorum. Ben işimi de öğrendikten sonra araç alıp döşemesinden elektroniğine kadar dizayn edip ticarete dökmek istiyorum. Tecrübesi olan abilerim kardeşlerim. Ne yapmak istediğimi biliyorum ama kendimi daha nasıl geliştirebilirim.Herkes araçlarda ihtiyaç olan birşeyler söylesin. mesela follow me sensörü gibi? hem ihtiyaç hem ek aksesuar.. herkesin olumlu olumsuz düşüncelerini değerlendiricem..Teşekkür ederim herkesden Allaha emanet olun.Saygılar...

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Hoşgeldin.

Sevilerek yapılan iş.Kalite anlamı taşır düşüncesindeyim.

Ne tür işlemler yapacak isen o işlemi oluşturan her çeşit ürün,malzeme,hammadde,işçiliğini,neler kullanılarak yapılacağını oluşturan bir araştırma,bilği video,resim,dökümanterler edinip kaynagına kadar öğrenmeye çalışman gerekecek yani çıraklık olarak geçecek bu dönemlerini her şekli ile çıraklığını yapıp off puf demeden alacağın harçlığa bakmadan kendine işleyeceksin.Araştırma,geliştirme,uygulama.

Araçlarda ihtiyaç olan bir şeyler zaten belli.Yapılarıda belli,çalışma aşamalarıda belli.Belli olanı bulmak öğrenmek yerine ki öğrenmek zaten mecburide sen belli olanlardan yeni bir şeyler oluşturup uygulamaya geçirebilmeyi öne alıp ona göre kendini eğitmeni tavsiye ederim.

İşinin teknisyeni olmak istiyorsan ben başka yolunu bilmiyorum.Teknisyenlik boyutunu aşmak öyle kolay bir süreç olmayacaktır diye düşünüyorum.

Buraya yazdırmak yerine ki yazanlar zaten biliyor öğrenmeye çalışacak olan teknik aday sensin ve sana tavsiyem zaten yazılmış olan bir çok yorum,bilği,resimli paylaşım mevcut ve sen bunları teker teker zaman ayırıp inceleyebilirsen yerinde bir öğrenim aşaması olur kanısındayım.

Kesinlikle kendimi övmek için yazmıyorum.Konu başlığındaki anlamı anlatmak için yazmak istedim.

13 yaşımda çıraklığa adım attım.Sanayide motor tamirciliği hariç her alanda çalıştım,yanında motor tamircilerinede çıraklık yaptım ama baktım öğrenmek için 17 yaşımda bir otobüsün tesisatını çekebilecek,kaporta işlemlerini yapabilecek,vebasto tamirini yapıp takabilecek,beyinlerinin tamirini yapabilecek,oksijen,elektirik kaynagı,oto tabela ve fırça boya yazıcılığına kadar vesiare vesire,Bunlar para gözetmeksizin,dayakda dahil yiyerek her gün gece 4 e kadar çalışıp sabah 7.30 da dükkanı açarak ulaşabildim ve tecrübeli hale geldim.Sonra bir abimin hobisi elektronik olduğu için sağolsun hiç yok demedi gece yarılarına kadar onunla ilğim elektronik oldu,kurslara gittim,Onca iş lerden sonra tek ve tek sevdiğim Elektronik oldu.Güçlü firmalarda seslendirme elektroniği imalat,montaj ve senin sevmediğin direklerde yıllarca tel çektim bağladım,ses cihazları yönetimi,kullanma işleri yapan firmalarda çalıştım,bir İddia üzerine bilğisayar tamirine başladım,dükkan çalıştırarak şekilde pc donanım tamirini Ankara'da ilk yapanlardan oldum İsteyerek ve severek çalıştım.2009 sonundan bu yana forumun yüzde 80 nini okudum.Hala okumaya çalıştığım bir çok çalışma ve yorumlar var vakit buldukça okuyorum.Hala yaptığım hiç bi işte çırak olmaktan çıktığımıda düşünmüyorum.Fırın ekmek misali benim için geçerli olan durum.Yaptığım aydınlatma çalışmalarında kendimi bu şekilde görüp her çalışmanın elbette hataları olacak ve hataları örnek alıp daha iyisi olmasını istiyorum,uğraşıyorum.

Bir şeyleri kolaya gelmek babında isteyerek değil,olanı bulup sen içten öğrenmeyi isteyerek öğrenebileceksin.Takıldığın yer elbette olacak ve her daim burada bilinen paylaşılacaktır.Üstteki başlıklardada aynen yaptığım şeyi tavsiye ediyorum durum bu.

Forumda Selçuk,Servet,Mahmut,adı ve kendi güzel Muhammed ustam başta olmak üzere bir çok arkadaşımız eminim ki zorlu yollardan geçerek bulundukları yerdeler.Sen yaşlarında hatta daha ufak yaşta severek yada mecbur kalarak yaptıklarının ve hala yapmaya çalıştıkları için şimdi ekmegi yeniliyor.Sanada tavsiye ediyorum.

İçinden abi arabadaki parçaları yazmaycaksın madem bu kadar uzun yazmasaydın dememenide bilahire isterim.:lol:

Kolaylıklar diliyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 5

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...