İçeriğe Yönlendir
Oktay Toker

Mercedes 190 C bi-xenon, led gündüz farı, led sinyal

Recommended Posts

Oktay Toker

Ankara'dan bir arkadaşımızın Mercedes 190 aracı için Kristal marka sağdan trafik için yapılmış şeffaf camlı far alındı.

Bosch bi-xenon mercek,Sis bölümünede yeni nesil Bosch servo bi-xenon merceği düz çigi halinde sabitleyerek sis merceği olarak kullanıldı.

Gen5 balast ile kullanıma hazır hale getirildikten sonra Farın iç çerçevesi şeffaf pleksiden yapılmış.

Bunu degerlendirerek çerçevenin ön yapısındaki kenar çizgilerinin olduğu kısımlardaki krom tabanı silip gümüş grı renk ile şeffafca boyadım.

H2s4qWD.jpg

o7DjnhV.jpg

Ledlerin birlşemiş hali.Ledlerimiz bu defa 8000k renk tonunda oldu.1watt Edison power ledler kullanıldı.

g2NwqeG.jpg

Pmh72EX.jpg

NrnpCDP.jpg

Sinyal ledlerinde günışığına yakın tonda smd5630 kullanıldı.amber tonu yakalamak için renk kagıdı kullandım.

a3iG7Hl.jpg

PMP3BlI.jpg

Bitmiş halleri.

JBXgeNg.jpg

wWVwDgj.jpg

6VlRcTx.jpg

VXGT4PM.jpg

3efxCCJ.jpg

• Beğen 6

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Dümdüz farmış bu ya :) Eline sağlık, araç üzerindeki fotosu da gelcek mi :) Limite gelmişim beğenemiyorum :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Engin Şahan

Oktay Abi 5630/5730 smdlerin bağlantısı hakkında detay verebilirmisin acaba

İletiyi paylaş

Oktay Toker

4 erli seri baglıyorum ve diğer serilerle beraber paralel baglıyorum.Toplam akıma görede ısı boyutunuda hesaba katıp direnç kullanıyorum.Sadece bu ledlere mahsus bir baglantı değil bütün ledlerde aynı sistemi kullanıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...