İçeriğe Yönlendir
Deniz Vatansever

Fiat Linea Xenon Montajı

Recommended Posts

Selçuk Karabulut

VlNp0y.jpgdnDjG7.jpgj4pJW9.jpg

farlar milim milim ilerliyor tüm kombinasyonları denedim seat leonun üst tarafı sığmadı bir türlü çubuğu tek takacam.sinyalide normal a6 nın gündüz farını kullanarak bitirecem işi.

q4pqQW.jpgP5N3NQ.jpg

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 5

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

1YWRkj.jpgyPakRk.jpgP5Wj6O.jpgM6GjgM.jpg

farımızı inş diğer haftasonuna yetiştirecez,bugün ayar yapıldı far kasası kesildi a6 ledlerinin bazı fazlalıkları kesildi ayar yapıldı ancak far camı kapanmadığı için ayar yarın akşama kaldı,tekrardan kasaya sığacak şekilde ayar yapılacak,şu kadarını söyleyim uzay mekiği gibi far camı açık bi kaç tur attım aydınlatma mükemmel :good1: :good1: :good1: :good1: :good1: :good1:

• Beğen 5

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

mGWqA1.jpg

kısa çizgimiz :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

dnA4yD.jpg

uzunlarımız....

• Beğen 4

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Isınma var mı ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
:bravo:
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Misafir

Ne bravosu, trde ilk olacak mındar işte

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

Isınma var mı ?

ısınma yok denecek kadar az çünkü ledleri servet abim sağolsun 1 amper olarak ölçtü ancak ben her lede tekli seri 600 ma sürücü bağladığım için ledler tam kapasite çalışmıyor ve ısınma fazla olmuyor,aydınlatma da hemen hemen aynı.

Ne bravosu, trde ilk olacak mındar işte

abi inş pazar takacam farı şuan dışarıdayım :muhaha: :muhaha: :muhaha:

İletiyi paylaş

Taner Eviş

Vayyy beee bu aracın fotolarını ilk önce başka yerlerden mi göreceydiii benim gözlerim van ben gormeyeydimmmm :(

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

farlar bitti sonunda

İletiyi paylaş

Erkan Kahya

Baska yerde mi paylasilmis :o cikkkkkk cikkkkkk cikkkkkk

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

Gvj5z3.jpgoAJ97R.jpgmG05EZ.jpg7ojP7P.jpgGvj5PN.jpg

gündüz resimleri ve video en kısa sürede eklenecektir.

farın yapımı yaklaşık 5 ay sürdü.

farda emeği geçen;

lojistik ve hammadde de ilker abime,

argede servet abime,

danışmanlıkta oktay abime,

montaj ve deneme aşamalarında hacı ustaya ve mikail ustaya teşekkürlerimi borç bilirim..

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Misafir

Pastanın büyüğü senin hakkın Selçuk. Tebrikler

İletiyi paylaş

Taner Eviş

Eline sağlık abi . Mikail abinin sayfasında burdan bir iki foto paylaştım sana sormadan haberin olsun abim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

sağolasın abi farda herkesin emeği var.

Eline sağlık abi . Mikail abinin sayfasında burdan bir iki foto paylaştım sana sormadan haberin olsun abim

kafanı yorma :good1:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Eline koluna sağlık.Sonuç gayet güzel olmuş.Linea ya şimdi ilave isim koymak lazım. :good1:

Üst kaş kısmı araç rengine sanki çok ihtiyacı var.Siyah olunca far kocaman görünüyor ve led far incecik kalmış.

Alt iç köşelerde burun deliği gibi olmuş.Bu kısımlarada bence el atmalıydın.

Ka için yaptığın farı hala burda paylaşmadın sanırım,göremedim yoksa atladım mı? :unsure2:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

Eline koluna sağlık.Sonuç gayet güzel olmuş.Linea ya şimdi ilave isim koymak lazım. :good1:

Üst kaş kısmı araç rengine sanki çok ihtiyacı var.Siyah olunca far kocaman görünüyor ve led far incecik kalmış.

Alt iç köşelerde burun deliği gibi olmuş.Bu kısımlarada bence el atmalıydın.

Ka için yaptığın farı hala burda paylaşmadın sanırım,göremedim yoksa atladım mı? :unsure2:

abi ismi linea rs 8 olsun o zaman ;)

abi çok fazla zamanımı aldığı gibi hiç zamanım olmuyor süslemeyle uğraşmadan taktım.

ka nın konusu fordclubtr. de abi burya açmaya fırsat olmadı

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Kardeşim ellerine sağlık :bravo: süperkulade olmuş :birin:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

eyvallah abimmm :dance3::dance:

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Fiat servisine götür arabayı özellike genel müdürlük ya da il müdürlüğüne :) yeni teknoloji için öncü olursun :) Tebrikler eline sağlık.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

zaten şirket aracı her 10 binde bir servise giriyo 1500 km kaldı haftaya girecek servise :lol: servistekiler bekliyor zaten bu sefer ne yapacak diye ,alışkın onlar bana :shok: ben servise girince usta aklını yitiriyo :bambam: :bambam: :bambam: :bambam:

• Beğen 4

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut

farların videosu :

bu sefer orjinal videoyu yükledim görüntü kalitesi iyi :photo:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Emre Doğan

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim. 2008 fiat linea sahibiyim. Aracımın kısa far görüşünden memnun olmadığı için kısa ce uzun farlara bi xenon far montajı yaptırdım. Şimdi kısa ve uzun farda mercek mevcut. İçlerinde de led var. Fakat kısa ve uzunlar öncekinden daha kötü oldu. Farın görüntüleri ektedir. Sizce sorun nedir nasıl düzeltebilrim. 

IMG-20190314-WA0007.jpg

20190316_184912.jpg

IMG-20190314-WA0015.jpg

20190316_184919.jpg

IMG-20190312-WA0009.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Emre bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

Çift mercek fikri kime ait bilmiyorum ama bana soracak olsaydınız gereksiz olurdu derdim , OEM bi-xenon mercek ve xenon kit kullanıldığında ikinci merceğe gerek kalmaz . Kesilme çizgileri üst üste binmiş ve farlarınız ayarsız . Düz bir duvara karşı 10-15 mt mesafeden foto atarsanız çok daha iyi olur . Farlarınızda hangi marka mercek ve Led ampul var bilmiyoruz bununla ilgili detay verirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz . Ayrıca forum kuralları gereği , far guruplarında Led ampul konularını malesef  konuşmuyoruz . Nedeni henüz standartlara uymaması ve doğru homojen aydınlatma sağlayamaması . Bunun canlı örneği de şuan sizsiniz .

Mevcut mercek yapılarını bilmemekle beraber xenon kit testi yapıldı mı? yapıldıysa nasıl bir sonuç elde edildi ? Memnun kalınmadığı için mi Led ampul tercih edildi ? Bunların cevabını alabilir miyiz ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Emre Doğan

Merhabalar mahmut bey. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Öncelikle konuya şuradan başlayayım. Çift mercekte ve ledlerde daha iyi görüntü alacağımı söyledi yapan kişi ve bende bu yüzden tercih ettim. Aydınlatma konusu hakkında pek bilgim yok ve led tercihini ben yapmadım açıkçası. Far ayarını bulunduğum ilde herkes iyi dedi ancak ben hiç memnun değilim. Diğer bir konu bu farları yapan kişi kısalarda 3.5 inç hella marka mercek kullandı uzunlarda ise 2.5 inç üniversal mercek kullandı. Ledlerin markasını inanın bilmiyorum. Ama yarın akşam müsait olduğumda farın 10 15 metreden kısa uzun görüntüsünü atarım size. Farlara xenon kit testi yapılmadı hiç. Yapan kişi ledleri montajlayıp direk gönderdi. 

Ben bu farlara kaliteli xenon taksam aydınlatır mı kesilme çizgilerini ve far ayarını nasıl yapabilirim yardımcı olabilir mısınız? Elimde linea nin orjinal bir çift farı var en kötü çare olmazsa onlara geri döneceğim. 

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...