İçeriğe Yönlendir
Selçuk Keleş

Alfa Romeo Tonale'nin yenilikçi led farları

Recommended Posts

Selçuk Keleş

 Yeni Alfa Romeo Tonale'nin tüm LED farları ve stop lambaları, ön ve arka araç imzalarının mükemmel uyumunu sağlıyor. Marelli Automotive Lighting aydınlatma bölümündeki başarılı uluslararası işbirliğinin sonucu olarak akıllı LED uygulaması ile Alfa Romeo'ya Adaptif Sürüş Farı (ADB) teknolojisini kazandırmıştır.


İtalya'da tasarlanan ve üretilen farlar üç ışık modülünden oluşuyor :
Ana led modülü, 12 led ışık segmentinden oluşan matriksi sayesinde hem kısa hem de uzun hüzme işlevlerini sağlar. En iyi aydınlatma koşullarını sağlayan yardımcı uzun hüzmeli mono led modülü tarafından desteklenir.

Adaptif olarak dört uyarlanabilir kısa huzme modu mevcuttur : Şehir, köy yolu, otoyol ve kötü hava modu.
Üçüncü far modülü statik viraj Işığını etkinleştirir. Kamera tabanlı ve elektronik kontrollü segmentli kamaştırmayan uzun hüzme, ilgili LED'leri değiştirerek karşıdan gelen sürücülerin gözlerini kamaşmasını engeller.

 

İtalya ve Türkiye'deki ekipler tarafından tasarlanıp, üretilen “üçlü” imzalı tarzıyla arka lambalarda üç ışık kılavuzu ile park lambası ışık, dinamik sinyal ve karşılama/hoşçakal animasyonlarını gösterir.
Komple arka ünite üç parçadan oluşur. Her iki taraftaki çamurluk lambaları park, fren, sinyal geri vites fonksiyonlarını gerçekleştirir. 

 

 

 

  • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×
×
  • Yeni Oluştur...