İçeriğe Yönlendir

Forum Kuralları

Kayıt ve Forum kuralları

Üye Kaydı Kuralları :
Foruma gerçek ad ve soyadınızla üye olmalısınız. Nickname ile üye olunamaz.
18 yaşından küçükler foruma üye olamazlar.
Foruma kendisine ait olmayan ad, soyad veya e-mail adresi ile üye olunamaz.
Foruma farklı adlar kullanılarak birden fazla üye olunamaz.
Forum üyeliği başkasına devredilemez.
Forum üyeleri diledikleri an üyeliklerini iptal ettirme talebinde bulunabilirler. Ancak üyeliğin iptali, söz konusu kullanıcıların üyelikleri sırasında gerçekleştirdikleri icraatlerin sorumluluğunun sona erdiği anlamına gelmez.

Kullanım Kuralları :
Bu forum otomobil aydınlatması konusu üzerine kurulmuştur. Üyelerimiz diğer konularda belirli sınırlar dahilinde bilgi paylaşımı yapabilirler.
Forumda bulunan öneri, fikir, yorum, anlatım ve modifikasyon ve karşılaştırmalar sadece bilgi verme amaçlı olup, yapacağınız modifiyelerin sorumluluğu tamamen size aittir.
İlanlar forumundaki ilanların tüm sorumluluğu ilan veren kişiye aittir. Alım satımda doğacak hiçbir zarardan forum yönetimi sorumlu değildir.
Yazılan mesajlardan yazan forum üyesi sorumludur. Gönderilen mesajların hiçbiri forum yönetimini bağlamaz ve bir kanun yaptırımında forum yönetimi hiçbir üyenin savunuculuğunu üstlenmez.
Tehdit ve rahatsız edici, korkutucu, din, dil, ırk ayrımına yönelik, kanun dışı, zarar verici, küfürlü, örf ve adetlere karşı düşen, müstehcen, kaba, nefret dolu mesajlar ya da materyaller gönderilemez; forum yönetimini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilenemez.
Forumdaki resimler, çizimler, yazılar, bilgiler ve yorumların telif hakkı, site sahibi ve alıntı yapılan üçüncü kişi ve firmalara aittir, içeriğin tamamı ya da bir kısmı site sahibinden izin alınmadan hiçbir şekilde kopyalanamaz, kullanılamaz, başka bir adresten çağırılamaz.

Mesaj Gönderme Kuralları :
Ticari amaçla çalışan bir kişi, ürün, firma veya web sitesi önerisi yapılamaz, ticari amaçlı, reklam içeren mesaj gönderilemez.
H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ve Led ampullerle ilgili mesaj gönderilemez.
Türkiye Cumhuriyeti yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez, herhangi bir yasadışı örgüt/kurum/kuruluşun propagandası yapılamaz veya tartışılamaz.
Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz, tartışma içerikli mesajlar gönderilemez.
Mesajlarda pornografik, şiddet içeren, yasalara aykırı bilgi, resim veya linkler gönderilemez.
Üzerinde gizlilik, marka veya telif hakkı (copyright) bulunan başka bir web sitesi veya kişilere ait olan dosyalar, resimler, bilgiler sahibinden izin alınmadan forum alanında kullanılamaz.

Yöneticilerin Yetkileri :
Forum yönetimi kurallara uymayan mesajları ve imzaları değiştirme veya silme hakkına sahiptir.
Forum yönetimi kurallara uymayan üyeleri uyarma ve davranışın tekrarı halinde üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.
Forum yönetimi üyelerin IP bilgilerini, iletişim bilgilerini, forum ve özel mesajlarını saklayabilir, kontrol edebilir, hukuksal durumlarda yetkili mercilere bildirebilir.
Forum yönetimi üyenin üyelik başvurusuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder ve bilgilerin yanlış olmasından sorumlu değildir.
Forum yönetimi kayıt ve forum kurallarını haber vermeksizin değiştirebilir.

Uyarı ve Cezalar :
Forumun kurallarına aykırı davranan üyenin kaydı ve mesajları forumdan silinir. Tekrar üyeliği kabul edilmez.

Foruma üye olan herkes kayıt ve forum kurallarını kabul etmiş sayılır.