İçeriğe Yönlendir

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Daha eskiler
 2. Muhammed Andı

  Renault Megane 2 (2002-2008) aydınlatma sorunu ve far ampulü

  Aslında ışık şiddetinden öte desen olarak bakılırsa, solda değil sağda bir gariplik var. Çünkü sağ far uzun yanıyor gibi, mercek çizgisi hiç yok.
 3. Muhammed Andı

  Park ve fren devresi

  "Anahtar mı?" dediğiniz yerde 4 bacak röle var. "Direnç mi?" dediğiniz yere bobin simgesi konmuş ama neden konmuş belirsiz. O araya seri bağlı 12v bir lamba bağlarsanız, hem ne işe yaradığı ortaya çıkar, hem de o arada sigorta görevi görür.
 4. ata barış yılmaz

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Selçuk hocam ilginiz için teşekkür ederim, aracın kullanıcılarının olduğu bir gruba girdim ve benimle aynı problemi yaşayan bir abimizin söylediğine göre sorun kesinlikle xenondan kaynaklanıyormuş bunu öğrenmiş oldum. Tamiri yapılmış Rav4 merceğinin nasıl iyi aydınlattığı fotoğraflarda belli oluyor. Bu düzeyde bir aydınlatma bile kör gitmekten iyidir. Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.
 5. Selçuk Keleş

  Dacia Sandero Stepway Uzun Far Led

  Philips/Osram’ın üretimleri nispeten daha düzgün aydınlatma sağlıyor ancak kim o kadar ödeyip alır bilemem Onun dışındakiler “yanıyör işte” kafası
 6. Mesut Can

  Dacia Sandero Stepway Uzun Far Led

  Kesinlikle katılıyorum üstad.. Arkadan gelen led kullanan sürücünün önde seyir halinde olana etkisi çok açık...
 7. Osman Mert Kara

  Renault Megane 2 (2002-2008) aydınlatma sorunu ve far ampulü

  Üstadlarım öncelikle herkese merhabalar uzun süredir takipteydim yeni üye oldum, 2009 model halojen mercekli megane 2 aracımın ampüllerini değiştirirken o ilk resimde yüklediğim ampülün oturduğu yuva yerinden çıktı tırnakları salmış bizde siyah daysonla yapıştırdık ama sanırım açısını elektrikçim tam tutturamadı resimdeki gibi çarpraz değil düz oldu (halojen ampülde önemi varmı yönün bilmiyorum ama ampül sapa sağlam oturdu muayeneden geçti) farlar makina ile ayarlandı orjinal ampülden taktırdım şimdi kafamdaki soru sizce bu far ayarı normal mi sizcede sol farda bi gariplik yok mu ? Ne yapmalıyım bi yol gösterin far ayarı sanki yüksek gibi geldi bana ve çok aydınlatma yok yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar.
 8. Selçuk Keleş

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Xenon nedeniyle islenme oluşması sıkça karşılaşılan bir durum. Ama fotoğraflardaki ışık deseninden gördüğüm pek islenme olmayıp, sanki farların optiği normalde de bu şekildeymiş gibi ikisi de eşit ve homojen görünüyor. Merceğin arkasındaki kapağı açın, takılmış olan ampulün yakın plan fotoğrafını çekin bi bakalım doğru mu?
 9. ata barış yılmaz

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Osram marka ampuller var şu an, farcı takmıştı yanlış takacağını sanmıyorum çünkü farların açısı xenon varken de son zamanlar böyleydi. Xenon'un yüksek ısısı yüzünden mercek içindeki yansıtıcı özelliğini kaybetmiş olabilir mi? Alp beyin önerdiği yerin yorumlarını okuduğumda oraya gitmekten vazgeçtim.
 10. Oğuzhan Üçüncü

  Volvo V40 (2012-2019) farı xenon ile değiştirme

  Merhabalar v40 t3 r design kullanicisiyim bende farlari guncellemek istiyorum, siz denediniz mi basarili bir sonuc alabildiniz mi merak ediyorum ? Cevaplarsaniz sevinirim. Tesekkurler.
 11. Selçuk Keleş

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Seviye ayarı düzgün. Ama ışık dağılımı sanki uzun far gibi ortaya yoğunlaşmış yanal aydınlatma yok ve bu pek normal değil. Farın duyu H11'miş, doğru tipte ampul düzgün oturtulmuş durumda mı ?
 12. Selçuk Keleş

  Volvo C40 - ZKW Led Farları

  ZKW, hem Volvo C40 hem de XC40 modellerini aynı far modülünü temel alarak birinci sınıf LED farlarla donatıyor. Yeni C40'taki far, gündüz sürüş farı, park lambası ve sinyal lambasını kompakt bir biçimde birleştirir. Kameralı ve radar sensörlü uyarlanabilir bir aydınlatma sistemi, karşıdan gelen trafiğin gözünü kamaştırmadan yolu en iyi şekilde aydınlatarak yüksek düzeyde yol güvenliği sağlar. Bu, piksel modülünde birleştirilen ayrı ayrı kontrol edilebilir LED'ler ile sağlanır. Bir ön kamera ve radar, karşıdan gelen araçları veya öndeki araçları algılar ve kontrol ünitesi aracılığıyla farın piksel modülündeki LED ışığı yakar ya da söndürür. Farın kompakt boyutlarına rağmen güçlü bir ışık çıkışı sağlar. Farın güçlü ışık çıkışı, yenilikçi ForTIR elemanları ile birlikte 84 LED piksel modülü tarafından elde edilir. ForTIR elemanları, kısa hüzmenin bir kısmını yola yansıtmak için apronu kullanır. Bunlar özellikle sadece 13 milimetre yüksekliğindeki düz projeksiyon modülleridir ve aynı zamanda ana farlarda tasarım öğesi görevi görürler. Volvo'ya özgü ön farın hafif tasarımı, homojenliğe özel dikkat gösterilen mitolojik Thor'un Çekici şekline sahiptir. Bu tasarım öğesi, önündeki ışık kılavuzları ve kalın duvarlı optikler aracılığıyla oluşturulmuştur ve açık bir şekilde C40'ı bir Volvo olarak temsil eder. Eşsiz LED ışık, farın da üretildiği Wieselburg'da geliştirildi. Piksel modülü elektroniği, Wiener Neustadt'daki ZKW elektronik fabrikasından geliyor.
 13. ata barış yılmaz

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Hocam fotoğrafları çektim otopark aydınlatması devreye girdiği için daha fazla uzaktan çekemedim.
 14. Selçuk Keleş

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Xenon’a alışan gözlerin halojeni yetersiz bulması normal.
 15. ata barış yılmaz

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Bu konuya bakmıştım buradaki araç 2006 öncesi ve reflektörlü far kullanıyor. 2006'dan sonraki 3.nesillerde mercekli farlar kullanılıyor, konuyu uzatmayayım. Dediklerinizi yarın uygun vakitte deneyeceğim. Far tamircisine gitmeyi son çare olarak görüyorum içi açıldığında eskisi gibi olmayacağını, içine su, toz alacağından korkuyorum.
 16. Selçuk Keleş

  Merkezi kilit ikaz işiklari

  Modülün kılavuzunu şemasını bulmaya çalışın. Lambaları tetikleyen ucu yanlış bağlamışlar bell ki.
 17. Bünyamin Demir

  Merkezi kilit ikaz işiklari

  İlk kez başima geliyo aracimda sonradan ekleme 2 tane merkezi kilit motoru var bunlardan bir tanesi motorlari calistiriyo bir taneside kumanda sinyalleri aracim kapilari acip kapatinca arka sinyaller yerine plaka parklari ön sisler ve arka firen lambalariyla birlikte yanip sönüyor bunu sadece merkezi kilitde yapiyor acaba hangi kablolari yanliş bağlamiş olabilirler?
 18. Selçuk Keleş

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Önceki konuyla birleştirdim. Aracınızın farı yukarıda bahsi geçen farla aynı mı? Mercekli demişsiniz. Şu anki far aydınlatmasını bir duvarın 5 metre gerisinden fotoğrafını çekerek buraya yükleyin yukarıda örnekler var. Önce bunu bir değerlendirelim. Zaten şu anda mercekli xenon takılı ise o şekilde kullanmaya devam edersiniz olmuyorsa .
 19. Alp Özkök

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Bostancı Sanayi' de Farcı Altan' ın adını duymuştum. Dilerseniz telefon açıp uygulama ve fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz. Google' da arama yaptığınızda telefonu çıkıyor.
 20. ata barış yılmaz

  Toyota Rav 4 far aydınlatma sorunu

  Merhaba, Aracımızın daha önceden farlarına xenon ampul takılmıştı ama muayenede sorun olduğu için tekrar halojen ampulllere geçildi. Lakin farların aydınlatması şu an çok zayıf kalıyor, geceleri sis farı açmadan önümü görmekte zorlanıyorum. İstanbul anadolu yakasında farları gösterebileceğimiz işin ehli bir yer var mıdır? Sorunun mercekte olduğundan şüpheleniyorum. Farcıya gitmeden sorunu saptamamız mümkün müdür? Cevabınızı bekliyorum.
 21. Selçuk Keleş

  40A sis farı rolesine 4 tane h3 ampül bağlayabilir miyiz ?

  Önermem. Artık daha az güç çeken led sis farları varken halojen ampul ile bu kadar yüklenmek bana riskli geliyor. Her ampul için ayrı sigorta kullanmak şart. Kablolama da çok önemli.
 22. gokay dogan

  Xenon farlarım 3-4 defa açmadan yanmıyor

  bendede aynı sorun vardı. yeni balast aldım, ampul değiştim aynı sorun hep devam etti. sorun aküden balastlara bağladığım tesisat üzerindeki röleyi kontrol ettirdim. sonunda sıkıntının sebebinin röle olduğunu buldum. röleyi değiştirdim 50-60 tl gibi bir fiyatı var. röle bozulduğu için aküden gelen enerjiyi balastlara bazen gönderiyor bazen gönderemiyor ondan lambalar 10 defa açıp kapayınca bazen yanıyor bazen yanmıyor. arkadaşın dediğinide dikkate alın, soketli kablo kullanmadan kendiniz kabloları ek yaptıysanız kablo eklerinin birbirine değmediğini de kontrol edin.
 23. 40A sis farı rolesine 4 tane h3 ampül bağlayabilir miyiz ?
 24. Selçuk Keleş

  Farlar az yanıyor, röle sorunu olabilir mi ?

  5 metreden çekilmiş duvar fotoğrafı yükleyin, bakalım.
 25. Enes tepe

  Farlar az yanıyor, röle sorunu olabilir mi ?

  Orijinal hella marka
 26. Selçuk Keleş

  Farlar az yanıyor, röle sorunu olabilir mi ?

  Bu tip şeffaf olmayan farların aydınlatması genelde pek iyi olmaz. 30 yıl öncesinin teknolojisi. Far orijinal mi yan sanayi mi? Aralarında ciddi farklar oluyor çünkü.
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...