Gökhan Taşkın

Golf 7 Led Far

Recommended Posts

Gökhan Taşkın

Merhaba;

Çinden golf mk7 için mk 7.5 led far aldım. Kısalarda Hella 5 lens uzunlarda ise q5 lens olduğu yazıyordu o nedenle çinden almayı tercih ettim. Uzunlar bir tel yardımıyla sıkıştırılıyor fakat kısaların kenarlarında kırmızı conta gibi birşey var sadece ampülü itiyorsunuz ve contalar sayesinde oturuyor. bu ampül türleri nelerdir nasıl bulurum yedeğini? Sanırım h7 ler ama sizden bilgi almak istedim.

Birde lensin gerçekten hella olduğunu nasıl anlarım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bunlar içinden çıkan ampüller,

20190703_184537.jpg

Bu uzunların yuvası;

20190703_184605.jpg

Bu kısaların yuvası;

20190703_184658.jpg

Bu da farım.

20190703_190035.jpg

tarihinde Gökhan TAŞKIN tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
On 03.07.2019 at 23:07, Gökhan TAŞKIN yazdı:

Merhaba;

Çinden golf mk7 için mk 7.5 led far aldım. Kısalarda Hella 5 lens uzunlarda ise q5 lens olduğu yazıyordu o nedenle çinden almayı tercih ettim. Uzunlar bir tel yardımıyla sıkıştırılıyor fakat kısaların kenarlarında kırmızı conta gibi birşey var sadece ampülü itiyorsunuz ve contalar sayesinde oturuyor. bu ampül türleri nelerdir nasıl bulurum yedeğini? Sanırım h7 ler ama sizden bilgi almak istedim.

Birde lensin gerçekten hella olduğunu nasıl anlarım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bunlar içinden çıkan ampüller,

Bu uzunların yuvası;

Bu kısaların yuvası;

Bu da farım.

Güle güle kullanın. Mercekler H7. Ürünün linki var mı, markalı mercek kullanılan çin üretimi replika far var mıymış merak ettim. Duvarda ışık desninin fotosu çekip atarsanız yorum yapılabilir. Led ampul konuları forumumuzda önerilmiyor,  tartışılmıyor. 

İletiyi paylaş

Gökhan Taşkın
31 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Güle güle kullanın. Mercekler H7. Ürünün linki var mı, markalı mercek kullanılan çin üretimi replika far var mıymış merak ettim. Duvarda ışık desninin fotosu çekip atarsanız yorum yapılabilir. Led ampul konuları forumumuzda önerilmiyor,  tartışılmıyor. 

Teşekkür ederim ürünün linki aşağıda, montajını yaptıktan sonrada tekrar resim çekeceğim.

https://tr.aliexpress.com/item/32856071952.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6c8a4c4dnlFzVI

İletiyi paylaş

Gökhan Taşkın

Farı kendim taktım. Far ayarı yaptırmadan çektirdiğim fotoğrafları ekledim. Far ayarından sonra tekrar çekmeye çalışacağım.

Montaj aşaması :)

20190708_165119-edit2.jpg

Kısa far

20190708_210357-edit.jpg

Kısa far

20190708_210408-edit.jpg

Kısa far

20190708_215935-edit.jpg

Uzun far

20190708_215940-edit.jpg

Kısa far

20190708_220349-edit.jpg

Uzun far

20190708_220426-edit.jpg

Montaj bitmiş hali

20190709_103951-edit2.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Hayırlı olsun güle güle kullan. :good1:

İletiyi paylaş

Gökhan Taşkın
4 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullan. :good1:

teşekkür ederim 😊 Hella olup olmadığını anlayabiliyor muyuz?

İletiyi paylaş

Ufuk Özkan
On 09.07.2019 at 15:14, Gökhan TAŞKIN yazdı:

Farı kendim taktım. Far ayarı yaptırmadan çektirdiğim fotoğrafları ekledim. Far ayarından sonra tekrar çekmeye çalışacağım.

Montaj aşaması :)

20190708_165119-edit2.jpg

Kısa far

20190708_210357-edit.jpg

Kısa far

20190708_210408-edit.jpg

Kısa far

20190708_215935-edit.jpg

Uzun far

20190708_215940-edit.jpg

Kısa far

20190708_220349-edit.jpg

Uzun far

20190708_220426-edit.jpg

Montaj bitmiş hali

20190709_103951-edit2.jpg

öncelikle hayırlı olsun attığınız linkten kendi aracım için baktım a3 sedan onun içinde far var benim merak ettiğim bu şekilde alıp beyaz(led) ampül takıp kullanabiliyormuyuz çünkü orjinalde adaptif oluyor onlarda çok aşırı pahalı benim için mercek ve bi-xenon olması dönmesine vs gerek yok far ayarı yapıp kullanmak istiyorum 

İletiyi paylaş

Gökhan Taşkın
2 saat önce, Ufuk Özkan yazdı:

öncelikle hayırlı olsun attığınız linkten kendi aracım için baktım a3 sedan onun içinde far var benim merak ettiğim bu şekilde alıp beyaz(led) ampül takıp kullanabiliyormuyuz çünkü orjinalde adaptif oluyor onlarda çok aşırı pahalı benim için mercek ve bi-xenon olması dönmesine vs gerek yok far ayarı yapıp kullanmak istiyorum 

içinde zaten sıradan h7 led ampüller çıkıyor sadece far ayarı yaptırdım. ayardan sonra gece dısarı cıkma fırsatım olmadı. ama çıkınca mutlaka çekeceğim.

İletiyi paylaş

Ufuk Özkan
15 saat önce, Gökhan TAŞKIN yazdı:

içinde zaten sıradan h7 led ampüller çıkıyor sadece far ayarı yaptırdım. ayardan sonra gece dısarı cıkma fırsatım olmadı. ama çıkınca mutlaka çekeceğim.

fotoyu beklıyoruz o halde :) buarada ne kadar vergi çıktı ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut
On 10.07.2019 at 14:24, Gökhan TAŞKIN yazdı:

teşekkür ederim 😊 Hella olup olmadığını anlayabiliyor muyuz?

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ...

Farlar replika , haliyle merceklerde Hella nın replikası , led ampullerle kullanıldığı sürece sorun çıkarmaz ama OEM Hella gibi de aydınlatmaz .     

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Hella olmasada  üst sınıf kopya far serileri.Mercekleri işe yaramaz diyebiliriz,yeni olduğu için piskolojik olarak rahatlamadır,iyi hissettirir,Pleksi led parçalar oldukça mavimtırak şekilde ışık veriyorlar.

Lakin yurt dışından test araçlarından söküp getirenler mevcut.Orijinal ise üzerinde mutlaka her yerinde diyebileceğimiz ve camıda dahil hella arması olur.Yoksa iyi bir replika far.

İletiyi paylaş

Yunus Ekim

Herkese merhaba,

Golf 7 kasa aracıma repkila çift u led far takımı aldım xenon yerine led tercih ettim uzunlar için h7 niken bi-xenon özellikli kısalar için ise Stark D2S 360 led aldım montajını yaptım ama uzunları yakınca aşağıda paylaştığım gibi sağ fardan garip bir ses çıkıyor bunun nedeni ne olabilir engin bilgi ve tecrübelerinizle yardımınızı bekliyorum.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
On 20.05.2020 at 22:14, Yunus Ekim yazdı:

Herkese merhaba,

Golf 7 kasa aracıma repkila çift u led far takımı aldım xenon yerine led tercih ettim uzunlar için h7 niken bi-xenon özellikli kısalar için ise Stark D2S 360 led aldım montajını yaptım ama uzunları yakınca aşağıda paylaştığım gibi sağ fardan garip bir ses çıkıyor bunun nedeni ne olabilir engin bilgi ve tecrübelerinizle yardımınızı bekliyorum.

Taktığınız ledde soğutucu fan var.  
muhtemelen fan kasaya çarpıp ses çıkarıyor.  Ampulü söküp dışarda yakıp deneyin.  

İletiyi paylaş