• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Xenon mercek tipleri, resimleri ve teknik özellikleri

Recommended Posts

Selçuk Karabulut    178
Selçuk Karabulut

abi şirket aracındaki intemoları söktüm öylece duruyor farlar ,yeni 3,20 den çıkan zkw leri takacam çizgisi dümdüz,

mahmut abi şu bizim çizgiyide renklendirsende :moil: kendimize gelek :oghk:

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Karabulut    178
Selçuk Karabulut

abi bir de şu bosch servo motorlu merceğe hellanın motorunu takmayı deneyecem eğer başarabilirsek onun çizgiside çok fena :rofl:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erkan Kahya    271
Erkan Kahya
yeni 3,20 den çıkan zkw leri takacam çizgisi dümdüz

Bu projektörün resimlerini ve duvar çizgisini ekleyebilir misin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Karabulut    178
Selçuk Karabulut
oYYWJq.jpgayyQ6d.jpg7VVn4r.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Karabulut    178
Selçuk Karabulut

aynen abi lineaya sırf bu yüzden farın reflektörünü çıkarıp direk akıllı vidayla kasaya çakmıştım :moil: yeni leon led farı için tekrar söktüm :fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.146
Oktay Toker

ZKW perdesi , oval Koito perdesinin düz hali ...

Yinede Koito gibi net bir çizgi yok yahu.Selçuk resimlemiş bendekide aynen bu şekilde.Koito merceğinide denedim fena net çizgisi var.Ne Hella,Bosch,Valeo,Visteon hepside bulanık veriyor.Birazcık eski Hella net denilebilir.

Koito çizgisini Fxr çizgisi takip ediyor galiba yada tersi.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erkan Kahya    271
Erkan Kahya

Marka : Morimoto

Tip : Bi-xenon (kısa+uzun far)

Ampul uyumluluğu : D2S

Bulunduğu bazı araçlar : ---

CAM01453_zpsdt7ui9xt.jpg

CAM01454_zps4bpfl36f.jpg

CAM01158_zps4e287666.jpg

8_zpswspw9mdu.jpg

tarihinde Erkan Kahya tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasan Öz    0
Hasan Öz

Öncelikle herkeze merhabalar forumunuzu önceden takip ediyordum fakat nedense üye olmamıştım :)

Benim derdim; motoruma yaptığım bi-xenon çalışmasının mercek soket tipini bilmemem bunun için siz değerli üyelerden yardım istiyorum elimde fotoğraftaki merceklerin aynısından motoruma takılı vaziyette var çakma xenon ampülünü kendi yaptığım aparat ile oturttum fakat desen bozuldu bende merceğin tipini öğrenebilirsem ona uygun ampül alacağım yardımcı olacak herkeze teşekkürler.

tarihinde Hasan ÖZ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erkan Kahya    271
Erkan Kahya

D serisi ampul alman gerekir. Kullandığınız balasta göre de bu değişir. D1s ampul ve balast kullanılsa daha verimli olur fakat mevcut balast ile o ampulu kullanamazsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.146
Oktay Toker

Resimden anladığım kadarı ile Bosch bi-xenon merceğin bire bir denilebilecek ama küçük farkları tabiki mevcut ve boyutu biraz daha kısa taklit ürün.D1s xenon destekler.D2s xenonda takılabilir ama dikkatli çevirerek takılmalı.

İnceleyiniz.

http://www.geceucusu...ik-ozellikleri/

Sanırım erkan yanıt vermeye çalışmıştı.Yeniden açmanıza gerek yoktu.Selçuk ustam mecburen yeniden düzenleyecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.334
Mahmut Akbulut

Resimden anladığım kadarı ile Bosch bi-xenon merceğin bire bir denilebilecek ama küçük farkları tabiki mevcut ve boyutu biraz daha kısa taklit ürün.

Mercekler OEM abi ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.146
Oktay Toker

Mercekler OEM abi ...

Bende gece çok dikkat ettim ama elimdekiyle karşılaştırdım kopya olarak karar kılmıştım.Oem ise seninde kesinlikle bunu yazacağınıda gece düşündüm açıkcası.Özellikle perdesi çok parlak ve pürüzsüz görünüyor.Bendeki mat.

İddiam yok ama resim beni ikna edemedi ne bileyim. :unsure2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasan Öz    0
Hasan Öz

Öncelikle herkeze çok teşekkürler.Sizi fazla yormuşum elimdeki mercekler oem ve mercedestesten çıkma imiş resimdekilerin aynısı fakat resimdekiler değil resimleri internetten buldum.Bu mercekle motoruma bi-xenon modifiyesi yapmıştım ama elimde merceğe uygun ampül olmadığı için h4 çakma xenona aparat yaparak içine sabitlemiştim gayette güzel olmuştu ama deseni son zamanlarda bozuldu şimdi ampül alacağım ama soketi bilmiyordum yardımcı olan arkadaşlara tekrardan çok teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.334
Mahmut Akbulut

Bende gece çok dikkat ettim ama elimdekiyle karşılaştırdım kopya olarak karar kılmıştım.Oem ise seninde kesinlikle bunu yazacağınıda gece düşündüm açıkcası.Özellikle perdesi çok parlak ve pürüzsüz görünüyor.Bendeki mat.

İddiam yok ama resim beni ikna edemedi ne bileyim. :unsure2:

Perde ve lensi değiştiriyorlar genelde birebir kopya yapmaya uğraşmazlar abi gerekte duymazlar zaten , replikaların duy kısımlarını farklı üretiyorlar genelde vidalı tip D2S uyumlu yada H1. Hella Evo-X te olduğu gibi mesela birebir kopya değil , bosch ta öyle ...

Projector_Lens_Hella_Gen4_projector_lens.jpg

Bu tarz ürünleri de var abi morimoto gibi vidalı tip ...

400706104_013.jpg

400706159_513.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sırrı Polat    197
Sırrı Polat

post-8112-0-10119400-1435598403.jpg

Mercekler OEM abi ...

mahmut bey , clear lens mi bu mercekler , ben de de bir tane var da yukarıda sözü geçen merceğin aynısı ama araçtan söküldü , sıfır filan değil yani.

tarihinde Sırrı Polat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sırrı Polat    197
Sırrı Polat

post-8112-0-57024000-1441400523.jpgpost-8112-0-09073800-1441400527.jpgpost-8112-0-55703100-1441400530.jpgpost-8112-0-55687700-1441400533.jpgpost-8112-0-56717600-1441400536.jpgpost-8112-0-73856000-1441400539.jpgBiraz geç oldu ama resimler bu , mercekler de volvo s40 dan sökülmüş

mahmut bey önceki mesajlarınızda bahsettiğiniz 'çift katmanlı perde ' bu mercekteki perde midir acaba

ayrıca hareketli perdenin önünde bir mekanizma var , onunla oynayınca perde düzleşiyor

tarihinde Sırrı Polat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet Aydın    1.098
Servet Aydın

Sağdan akan trafik için o perde

Mercek bosch marka

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sırrı Polat    197
Sırrı Polat

servet bey lensleri merak ettim acaba clear lens mi diye , oktay usta da foto istedi , sizce nedir durum , çizgisi vs nasıldır bu merceğin hiç denediniz mi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet Aydın    1.098
Servet Aydın

Clear lens önden bakılınca pürüzsüz yüzeye sahiptir. Fresnel lens ise halka desenli cama sahiptir. Bosch Mercekler keskin çizgiye sahiptir diğer Merceklere göre. Bobin kaç uçlu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sırrı Polat    197
Sırrı Polat

bobini 3 kablolu

evet , elimde bir de intemo var , onun merceğinden daha pürüzsüz merceği var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap