Taner Demir

Sol Farlarim surekli yaniyor

Recommended Posts

Taner Demir

Merhaba degerli forum uyeleri.Aracimi yeni aldim ve bu gece disardayken farkettim.Aracimin sag farlari normal bir sekilde calisirken sol farimda yanmasi gereken kisa far yanmiyor onun yerine uzun olan yaniyor ve cokdusukbir sekilde yaniyor.Buna ek olarak aynadaki,ondeki ve arkadaki sinyaller yanip sonmeden surekli olarak yaniyor.Bunun sebebi ne olabilir.Arac benden oncebir carpisma yasamis ve toplanmis sol taraf cok kurcalamadim ama yanlis baglanti yapilmis olmasi ihtimali varmidir

tarihinde Taner Demir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Hoş geldiniz.

İlk akla gelen far soketini kontrol edilmesi olur ve egerki sokette sorun yokta kısa far ampulü patladı ise elektronik kontrol modulü diğer aydınlatma gruplarını ikaz olarak çalıştırabilir.Ampul değişimi ile sıkıntı gidebilir.Tesisata çok müdehale olacağını sanmam lakin tesisat kazada ciddi zarar gördü ise tesisat değişim yerine tamirat oldu ise ihtimal dahilinde olabilir fakat bu şekilde bir hata ile bırakılacağını sanmıyorum.

İletiyi paylaş

Taner Demir
14 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Hoş geldiniz.

İlk akla gelen far soketini kontrol edilmesi olur ve egerki sokette sorun yokta kısa far ampulü patladı ise elektronik kontrol modulü diğer aydınlatma gruplarını ikaz olarak çalıştırabilir.Ampul değişimi ile sıkıntı gidebilir.Tesisata çok müdehale olacağını sanmam lakin tesisat kazada ciddi zarar gördü ise tesisat değişim yerine tamirat oldu ise ihtimal dahilinde olabilir fakat bu şekilde bir hata ile bırakılacağını sanmıyorum.

Cok Tesekkur ederim  Oktay Bey yarin ilk firsatta bu bakacagim

İletiyi paylaş