Mehmet imal

Ford cmax akü bitiyor

Recommended Posts

Mehmet imal

Arkadaşlar 2004 model ford cmax  tdi gia aöracım var öncelik şuradan başlayaym olaya araç 3.000 dd bazen geçmiyor bazen geçiyor du aracı abimden aldm yolda tekeri kaldırıma vurmuş gelirken bununla bir alakası olabilir mi bilemiyorum araçta akü bitme sorunuda başladı durum şu akü bitiyor takviye ediş çalıştrnca yine 3.000 dd geçmiyor şarj olunca ara ara geçiyor. Bununla akü bitmesinin alakası olabilir mi bilmiyorum

Araç bilgisayara bağlandı arızalar çıkıyor aşağıya yüklerim fakat aracı elektrikçiye götürdm kaçak testine soktu kaçak gözükmüyor kafasına göre bazem bir haftada bazen ayda bi akü bitiyor dinamo söküp baktı sağlam denildi  toplandı hatta bir kömürü değiştirmiş düzelmedi 

Bu ara çok sık bitiriyor sizce neden olabilir ne yapmalıyız Yer Manisa Salihli

Araçta  elektrikli el freni 

Far sensörü 

Yağmur sensörü

Koltuk ısıtma

Sony orj teyp

Hırısz sensörü galiba 

Orj fabrikasyon cam modülü var

(Extra parkla küçük led ampul, torpido ışığına bağlı usb şarjım var) 

Screenshot_20200427-184241.png

Screenshot_20200427-184237.png

Screenshot_20200427-184231.png

Screenshot_20200427-184225.png

Screenshot_20200427-184223.png

İletiyi paylaş

Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Anlatımıza göre bence Akü bitme hatası ile diğer hataların ilğisi yok.kaçak akım vesaire ile belirttiğiniz akü bitmesi hatasına yol açacak şekilde görünmüyor.akü ciddi şekilde yetersizse bu hataları görmenizde normal diye düşünüyorum.Sarj dinamasu saglam ise elektronik modul hatasıda şarj ettirmiyor olabilir.Lakin her şekilde akü bozulmuş gibi dursada tavsiyem yapılanlar arasında yazmadığınız için öncelikle yedek saglam bir akü bulun ve değişip deneyin,durumu teyit edin sonrasındaki duruma göre uğraşınız.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş