• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, homojen dağılmayan ışığı nedeniyle diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta, yüksek renk sıcaklığı nedeniyle göz hassasiyetini azaltmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır.
   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ali Çevik

Far Çizgisi Oluşmuyor

Recommended Posts

Ali Çevik    0
Ali Çevik

Herkese merhaba aranıza yeni katıldım. Aracım b5 passat üzerinde desenli camlı halojen farlar var. Aracın sağ farında kesme çizgisi oluşmuyor sorunun sebebi hakkında bilgi verebilir misiniz? Yakın zamanda fotoğrafını ekleyeceğim sol tarafta çizgi oluşuyor sağda oluşmuyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.695
Mahmut Akbulut

Ali bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

 

Kesilme çizgisi oluşmaması için bir kaç sebep var , ilk önce ampul kontrol edilmeli yerine oturmamış yada çıkmış olabilir . Far reflektörü yansıtma özelliğini kaybetmiş olabilir , çok sık olmasa da ampul başlığında civa kaplama yoksa yada zarar görmüşse yansımaya olumsuz etkisi vardır . 

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Ali Çevik    0
Ali Çevik

Merhaba hoşbuldum :)

Ampulü kontrol ettim yerinde bu gün farklı bir ampül takıp deniycem teşekkürker cevap için

İletiyi paylaş


Link to post
Mehmet Özyürek    609
Mehmet Özyürek

Denedimiz mi. ?
Bence de ampul yerine oturmamıştır.

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.620
Oktay Toker

Yakın zamanda ampul değişimi yapıldı ise ve  ampul markası yan sanayi ise muhtemeldir.lakin sadece daha önce aynı model farda şahit olduğum için yazıyorum ve tahmindir yine ampul değişimi oldu ise bu farda tas kolayca yerinden çıkıyor aşagı düşmüş olabilir.Tas çıktı ise kasaya sıkışmış olabilir ve kesilme çizgisine tasdan giden ışık odak olmuyor demektir.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap