Agah Yalçın

Opel Antara xenon far arızası

Recommended Posts

Agah Yalçın

merhabalar benim opel antaram var ama sol on uzunlar yanmiyor sag fari sokup sola taktim yaniyor yani elektrikte bir problem yok xenon d1s lambada yeni aldim iki tane ikiside uzun yanmiyor farda herhalde bir problem var nasil yapabilirim acaba tesekurler

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
8 saat önce, agah yalcin yazdı:

merhabalar benim opel antaram var ama sol on uzunlar yanmiyor sag fari sokup sola taktim yaniyor yani elektrikte bir problem yok xenon d1s lambada yeni aldim iki tane ikiside uzun yanmiyor farda herhalde bir problem var nasil yapabilirim acaba tesekurler

Sorunun ampulle ilgisi yok.
Sol farın merceğinin içindeki (kısa uzun geçişini yapan) siper motoru bozulmuş, fişi çıkmış, motoru çalıştıran balast (beyin) arızalanmış ve motoru çalıştırmıyor olabilir. Önce siper motorunun kablo bağlantısını kontrol edin.

Temsili fotoğraf :

BoschBixenon3.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)
On 10.02.2020 at 02:16, agah yalcin yazdı:

Farı değiştirdiğinizde yanıyor dediğinize göre  farda her hangi bir problem yok.Dolayısı ile ampullerde problem yok.

Sigortaya bakacaksınız.Yada fara takılan sokete bakacaksınız.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sırrı Polat
On 13.02.2020 at 02:18, Oktay Toker yazdı:

Farı değiştirdiğinizde yanıyor dediğinize göre  farda her hangi bir problem yok.Dolayısı ile ampullerde problem yok.

Sigortaya bakacaksınız.Yada fara takılan sokete bakacaksınız.

sorunsuz çalışan sağ farı sorunlu olan sola taktığında sorunsuz çalıştığını tespit etmiş , bu durumda sigorta ve sokette bir problem yok gibi gözüküyor , sorun daha çok selçuk beyin dediği gibi siper motorunda ve kablosunda veya bağlantısında gibi gözüküyor.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Sol far perde bobini bozuk veya bağlantısı bozuk.
Araç Tesisatı, sigortalar, balast, ampul sağlam.

İletiyi paylaş

Oktay Toker
On 19.02.2020 at 12:06, Sırrı Polat yazdı:

sorunsuz çalışan sağ farı sorunlu olan sola taktığında sorunsuz çalıştığını tespit etmiş , bu durumda sigorta ve sokette bir problem yok gibi gözüküyor , sorun daha çok selçuk beyin dediği gibi siper motorunda ve kablosunda veya bağlantısında gibi gözüküyor.

Aynen yanlış anlamışım ve ona göre yazmışım.Kusuruma bakmayın.:(

İletiyi paylaş