• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Gökhan Malkoç

Peugeot 307 H1 mercek ölçüleri

Recommended Posts

Gökhan Malkoç    1
Gökhan Malkoç

Selamlar. Peugeot 307 sahipleri iyi bilir far merceği ve tası özelliğini çabuk kaybeder. Benim aracımda da mercekler artık çok puslu gözüküyor tası da büyük ihtimalle karardı. Bunların neticesinde aydınlatmada ciddi oranda başarısız özellikle uzun yolda tehlike arz ediyor. Geçen 307 grubunda bir fotoğraf gördüm buraya da atıyorum. Bizim araçlarda farın içi açılmadan arka kısmından merceği sökmek mümkünmüş. Böyle bir imkan varken bende merceği değiştirmek istiyorum. Sadece merceğin bire bir ölçülerini bilmiyorum. H1 halojen mercek olacak xenon da olsa yok demem. Ölçüleri bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Hatta tavsiye edebileceği marka ya da ürün varsa çok daha iyi olur.

IMG_5297.JPG

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.613
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Aynı ölçülerde aynı tip mercek haricinde bulmanız zor.Oraya en yakın uyabilecek mercek yeni tip valeo bi-xenon ve hella intemo bi-xenon.Bu mercekler için sabitleme vida kısmımları uymaz ve işçilik şart.Lens kısımları orijinal mercek gibi uca dayanmaz geride kalır..Bu mercek gibi o deliktten geçermi emin değilim.

Bu merceklerde orijinal xenon kit şart.Basit yan sanayi ürünlerle yaparım düşünceniz varsa uğraşmayınız ve tavsiyem çıkardığınız merceği temizleyip takın ve h1 halojen amul alıp kullanın.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap