• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Onur Onsekiz

Fiat Grande Punto evo halojen ampullerden lede geçiş

Recommended Posts

Onur Onsekiz    0
Onur Onsekiz

Merhaba herkese hayirli günler

Öncelikle aracım fiat punto evo bildiğiniz üzere herşeye ariza lambasi yakan bi huyu var şu ana kadar denemelerimde sadece far ve geri vites lambasında ariza yakmadı diğer aydinlatmalarda yaktı maalesef sorunum bi kac tane aslında

*arka sis lambasi çok sönük diğer araçlara göre ona led takmayı düşünüyorum soket tipi t15 bildiğim kadarıyla orjinal ampul 16w bunun için led dönüşümü sonrasında ariza yakmaması için direnç vs.

*park ampulleri t10 bildiğim kadarıyla 5w bunun içinde direnç vs.

*plaka lambalarında aynı t10 onlar içinde direnç vs.

*gündüz farları t20 tip onlarda da yine direnç vs.

Bu aydınlatmalar için led dönüşümü yapicam ama ariza yakmaması için direnç vs ne almam gerekiyor değerleri ne olmalı bilgi almak istiyorum şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

IMG_20191228_204951_532.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.682
Mahmut Akbulut

Onur bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

http://www.geceucusu.com/announcement/1-halojen-farlara-takılan-h1h4h7h11-tipi-xenon-kitler-ve-led-ampullerle-ilgili-mesajlar/

Sorduğunuz sorulara forum kuralı gereği cevap veremiyoruz , aracınıza ait forumlarda daha hızlı sonuç bulabilirsiniz diye düşünüyorum . 

Eski bir puntocu olarak yaşanılan zorluğu anlıyorum , bir keresinde araca teyp montajı yaparken km saatini yakmıştım ve düzeltene kadar çok uğraşmıştım , sonra bir çivi bile çakmadan satmıştım . Kolaylıklar diliyorum . 

İletiyi paylaş

Onur Onsekiz    0
Onur Onsekiz
12 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Onur bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

http://www.geceucusu.com/announcement/1-halojen-farlara-takılan-h1h4h7h11-tipi-xenon-kitler-ve-led-ampullerle-ilgili-mesajlar/

Sorduğunuz sorulara forum kuralı gereği cevap veremiyoruz , aracınıza ait forumlarda daha hızlı sonuç bulabilirsiniz diye düşünüyorum . 

Eski bir puntocu olarak yaşanılan zorluğu anlıyorum , bir keresinde araca teyp montajı yaparken km saatini yakmıştım ve düzeltene kadar çok uğraşmıştım , sonra bir çivi bile çakmadan satmıştım . Kolaylıklar diliyorum . 

Cevabiniz icin teşekkürler

Fakat kuralı okudum ve benim sorduğum ampul tiplerini kapsamadığını gördüm sonuçta ben p21 tipi ampullerde oynama yapmıyorum sorduğum tipler t10 t15 t20 tipi ampuller ki kullanılan yerler karşıdaki kişileri rahatsız edecek yerler değil park ampulü veya plaka ampulü led olduğunda karşı tarafı rahatsız etmez bilakis plaka lambasının güzel aydınlatması trafikte daha iyi olur diye düşünüyorum t20 tip yani gündüz farının da aracim da orjinalde olmasından dolayı farları açınca söndüğü için gece kimseyi rahatsız etmeyecek t15 de arka siste olduğundan sadece şişli havalarda yaktigimdan ve tek taraflı sol alt köşede olduğundan direk arkadan gelenin göz hizasında değil kimseyi rahatsız edeceğini düşünmüyorum aksine siste görünürlük açısından daha iyi olur

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.611
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Tavsiye edilmeme sebebinin Ampullerin cinsi modeli etken değil.

Her aracın arıza bildirim tekniği farklı ve bundan dolayı bu tip ürünlerde her aracın farklı bir şekilde tepkisi olduğundan çözümleride farklı ve hatta çözümlerin bazen farklı hatalara yol açmasından dolayı tavsiye edilmiyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Onur Onsekiz    0
Onur Onsekiz

Peki teşekkürler bi şekilde bakıcaz o zaman başımızın çaresine 

9 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Tavsiye edilmeme sebebinin Ampullerin cinsi modeli etken değil.

Her aracın arıza bildirim tekniği farklı ve bundan dolayı bu tip ürünlerde her aracın farklı bir şekilde tepkisi olduğundan çözümleride farklı ve hatta çözümlerin bazen farklı hatalara yol açmasından dolayı tavsiye edilmiyor.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap