• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Yaşar Akgün

Parklara çalışma lambası röle bağlantı yardım.

Recommended Posts

Yaşar Akgün    13
Yaşar Akgün

Herkese uzun zaman sonra merhaba 🙂

Başlıkta belirttiğim gibi traktör için ek çalışma lambası takacam kablo çekecek yer olmadığı için parklara bağlamayı düşünüyorum fakat araya röle koymayı planladımda işi çözemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 

Screenshot_20191206_210028.jpg

IMG-20191204-WA0020.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.682
Mahmut Akbulut

Parklardan sadece röleyi tetikleyecek tetik ucu alabilirsiniz , lambayı park tesisatından beslemeyin , böyle bir hata yapmayın , takılacak olan lamba park tesisatına ve anahtarına aşırı yük getirecek ve zarar verecektir . Lambanın parklarla beraber yanmasını istiyorsanız röle besleme ucuna sigorta kutusundan yada çakmaklıktan besleme hattı çekin . Röle tetik ucunuda parklardan paralel hat çekerek tetikleyin . Sisteme besleme enerjisi çekerken  mutlaka uygun değerde sigorta kullanın . 

 

Resimdeki buton/anahtar/düğme yerine , park tesisatından kablo çekerek beslemeniz yeterli . 

 

İlgili resim

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Yaşar Akgün    13
Yaşar Akgün

Çok teşekkür ederim 🙂

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap