• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Eray Can Yazıcı

Sinyal LED Sorunu

Recommended Posts

Eray Can Yazıcı    0
Eray Can Yazıcı

Merhabalar,

2002 Peugeot 307 araç sahibiyim aracımda ayarlı amerikan park mevcut.

Ön ve arka sinyaller için 2şer adet BAU15S ve BA15S led ampul aldım. Fara taktığım zaman amerikan park sorunsuz çalıştı sinyal verirken sıkıntı yoktu fakat stop lambalarının ledlerini taktığım zaman amerikan park çalışmıyor kısık kısık pırpır ediyordu. Biraz araştırma sonucu ledlerin bu sorunu için direnç atılması gerektiğini öğrendim. 50w8ohm değerinde 2 adet alüminyum kabı olan direnç aldım stoplara gelen soketin kablosundan sinyalin kablosunu ve sarı yeşil topraklama kablosuna direnç uçlarını bağladım. Dirençleri bağladıktan sonra amerikan parkı açtığımda çalışmayıp pırpır yapma olayı sona erdi. Fakat şöyle bir sorunum başladı. Aracı çalıştırdıktan sonra sinyal veriyorum veya dörtlü flaşör çalıştırıyorum söndürdüğüm zaman amerikan park birkaç saniye yanan ampulu bekletip sonra çalıştırıyor fakat yine pırpıra düşüyor. Sinyal verdikten sonra ampul pırpır ediyor yani kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda sorun düzeliyor. Ayrıca parklar açık olarak marş basmazsam araç çalışır halde parkları yakınca amerikan parklar sinyalleri çalıştırmayıp pırpır yaptırıyor.

Çözüm için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

İletiyi paylaş


Link to post
Eray Can Yazıcı    0
Eray Can Yazıcı

Anladım konu hakkında bilgim yoktu kusura bakmayın.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap