• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ümit Özcan

Led mercekler için alternatif sürücü tavsiyesi

Recommended Posts

Ümit Özcan    33
Ümit Özcan

Forumda arastırdıgım ve gördüğüm üzere koito bi led merceklerin gövdesinde sürücüleri mevcut ama benim elimdeki koito merceklerde sürücü mevcut degil ve yeride yok sorum şu bu mercekleri piyasada bulanabilinir hangi led sürücüsü ile Sıkıntısız çalıstırabilirim 

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.677
Mahmut Akbulut

Farklı başlıklar altında birden fazla konu açarak level atlayamazsınız Ümit bey , şuan yaptığımız gibi sorunuzu görünce mutlaka cevaplandırırız . 

 

Elinizdeki merceklerin detaylı fotolarını ekleyebeilir misiniz ? Nesi eksikmiş bi görelim ...

 

İletiyi paylaş


Link to post
Ümit Özcan    33
Ümit Özcan
On 04.08.2019 at 00:11, Mahmut Akbulut yazdı:

Farklı başlıklar altında birden fazla konu açarak level atlayamazsınız Ümit bey , şuan yaptığımız gibi sorunuzu görünce mutlaka cevaplandırırız . 

 

Elinizdeki merceklerin detaylı fotolarını ekleyebeilir misiniz ? Nesi eksikmiş bi görelim ...

 

Mahmut bey fazla konu açma olayında haklısınız telefonumun azizliğine ugrarım lakin silmeye çalıstıysamda geri silemedim konuları yani level atlamak amaclı paylaşmadım... Konumuza gelirsek foto ekledim ama görünmüyor tekrar ekliyorum umarım görünür

İletiyi paylaş


Link to post
Ümit Özcan    33
Ümit Özcan
gönderildi (düzenlendi)

IMG-20190815-WA0012.thumb.jpg.19e85ee898b65e735d6487d81bf94c05.jpgIMG-20190815-WA0013.thumb.jpg.9f52711db56ebf133cce0568d58edf10.jpg

 

Paylastıgım fotodaki mercekler koito biled ama alt kısmında sürücü yok sanırım sürücüleri arac üzerinde ayrı bulunuyor dısardan nasıl Bi sürücü ile bunları kullanabilirim ve varsa öyle birsürücü nereden temin edebilirim 

tarihinde Ümit Özcan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.677
Mahmut Akbulut

Ümit bey merceğin alt kısmında aktif soğutucu  fanı olması lazım ve o fanın hemen üst kısmında da led ve sürücünün olduğu devre olmalı , bunlar var mı?

 

Merceği demonte ederek foto paylaşabilir misiniz ? 

İletiyi paylaş


Link to post
Ümit Özcan    33
Ümit Özcan

Mahmut bey malesef sürücü fanının alt kısmında sürücü mevcut degil  paylastıgım fotoları diger koitolarla kıyaslarsanız biraz daha ince oldugunu farkedeceksiniz fotoları ancak pazartesi paylaşabilirim su anda sehirdısındayım ama bir foto ekleyeyim bu fotoda mercegin fanı sökük fotosu var zaten bu fotoda belli sadece 2 tane vida deligi var onlarda fan baglanıyor hatta dikkat etmedim fan 5v ile CAlısıyormus 12v ile besleyip bozdum fanı ayrıca bişey daha dikkatimi çekti bu merceklerde clear lens kullanılmamış arastırdıgım kadarıyla koitolar clear mercekli

 

IMG-20190815-WA0014.thumb.jpg.f6d2aa77f4f12207aae59be540f69cc7.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Ümit Özcan    33
Ümit Özcan

Konuyu acalı epey bir zaman olmasına ragmen soruma cevap alamadığım için bu konuyla ilgili bilgili bütün abilerime ustalara teşekkür ederim..... Sorum cok basitti elimde Sürücüsüz koito biled mercekler var bunları piyasada bulabileceğim hangi sürücü ile çalıştırabilirim? Ben artık bu forumun insanlara yardım için bilgi payşasimi için degil de bazı ustaların reklamını yapmak oldugunu düşünüyorum eminin ben bu mercekleri X ustaya yollayıp farlarıma ücreti karsılıgında montajı için teklifte bulunsaydım dakikasında hangi sürücü ile çalısacagına karar verirdi.. Benim düşüncem budur saygılar.... 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.601
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Öncelikle sorunuz o kadar basit ve çözülebilir asla değil.Her versiyonda farklı akımlarla çalışır ve maalesefki en basitinin bile gerekli orijinal sürücüsü gibi çalıştırmanız mümkün değil.Özellikle bi-led versiyonları.Çinde dahi aynı orijinal şekilde çalıştıracak sürücü bulamazsınız bulsanızda zaten pahalı gelecektir almazsınız.

İlk sorunuzdaki araştırmanız hatalı ve yanlış.Bu merceklerin hepsinde tümleşik sürücü olmuyor,

Sizdeki ürün sizinde tespitiniz gibi tümleşik sürücüsü olan model değil.

 

Verdiğim linklerde ve farklı uyguloamaların konularında bu tip ürünler hakkında aslında gereginden fazla bilğiler mevcut ve her şekilde cidden araştırma yapatıysanız bu bilğiler ile rahatça çalıştırabilirdiniz.Sadece Selçuk ustamın bile konuda ciddi bir paylaşımı var ve mutlaka okuyun demiş.Erkan kardeşimizin bile kendince bir çözümü mevcut ve paylaşmış bu bile fikir vermesi için fazlası ile makul dür.Hatta bir arkadaşımız kendinde orijinal sürücü olduğunu vereceğinide bizzat yazmış.Şahsımında dahil bir çok konuda bu tip led sürücülerin nerden bulunacağına dair ve bu tip led mercek ürünlerdeki akımı vesairesinin de olduğu paylaşımları mevcuttur.

 

Forum amacı ile şu an ki halindeki paylaşımları dahil her şekilde kişilere rahatlıkla  montaj,çalıştırma için her şekilde yorum,resim,anlatım mevcuttur.Sadece araştırmak,okumak yeterli olacaktır.Tecrübe ile sabnittir sadece resimlerle bile yurt dışından çalışmasını yapıp benimle paylaşanlar mevcut.

 

XX kişiler yaptıkları ticarette karşılığını vermek için yapar.Egerki bilği öğretmek vesaire için uğraşsa öğretmen olurdu ki zaten verdiği bilğinin karşılığını alıyorlar,Amaç yardımlaşma ise forumda sizin istediğiniz cevaba ulaşmanız içinde fazlası ile bilğiler,yorumlar,uygulamalar mevcut.

 

Nokta atışı bilği kaynagını isteyerek ve suçlamada bulunarak sadece kendinize zarar vermiş olursunuz.Lütfen bu konudaki düşüncenizi tartıp yeniden degerlendiriniz ve kişileri zan altında bırakmayınız.

 

 

 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap