• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Gökhan Taşkın

VW Golf 7 (2012-) için replika far

Recommended Posts

Gökhan Taşkın    0
Gökhan Taşkın

Merhaba;

Çinden golf mk7 için mk 7.5 led far aldım. Kısalarda Hella 5 lens uzunlarda ise q5 lens olduğu yazıyordu o nedenle çinden almayı tercih ettim. Uzunlar bir tel yardımıyla sıkıştırılıyor fakat kısaların kenarlarında kırmızı conta gibi birşey var sadece ampülü itiyorsunuz ve contalar sayesinde oturuyor. bu ampül türleri nelerdir nasıl bulurum yedeğini? Sanırım h7 ler ama sizden bilgi almak istedim.

Birde lensin gerçekten hella olduğunu nasıl anlarım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bunlar içinden çıkan ampüller,

20190703_184537.jpg

Bu uzunların yuvası;

20190703_184605.jpg

Bu kısaların yuvası;

20190703_184658.jpg

Bu da farım.

20190703_190035.jpg

tarihinde Gökhan TAŞKIN tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş
On 03.07.2019 at 23:07, Gökhan TAŞKIN yazdı:

Merhaba;

Çinden golf mk7 için mk 7.5 led far aldım. Kısalarda Hella 5 lens uzunlarda ise q5 lens olduğu yazıyordu o nedenle çinden almayı tercih ettim. Uzunlar bir tel yardımıyla sıkıştırılıyor fakat kısaların kenarlarında kırmızı conta gibi birşey var sadece ampülü itiyorsunuz ve contalar sayesinde oturuyor. bu ampül türleri nelerdir nasıl bulurum yedeğini? Sanırım h7 ler ama sizden bilgi almak istedim.

Birde lensin gerçekten hella olduğunu nasıl anlarım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bunlar içinden çıkan ampüller,

Bu uzunların yuvası;

Bu kısaların yuvası;

Bu da farım.

Güle güle kullanın. Mercekler H7. Ürünün linki var mı, markalı mercek kullanılan çin üretimi replika far var mıymış merak ettim. Duvarda ışık desninin fotosu çekip atarsanız yorum yapılabilir. Led ampul konuları forumumuzda önerilmiyor,  tartışılmıyor. 

İletiyi paylaş

Gökhan Taşkın    0
Gökhan Taşkın
gönderildi (düzenlendi)
31 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Güle güle kullanın. Mercekler H7. Ürünün linki var mı, markalı mercek kullanılan çin üretimi replika far var mıymış merak ettim. Duvarda ışık desninin fotosu çekip atarsanız yorum yapılabilir. Led ampul konuları forumumuzda önerilmiyor,  tartışılmıyor. 

Teşekkür ederim ürünün linki aşağıda, montajını yaptıktan sonrada tekrar resim çekeceğim.

https://tr.aliexpress.com/item/32856071952.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6c8a4c4dnlFzVI

İletiyi paylaş

Gökhan Taşkın    0
Gökhan Taşkın
gönderildi (düzenlendi)

Farı kendim taktım. Far ayarı yaptırmadan çektirdiğim fotoğrafları ekledim. Far ayarından sonra tekrar çekmeye çalışacağım.

Montaj aşaması :)

20190708_165119-edit2.jpg

Kısa far

20190708_210357-edit.jpg

Kısa far

20190708_210408-edit.jpg

Kısa far

20190708_215935-edit.jpg

Uzun far

20190708_215940-edit.jpg

Kısa far

20190708_220349-edit.jpg

Uzun far

20190708_220426-edit.jpg

Montaj bitmiş hali

20190709_103951-edit2.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

Hayırlı olsun güle güle kullan. :good1:

İletiyi paylaş

Gökhan Taşkın    0
Gökhan Taşkın
4 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullan. :good1:

teşekkür ederim 😊 Hella olup olmadığını anlayabiliyor muyuz?

İletiyi paylaş

Ufuk Özkan    1
Ufuk Özkan
On 09.07.2019 at 15:14, Gökhan TAŞKIN yazdı:

Farı kendim taktım. Far ayarı yaptırmadan çektirdiğim fotoğrafları ekledim. Far ayarından sonra tekrar çekmeye çalışacağım.

Montaj aşaması :)

20190708_165119-edit2.jpg

Kısa far

20190708_210357-edit.jpg

Kısa far

20190708_210408-edit.jpg

Kısa far

20190708_215935-edit.jpg

Uzun far

20190708_215940-edit.jpg

Kısa far

20190708_220349-edit.jpg

Uzun far

20190708_220426-edit.jpg

Montaj bitmiş hali

20190709_103951-edit2.jpg

öncelikle hayırlı olsun attığınız linkten kendi aracım için baktım a3 sedan onun içinde far var benim merak ettiğim bu şekilde alıp beyaz(led) ampül takıp kullanabiliyormuyuz çünkü orjinalde adaptif oluyor onlarda çok aşırı pahalı benim için mercek ve bi-xenon olması dönmesine vs gerek yok far ayarı yapıp kullanmak istiyorum 

İletiyi paylaş

Gökhan Taşkın    0
Gökhan Taşkın
2 saat önce, Ufuk Özkan yazdı:

öncelikle hayırlı olsun attığınız linkten kendi aracım için baktım a3 sedan onun içinde far var benim merak ettiğim bu şekilde alıp beyaz(led) ampül takıp kullanabiliyormuyuz çünkü orjinalde adaptif oluyor onlarda çok aşırı pahalı benim için mercek ve bi-xenon olması dönmesine vs gerek yok far ayarı yapıp kullanmak istiyorum 

içinde zaten sıradan h7 led ampüller çıkıyor sadece far ayarı yaptırdım. ayardan sonra gece dısarı cıkma fırsatım olmadı. ama çıkınca mutlaka çekeceğim.

İletiyi paylaş

Ufuk Özkan    1
Ufuk Özkan
15 saat önce, Gökhan TAŞKIN yazdı:

içinde zaten sıradan h7 led ampüller çıkıyor sadece far ayarı yaptırdım. ayardan sonra gece dısarı cıkma fırsatım olmadı. ama çıkınca mutlaka çekeceğim.

fotoyu beklıyoruz o halde :) buarada ne kadar vergi çıktı ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.677
Mahmut Akbulut
On 10.07.2019 at 14:24, Gökhan TAŞKIN yazdı:

teşekkür ederim 😊 Hella olup olmadığını anlayabiliyor muyuz?

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ...

Farlar replika , haliyle merceklerde Hella nın replikası , led ampullerle kullanıldığı sürece sorun çıkarmaz ama OEM Hella gibi de aydınlatmaz .     

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Hella olmasada  üst sınıf kopya far serileri.Mercekleri işe yaramaz diyebiliriz,yeni olduğu için piskolojik olarak rahatlamadır,iyi hissettirir,Pleksi led parçalar oldukça mavimtırak şekilde ışık veriyorlar.

Lakin yurt dışından test araçlarından söküp getirenler mevcut.Orijinal ise üzerinde mutlaka her yerinde diyebileceğimiz ve camıda dahil hella arması olur.Yoksa iyi bir replika far.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap