• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Metin Özdoğan

Kornayı Cim modulünden ayırmak

Recommended Posts

Metin Özdoğan    34
Metin Özdoğan

Selamlar , opel corsa d  korna arızam var bazen çalıyor bazen çalmıyor. 3 sene önce cim'i tamir ettirdim düzeldi simdi yine başladı. Bende yine tamir yaptırmak yerine kornayı cim modülünden iptal edip aşağıda gösterdiğim şemadaki gibi bir hat çekip yapmak istiyorum düşünceniz nedir. Kabloyu 0,75 olarak ayarladım.Isıya maruz kalmasın diye önce komple elektrik bandı sarıp ardından üstüne kablo kumaşı sardım(Not: Röle bağlantısını kabataslak çizdim mazur görün) Teşekkürler

111.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Mürsel Balcı    141
Mürsel Balcı

Sizin aracın sistemi nasıl bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla korna şase tetiklemeli çalışması lazim. Yani direksiyon zembereginin alt çıkışından korna ucunu bulup şase gelip gelmediğine bakabilirsiniz. Eğer sizin araçta şase tetiklemeli çalışıyorsa roleye 12 volt sabit verin direksiyondan gelen şase ile role tetiklenir ve korna calisir.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap