• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Turgut Seviniş

Citroën C4 ayna kayar sinyal

Recommended Posts

Turgut Seviniş    13
Turgut Seviniş

Herkese hayırlı günler. 2015 citroen c4 Aracıma dikiz aynası na kayar sinyal yaptım. Yalnız şöyle bir sorunum var kısa farları yada uzunları yakınca sadece bemşm yaptığım ledler kapanıyor yanmıyor. Ek aldığım yandaki orjinal sinyaller de sıkınto yok. Arıza Vs yakmıyor. Sorun nedir acaba 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Kayar sinyal kablo bağlantısını nasıl yaptınız ?

İletiyi paylaş

Turgut Seviniş    13
Turgut Seviniş

Sadece çalışma yan durum araba çalışır ken kısaları yada uzunları yakınca. Araba çalışmıyor ken kısa ları yakınca yine sıkıntı yok 

DSC_0009.JPG

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

Bir kaç nedeni var.

Öncelikle kayar sinyal devresi akü beslemeli olmalı bana göre..Piyasadakiler hem beslemeyi  hem tetigi sinyal lambasından alıyor...Gerçi bununla da ilgisi oldugunu sanmıyorum sorunun.

Bir diğer husus da xenon varsa onlar açıldıgı an manyetik etki yapabilir.Tam bilmiyorum...Mesela bir aralar benım vosvosta platin meksefeli sistem varken yaptıgım kayar sinyal devresi bazen kilitleniyordu..Sonra elektronik ateşlemeye geçtim sorun düzeldi..

İletiyi paylaş

Turgut Seviniş    13
Turgut Seviniş

İşin garibi sadece araç çalışıp farları yakınca kayar sinyal çalışmıyor. Araç çalışmıyor ken farları açınca kayar sinyal çalışıyor. Yada araç çalışıyor ken kayar yine çalışıyor. Bakalım.deneme yanılma bşr kaç şey deneyecem 

İletiyi paylaş

Bünyamin Baş    7
Bünyamin Baş

Devreyi ne ile yaptınız entegremi kullandınız işlemcimi

İletiyi paylaş

Turgut Seviniş    13
Turgut Seviniş

micro işlemci ile yazılım yazıldı

İletiyi paylaş

Bünyamin Baş    7
Bünyamin Baş

Kartın fotoğrafı varmı

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

Yazılımı kim yaptı?

İletiyi paylaş

Turgut Seviniş    13
Turgut Seviniş

devre bu 

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

Turgut Bey.

Bu problemi ürünü satın aldıgınız kişiye söyleyince ne dedi?

Kayar sinyal yapmak kolay  bir iş değil.Bu tasarım bana göre yanlış...Çünkü İşlemci beslemesini sinyal lambasından gelen hatta baglamışlar.Daha hızlı tepkime vermesi için de filtre  kondansatör koymamışlar.Hem kendi aracımda kendi yaptıgım sistemi 6 yıldır sorunsuz kullanıyorum şu an.

Bu tip kartlar akü beslemeli olmalı.Aracın motoru çalışınca oluşan parazitlenme iyi filtre edilmemişse devreyi kilitleyebiliyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Turgut Seviniş    13
Turgut Seviniş

Araçlara yapılan ek devre donanım Vs. Hepsinin çözümü direk akü ile röle ile kullanmak. Benim sadece burada kafama takılan sadece kısa farlar yandı ğı zaman neden oluyor. Demekki kısa farlar yandığın da giden canbus kodu değişince devre en kısa yoldan orjinal ampul üzerinden tamamlanıyor ve kayar devreye akım gitmiyor. İlginiz için teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

"En kısa yoldan tamamlanıyor" fikrini kesin olarak dogrulamanız için kısa farları yakınca sinyalden aynaya giden +12v kablosuna kontrol lambasıyla bakmanız gerekiyor.Şayet elektrik yoksa o zaman sorun yok.

Ama şayet o kabloya elektrik geliyor da ledler yanmıyorsa o zaman araç çalışınca oluşan gürültüden dolayı devre kilitleniyor yorumunu yapabiliriz.İşte o zaman röle koysanız da fayda etmeyebilir.

Ben bu kilitlenme ve filtreleme olayına zamanında çok kafa yordum...Birkaç kartım çöpe gitmişti.Vosvosumda platinli meksefeli ateşleme sistemi varken araç çalışınca sinyaller yanmıyordu

Malesef bazı elektronik devre üreticileri aracın aküsü +12v deyip filtreleme olayını atlıyor.Videodaki kayar sinyal devresinde filtreleme,kondansator hiçbiri yok.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap