• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ozan Kayıhan

Kia Sportage 4 (2015-) için xenon tavsiyeleri

Recommended Posts

Ozan Kayıhan    0
Ozan Kayıhan

Selamlar,

Ben Ozan, 2000'li yıllarda oto-park.com üyesiydim. O yıllardan beri geceuçuşu'nu biliyorum.

Dün 2018 model Kia Sportage 1.6gdi cool aldım. Araç helojen hb3 ampul kullanıyor ve kesinlikle tatmin edici bir aydınlatması yok.

%xxx fazla aydınlatma sağlayan ampullerin de farkedilir bir iyileşme sağladığını biliyorum ama oem bir bi-xenon kit istiyorum.

 

Halojen olduğu için bendeki mercek uygun olmayacak sanırım, dolayısıyla mercek, balast, ampul, kablo ve arıza için paralel bağlanacak kondansatör tavsiyesi rica ediyorum.

 

Yanlış bilmiyorsam bendeki farın mercek çapları vs de alacağım mercekler için önemli. Bendekilerden daha büyük çapta mercek kullanamıyorum diye biliyorum.

 

Beklentim doğal sarı bir ışık( zorunda kalmadıkça beyaz mavi vs istemiyorum amacım görüntü değil her hava şartında iyi aydınlatma) , güçlü, karşıyı rahatsız etmeyen homojen dağılımlı bir aydınlatma. Selektör hızı vs önemli değil. Elbette maliyet önemli...

 

tavsiyelerinizi bekliyorum...

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş

Aramıza hoşgeldin. O zamanları hatırlıyorum bir kaç tane otomobil forumundan biriydi ve güzel bir ortamı vardı. Yeni aracın hayırlı olsun güle güle kullan. 
Bu araçların bazılarının mercekleri modüler değil sökülemiyor. Önce bunu araştırmak lazım. Eğer sökülebiliyorsa yeni tip d1s hella mercek (boyut ve uyum açısından en ideali) setiyle montajı planlayabilirsin. 

İletiyi paylaş


Link to post
Ozan Kayıhan    0
Ozan Kayıhan

Ali Demir'e sordum o da modüler değil diye hatırlıyormuş. İstanbul'da far tasarım merkezine gidip sormamı tavsiye etti.

Yine de montaj yapabileceklerse hella gen 7 intemo mercek + hella gen 5 balast ve ds1 hella ampul ( 4300k) almayı düşünüyorum. Artık çerçeve vs ne lazım olacak onu da far tasarım merkezine soracağım.

modüler değilse o farları kestirmek de ne kadar mantıklı olur onu da düşünüyorum açıkçası. Şeytan diyor al bir night breaker next generation hiç uğraşma... 

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş

Aklında hep kalacağı için mümkünse yap derim :) 

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap