• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selami Yavuz

Honda Civic 6 (1995-2000) Bi led için tavsiye

Recommended Posts

Selami Yavuz    1
Selami Yavuz

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Aydın merkez de yaşıyorum adım Selami. Öncelikle çalışmalarınızı çoğunu inceledim emekleriniz çok güzel. Gelelim benim sorunuma 97 model vti aracımda eski sahibinin taktığı çin malı xenon ampuller var ki çok parlak ve aydınlatmaktan çok insanların gözünü almaktan başka işe yaramıyor. Bu durumdan rahatsız olduğum için elimden de elektronik işler geldiği için aracıma  Bi led sistemi yapmak istiyorum lakin teknoloji hızla geliştiği için artık hangi parça alacağımı şaşırmış durumdayım. Sizden istediğim nasıl bir alacak listesi hazırlamam gerek karar veremedim bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tabi ki her iş de olduğu gibi bu işte bütçe meselesi  o yüzden bütçe konusunda sıkıntım yok çok şükür. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar. 

İletiyi paylaş

Can Ayaslan    36
Can Ayaslan

Bence bi xenon mercek uygulayın led yerine. Forumda sizin kasaya göre yapılan uygulama konusu mevcut. Onu bir inceleyin derim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selami Yavuz    1
Selami Yavuz

Bi led de benim farın içine baya işlem yapmam lazım o yüzen Bi xenon a döneceğim yeni hella mercek bulabilirsem tabi ki 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

Bi-xenon ile hem daha iyi ışık alırsın, maliyet-bulunabilirlik açısından da daha uygun olur.

İletiyi paylaş

Selami Yavuz    1
Selami Yavuz

Evet araştırmalarım sürüyor 

İletiyi paylaş

Bünyamin Baş    7
Bünyamin Baş

Bi-led mercek var elimde kullanmak isterseniz eğer ulaşabilirsiniz diğer çeşit merceklerden de temin edebilirim. 05464364146

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.601
Oktay Toker
On 27.05.2019 at 01:33, Selami Yavuz yazdı:

Koito bi-led veya Hella bi-led bulup ve egerki uygun led sürücüde bulabilirseniz bi-xenon kalitesine en yakın uygulama olsada montaj olarak epey teknik ve elektronik bilğisde şart.

Montajda hella bi-xenon öne çıkacak uygulama olur.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap