• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selami Yavuz

Honda Civic 6 (1995-2000) Bi led için tavsiye

Recommended Posts

Selami Yavuz    1
Selami Yavuz

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Aydın merkez de yaşıyorum adım Selami. Öncelikle çalışmalarınızı çoğunu inceledim emekleriniz çok güzel. Gelelim benim sorunuma 97 model vti aracımda eski sahibinin taktığı çin malı xenon ampuller var ki çok parlak ve aydınlatmaktan çok insanların gözünü almaktan başka işe yaramıyor. Bu durumdan rahatsız olduğum için elimden de elektronik işler geldiği için aracıma  Bi led sistemi yapmak istiyorum lakin teknoloji hızla geliştiği için artık hangi parça alacağımı şaşırmış durumdayım. Sizden istediğim nasıl bir alacak listesi hazırlamam gerek karar veremedim bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tabi ki her iş de olduğu gibi bu işte bütçe meselesi  o yüzden bütçe konusunda sıkıntım yok çok şükür. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar. 

İletiyi paylaş


Link to post
Can Ayaslan    35
Can Ayaslan

Bence bi xenon mercek uygulayın led yerine. Forumda sizin kasaya göre yapılan uygulama konusu mevcut. Onu bir inceleyin derim

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Selami Yavuz    1
Selami Yavuz

Bi led de benim farın içine baya işlem yapmam lazım o yüzen Bi xenon a döneceğim yeni hella mercek bulabilirsem tabi ki 

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş

Bi-xenon ile hem daha iyi ışık alırsın, maliyet-bulunabilirlik açısından da daha uygun olur.

İletiyi paylaş


Link to post
Selami Yavuz    1
Selami Yavuz

Evet araştırmalarım sürüyor 

İletiyi paylaş


Link to post
Bünyamin Baş    7
Bünyamin Baş

Bi-led mercek var elimde kullanmak isterseniz eğer ulaşabilirsiniz diğer çeşit merceklerden de temin edebilirim. 05464364146

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap