• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Batuhan Şen

Hareketli hafızalı koltuk takma

Recommended Posts

Batuhan Şen    0
Batuhan Şen

Merhaba arkadaşlar.

Mercedes W114 230.6 aracıma w140 Hareketli koltuk takmayı düşünüyorum.Koltukları aldım ama koltukların kendi beyinleri mevcut 

Bana lazım olan koltuk Hareket düğmesine devre yapmak.

Devre çizimlerinin orjinallerini buldum ekte mevcuttur.

Ama beyine gelen sinyal düğmeye basılmayınca 5volt  2,2k ohm değer okunmalı basıldığı anda yine 5 volt ama 220 ohm değer okunmalı 

 

1-araç içinde sinyal nasıl üretilir 

2-2,2k ohm değer nasıl alınabilir 

İletiyi paylaş


Link to post
Mustafa Bağseven    163
Mustafa Bağseven

Ekte bişey gözükmüyor...

5 voltluk bir röle kullanın.Röle kontak ucunun birine 2.2ohm takın.Digerine 220ohm takın.Röle çekince 220 ohmu okusun

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Batuhan Şen    0
Batuhan Şen

Teşekkürler mustafa bağseven ama sorduğum soru yanlışmış :good1: koltuk altındaki beyin bütün sistemi kapsıyormuş.beyin üzerinde 12 pin var (3 ü 12 volt +),1 tane şase, 5 pin koltugun Hareket pinleri.

Bu 5 pin üzerinden koltuk kumandasındaki üzerindeki 16 butondan Hareket alıyor bu uçları bulamammıştım nasıl çalışıyor diye devre şemasını bulup yaptım.

8bb12b473720e3d5bf8cea8102a11e6e.png

İletiyi paylaş


Link to post
Batuhan Şen    0
Batuhan Şen

Şimdi koltukları çalıştırdım bütün Hareket fonksiyonları çalışıyor ve yaptığım kumanda üzerinde 3 adet hafıza düğmesi var ben bu hafıza düğmeleri üzerinden 1.hafıza düğmesine kendi koltuk pozisyonumu ayarlamak istiyorum. 3.hafızaya biniş pozisyonu için geride ayarlayıp kapıyı açtığım zaman koltuk 3 pozisyona,kapıyı kapatınca 1.pozisyona almasını istiyorum. Nasıl bir sistem yapmak lazım acaba

DSC_0378.JPG

DSC_0366.JPG

DSC_0362.JPG

DSC_0360.JPG

DSC_0357.JPG

DSC_0356.JPG

DSC_0352.JPG

DSC_0351.JPG

DSC_0340.JPG

İletiyi paylaş


Link to post
Batuhan Şen    0
Batuhan Şen

@Oktay Toker abi şu konuma bir el atıver nasıl yapıcaz bu işi 

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap