• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Mehmet Hatipoğlu

Megane Far Ayarı ve Konsol Aydınlatma Işık Ayar Düğmesi

Recommended Posts

Mehmet Hatipoğlu    3
Mehmet Hatipoğlu

Herkese merhabalar,

Aracım megane 2, aşağıdaki resimde olduğu gibi far ayar düğmesi ve konsol ışık şidetini ayarlama potu var, bu aleti kullanarak orta konsolda teyp altında olan eşya gözü yuvasına mantar led ekledim, ve ışıkta düzen bozulmasın diye bu ayarlama potundan artı ve eksiyi aldım, ayar düğmesini söktüğümde 3 giriş var 1 (-) ve 2 (+) ve 3.kablo düğmeyi çevirdikçe değişen + uç var.

ben bu 3 numaradan + aldım ayrıca - yide 1 numaradan aldım, fakat şöyle bir durum oldu ayar potunu çevirince tam ters etki var şu anda konsoldaki ışıklar azalıyor sonradan taktığım led ise ışığı güçleniyor veya tam tersi oluyor ayarı arttırınca konsol dakı ışıklar artıyor , sonradan takılan ledin ışığı azalıyor. nerede yanlışlık var:S

far-ayar-dugmesi-butonu-megane-2_16088_1.thumb.jpg.d831a24694307cad785e7d81e4fb8a9f.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Güzel soru :) Başka bir noktadan (ayak aydınlatması vb) hat almayı denediniz mi?

İletiyi paylaş

İbrahim Dede    1
İbrahim Dede

megane için teyipden alsan elektiriği daha kolay olmaz mıydı geçen bende baktım sarı kablo meganelarda kontağa bağlı kontak açılınca devreye giriyor yada ufak bir düğme eklemek daha ufak yollu bir iş olabilir.

İletiyi paylaş

Mehmet Hatipoğlu    3
Mehmet Hatipoğlu
On 12.05.2019 at 00:02, ibrahim dede yazdı:

megane için teyipden alsan elektiriği daha kolay olmaz mıydı geçen bende baktım sarı kablo meganelarda kontağa bağlı kontak açılınca devreye giriyor yada ufak bir düğme eklemek daha ufak yollu bir iş olabilir.

On 11.05.2019 at 11:15, Selçuk Keleş yazdı:

Güzel soru :) Başka bir noktadan (ayak aydınlatması vb) hat almayı denediniz mi?

ayakaltı ambiyans ışığı var onu çakmaklıktan aldım, kontak açılınca değil gece farlar yanınca devreye girmesini istediğim için ordan aldım ayrıca dediğim gibi konsol ışıklarını ayar yaparken beraber ışık şiddeti ayarlansın istedim:)

şu an öyle kullanıyorum düğmeyi orta ayar da tutunca ikiside istediğim ışık seviyesinde yanıyor fakat dedğim gibi ters mantığı çözemedim:S

far kumandasının o kısmını açtığımda içinde düğmeyi çevirdikçe iletken bir dairede gezen bir çubuk var bu da direnci değiştirerek ışık şiddeti ayarlıyor, ama niye adapte olmadı anlamadım:)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap