• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Serkan Raifoğlu

Mercedes-Benz C W205 (2014-) led far beyni sorunu

Recommended Posts

Serkan Raifoğlu    0
Serkan Raifoğlu

merhabalar. aracım 2015 c200d exclusive bir süredir çözemediğim bir far problemi yaşıyorum. aracımın sol gündüz led farı ve sol ön led sinyali yanmıyor. Yetkili servise götürdüm orada led far beyni bozulmuş dediler. değişmesi için 2000 tl bir fiyat çıkardılar. bende kalsın dedim ve yurtdışından bir led far beyni getirip elektrikçiye taktırdım. tabi servisten parça numarasını vermediler.kodlama olacakmı onuda söylemediler. yeni parçayı taktım yine sol ledlerim yanmıyor. sökülen parça ile takılan parça numaraları birebir aynı...  1 305 715 284 A2059060601 lütfen yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar.

1305715284-2D-0002.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

Resimdeki ürün gündüz farı led kısmı,Ecu ünitesi yani beyin değil.Yanlış parçayı değişerek çözüme ulaşmaya çalışmışsınız.

Ecu ünütesi farın altında yada arka kısmında geniş aliminyum kapaklı bir parçadır.

Sigorta vesaire ,soketlerde paslanma oksit tarzı hatalarada bakılmasında fayda var.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Serkan Raifoğlu    0
Serkan Raifoğlu

teşekkürler hocam . bu parça olabilirmi?

x5_5719277859gk.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Far üzerinde orijinal halini görmedim.Resimdekini fardan söktüyseniz dogrudur.Üzerinde kodu yazar internetten çıkacaktır.

İletiyi paylaş

Serkan Raifoğlu    0
Serkan Raifoğlu

bunu söküp içini açtığımız zaman oksitlenme gördük büyük ihtimalle su girmiş. sökülüyken uzun kısa farlarda yanmıyor. xenonları ve ledleri kontrol eden tek parçamı var hocam.?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Genelde tek parça olur.

ALt tabandada temas vardır güzelce selulozik tinerler yıkayınız.Şansınıza çalışabilir belki.Yoksa mecbur almanız şart.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Serkan Raifoğlu    0
Serkan Raifoğlu

teşekkürler hocam.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Aşırı bir sıvı teması varsa çalışması oldukça zor olacaktır.Kolay gelsin.Sonucu ayrıca yazarsınız.:good1:

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap