• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Serhan Tüfekçi

VW Caddy İç Lamba Aydınlatması Yanmama Sorunu

Recommended Posts

Serhan Tüfekçi    0
Serhan Tüfekçi

Merhaba herkese! Aracım VW Caddy 2005 1.9 TDI. Aracın ön tavan aydınlatması zamanla sürgü yeri aşındığı için baya bir içine iz yapmış en sonunda tık dedi içinde ok yönlü tırnak kırıldı. Sonrasında söktüm istediğim gibi çalışmadı ve bir süre sonra denedim bu sefer yine olmadı en sonunda kısa devre yapmayacak şekilde taktım şuan çalışmıyor. Zorlayınca anca yanıp sönüyor. Bu duruma istinaden arka yolcu tarafındaki karşılıklı içi aydınlatma lambaları da gitmiş durumda. Neden oldu niye oldu anlam veremedim. Halbuki önceki denemelerim de hiç böyle olmamıştı. Acaba ne yapabilirim?

 

-Ayrıca bizim araç tek kapı olduğu için arka iç kapı açıcı plastiğin dişi kırılmış tek yönlü ve açarken baya efor sarfetmek gerekiyor, aynı şekilde dışarıdan da biraz yüklenmek gerekiyor açmak için. İçten kırılan diş takoza benzer bir parça tabi ufak bir şey. Acaba yine aynı şekilde ne yapabilirim?

 

Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden fazlasıyla teşekkür ediyorum :)

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.590
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

 

Anlatımıza göre açma düğmelerine yapacak bir şey kalmamış.Arkak kısımdaki aydınlatma işçinde aynı şekilde.

Hurdacılardan kırık camlı kasalı bulup düğmeyi değişebilirsiniz.

 

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap