• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Cengizhan Tekin

Gündüz farları farlar yanınca sönmesin

Recommended Posts

Cengizhan Tekin    3
Cengizhan Tekin

B8 trendline aracımda gündüz farlarının farlar açılınca da yanmasını istiyorum . Kodlamayla mümkün mü ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Volkswagen modellerinde vagcom kodlama ile araçta gizli yada kapalı olan bir çok özellik aktif ediliyor , istediğiniz şeyde imkansız değil ama orijinal şekilde kısılması daha mantıklı değil mi? 

Aracınıza ait forumlarda bolca döküman ve medya desteği bulabilirsiniz ...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Akşam kısalar açılınca net bilmesemde gündüz farı orijinalindede kapatılmasına programlı olabilir.Açılması için Mahmut'ta belirtmiş aracınız vagcom baglantısı ile seçenekleri var ve servisinizde rahatça yaptırabilirsiniz.Başka türlü elletmeyiniz.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
hatalı bilği .

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş
11 saat önce, cengizhan tekin yazdı:

B8 trendline aracımda gündüz farlarının farlar açılınca da yanmasını istiyorum . Kodlamayla mümkün mü ?

Yasal düzenlemeler farlar açılınca gündüz farının kısılmasını zorunlu kılıyor. Çünkü gündüz farı bir nevi uzun far gibi yanıyor bu nedenle trafiği rahatsız ediyor.
Araç üreticileri de buna göre tasarladıklarından yazılımla pek yapılabileceğini sanmıyorum. Yine de bakmak lazım tabii.

İletiyi paylaş

Cengizhan Tekin    3
Cengizhan Tekin
On 05.03.2019 at 21:29, cengizhan tekin yazdı:

Aracımda kısalar h7 uzunlar h9 halojen var kısalara dokunmadım uzunlara led h9 taktım sadece sellektörde kullanıyorum. Kısalarda led h7 karşıdan geleni rahatsız ediyor. Gündüz farlarında ise  tampondaki park sis lambalarının içinde ve T20 çok basıt kaldığı için lambaların içine led şerit uyguladım epey bi şık oldu ancak T 20 lerle birlike yanmıyor sanırım termik var atıyor T 20 tüketimi 21 w led şerit 15 w toplam 36 w yapıyor ( Her bir far için ) bu nedenle sadece şeritleri yakınca üstte farlar da devreye girince daha canlı ve güzel olur diye düşünmüştüm ama Selçuk kardeşin dediği gibi yasalara aykırı ise sadece gündüz yanmasını tercih ederim

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
10 saat önce, cengizhan tekin yazdı:

Aracımda kısalar h7 uzunlar h9 halojen var kısalara dokunmadım uzunlara led h9 taktım sadece sellektörde kullanıyorum. Kısalarda led h7 karşıdan geleni rahatsız ediyor. Gündüz farlarında ise  tampondaki park sis lambalarının içinde ve T20 çok basıt kaldığı için lambaların içine led şerit uyguladım epey bi şık oldu ancak T 20 lerle birlike yanmıyor sanırım termik var atıyor T 20 tüketimi 21 w led şerit 15 w toplam 36 w yapıyor ( Her bir far için ) bu nedenle sadece şeritleri yakınca üstte farlar da devreye girince daha canlı ve güzel olur diye düşünmüştüm ama Selçuk kardeşin dediği gibi yasalara aykırı ise sadece gündüz yanmasını tercih ederim

Görmemiz mümkün mü.. merak ettim ne yaptığınızı

İletiyi paylaş

Cengizhan Tekin    3
Cengizhan Tekin
On 05.03.2019 at 21:29, cengizhan tekin yazdı:

Biri iki detay kaldı bitiminde forumda paylaşacağım

İletiyi paylaş

Cengizhan Tekin    3
Cengizhan Tekin
13 saat önce, Mehmet Özyürek yazdı:

Görmemiz mümkün mü.. merak ettim ne yaptığınızı

Bir iki ufak detay kaldı bitiminde forumda paylaşırım

İletiyi paylaş

Cengizhan Tekin    3
Cengizhan Tekin

B8 Passat gündüz farına ( Sis Lambasına ) led şerit uygulaması VW D segment aracına maalesef resimde gördüğünüz sarı yanan T20 ampulü uygun görmüş Clio da bile Edge Dizayn gündüz farı varı Ne yapalım biz de kendi imkanlarımızla yaparız nasıl beğendiniz mi yorumlarınız benim için değerlidir

HPIM2393.JPG

HPIM2391_-_Kopya.JPG

HPIM2397.JPG

HPIM2399.JPG

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Elinize sağlık güzel olmuş , keşke ledlerin önüne pleksi kesip koysaydınız daha  homojen bir ışık dağılımı olurdu ...

İletiyi paylaş

Cengizhan Tekin    3
Cengizhan Tekin

Silikon 0.5 mm çaplı 1/2 kesit silikon hortum içine denedim dalgalı durdu bir de zamanla silikon sararır diye düşündüm vazgeçtim plexi  iyi fikir max 1mm kalınlığında plexiyi nerede bulabilirim acaba

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Reklamcılarda yada far-stop tamir eden yerlerde ...

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    90
Coşku Arşiray

sonuç iyi ama şerit ledler çok kötü duruyor bence.

İletiyi paylaş

Cengizhan Tekin    3
Cengizhan Tekin

Sanırım devrede olmadığı zamanki görüntüsünü kastediyorsunuz fotoğraf 50-60 cm mesafeden çekildiği için neredeyse ledlerin kaç çipli olduğunu bile farkedebilirsiniz ancak bunu normalde fark etmeniz eşyanın tabiatına aykırı zaten bence yandığı zamanki fonksiyonu ve görünümü önemli yorumunuza teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap