• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
cengizhan tekin

VW Passat B8 (2015-) Bi-Xenon far

Recommended Posts

cengizhan tekin    3
cengizhan tekin

İyi Akşamlar Arkadaşlar

Aracım Passat B8 Trendline yurt dışından bir çift Bi Xenon B8 Highline farı buldum ancak farlar tamamen boş xenon tertibatından hiç bir şey yok. Bu farları sadece içinde led gündüz farı ve sinyal şeritleri olduğu için aracıma adapte etmek istiyorum. Bu farların reflektörlerine H7 veya H9 led veya halojen ampul takabilirmiyim küçük çaplı modifiye imkanlarım var. Bu konuda bilgi sahibi değerli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum teşekkürler 

tarihinde cengizhan tekin tarafından düzenlendi
eksik kelime

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.641
Mahmut Akbulut

Aracınıza ait iki farklı far gurubu var D3S ve D5S , sizdeki farların ampul kodunu bilmiyoruz ama OEM xenon kit haricinde ne takarsanız takın vasat bir aydınlatmaya sahip olacaksınız . Uydurulan ampullerle o fardan gerçek performansını alamayacaksınız . Bence OEM xenon kit alın ve bu zevkten mahrum kalmayın ... 

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.838
Selçuk Keleş

B8 passatta sadece halojen ve full led farlar var diye biliyorum ? Link var mı ?

İletiyi paylaş

cengizhan tekin    3
cengizhan tekin

B8 highline da 2 çeşit var mı var ben sadece bi xenon far çıkıyor diye biliyorum şayet öyle ise tek farda görünen iki mercek de bi xenon mudur yoksa bir mercek düz xenon diğer mercek led midir. 2 çeşit ise detaylarını öğrenebilirmiyim

B8 Passat Comfortline ve Trendline versiyonlarında Halojen  Highline versiyonunda ise sadece Bi xenon var biliyordum ancak Cevherimiz Mahmut Akbulut Bey 2 çeşit olduğunu söyledi bizleri detaylı bilgilendireceğini ümit ediyorum

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.641
Mahmut Akbulut

Ben  bi-xenon yok demedim , TR ye gelen araçlarda ne kullanılıyor bilmiyorum D3S yada D5S ikisinden biri olabilir . Yaptığım araştırmada bu iki xenon kiti kullanan ve menşei Taiwan olan bi-xenon farları kullanıyorlar . 

Elinizdeki mevcut highline farlarının üzerindeki ampul kodlarını gösteren kısmın ve farın arka kapağını açarak ampul yuvalarının fotosunu atar mısınız ...

22 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Aracınıza ait iki farklı far gurubu var D3S ve D5S , sizdeki farların ampul kodunu bilmiyoruz ama OEM xenon kit haricinde ne takarsanız takın vasat bir aydınlatmaya sahip olacaksınız . Uydurulan ampullerle o fardan gerçek performansını alamayacaksınız . Bence OEM xenon kit alın ve bu zevkten mahrum kalmayın ... 

3 dakika önce, cengizhan tekin yazdı:

B8 Passat Comfortline ve Trendline versiyonlarında Halojen  Highline versiyonunda ise sadece Bi xenon var biliyordum ancak Cevherimiz Mahmut Akbulut Bey 2 çeşit olduğunu söyledi bizleri detaylı bilgilendireceğini ümit ediyorum

İletiyi paylaş

cengizhan tekin    3
cengizhan tekin

İÖncelikle ilginize teşekkür ederim Mahmut bey Farları Almanyada bir arkadaşım bulmuş kullanıp kullanamayacağımı bilmediğim için kesin alım yapılmadı yarın fotolarını isteyip forumda iletirim. Dediğiniz gibi performans alamayacaksam uğraşmaya değmez Piyasada 3000TL civarına satılan Çin malı tak çalıştır ürünlerine ne dersiniz bunlar 2 mercek de led oluyor ama bi xenon diyorlar doğru mu

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.641
Mahmut Akbulut

Çİn malı almak çok mantıklı değil OEM den şaşmayın , o paralara sanayide çıkmacılarda orijinal far bulunur bence ...

İletiyi paylaş

cengizhan tekin    3
cengizhan tekin

Haklısınız kesin karar vermeden size danışacağım teşekkürler iyi geceler

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.838
Selçuk Keleş

VW sitesinde katalogda belirtilmiş.

Highline'da standart full led farlar (ayrıca bunun premium olan uzun far asistanlı modeli de var ama ülkemizde getirilmiyor sanıyorum) var, diğer modellerde sadece halojen farlar var, led farlar opsiyon olarak görünüyor. Valeo kataloğunda da öyle.
Xenon fardan hiç bir yerde bahsedilmemiş, sizin gördüğünüz led far bence, mercekli görünmesi yanıltmasın.

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut

passat ; halojen,full led mercekli ve full halojen ledli olmak üzere 3 çeşit olmak üzere xenon yok :lol:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.641
Mahmut Akbulut

34 dakika önce, Selçuk Karabulut yazdı:

passat ; halojen,full led mercekli ve full halojen ledli olmak üzere 3 çeşit olmak üzere xenon yok :lol:

Evet dediğin gibi Selçuk :p ama beni bu yanılttı :fiuw:

2015-2017 Genuine Original Factory Fit OEM Volkswagen VW Passat Also Called : B8 HID Bi-Xenon Headlights Headlamp D3S Ballast (Xenon Light Control Unit / Module / Controller / ECU / Computer / Starter / Electronic Unit / Steuergerät / Inverter ) , D3S Osram Xenon Bulb , Wires Cable , Bulb Holder , LED DRL Module , AFS Control Unit , Projector Reflektor Bowls , Headlight Leveling Adjustment Motor , Headlamp Plastic Lens Cover Glass Replacement Sale

Part will fit : Driver side / Passenger side / Left / Light / Front

Volkswagen Passat B8 Type 3G : 4-door sedan , Saloon , Variant

1.4 L I4 TSI (petrol) BlueMotion Technology , ACT BlueMotion Technology
1.8 L I4 TSI (petrol) BlueMotion Technology
2.0 L I4 TSI (petrol) BlueMotion Technology , TSI 4Motion BlueMotion Technology
1.6 L I4 TDI (diesel) BlueMotion Technology
2.0 L I4 TDI (diesel) 
2.0 L I4 TDI (diesel)
 SCR BlueMotion Technology

• Mutlu 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.838
Selçuk Keleş
12 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Evet dediğin gibi Selçuk :p ama beni bu yanılttı :fiuw:

Ben üretici kataloglarını referans alıyorum, bu ebay'dan falan herhalde ?

• Beğen 1
  • Mutlu 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.641
Mahmut Akbulut
8 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Ben üretici kataloglarını referans alıyorum, bu ebay'dan falan herhalde ?

Abi üretilen tüm araçların OEM ekipman listesini tutan bir site bu alıntı yaptığım yer ...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.838
Selçuk Keleş
14 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Abi üretilen tüm araçların OEM ekipman listesini tutan bir site bu alıntı yaptığım yer ...

Markası neymiş bu farın peki ?

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut

Ne yazık ki valeo abi :bambam:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.577
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Belirtilen b8 far çif bi-xenon olarak yazılmış ve çift mercekli far ise zaten kopya çakması bir ürün ve çin çakmalarından biraz daha iyi diyebilirim.Golf için olanlarda öyle idi.:)

Bi-xenon modelide olsa ki bilğiler o yönde ve bence güney amerika için yapılan bir model olabilir veya Kuzey amerika vede şaşırmam keşke oraya yapılanlar bu tarafada yapılsa derim.Avrupa versiyonlarında led ve halojen var ve xenon olarak b8de yok bahsi geçen gibi bi-xenon olsada oem tarzında çift mercekli veya çift bi-xenon yapıdada asla değildir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap