• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Burakhan Sarıgül

H4 ampul uçları

Recommended Posts

Burakhan Sarıgül    0
Burakhan Sarıgül

h4 ampulun eksi kısası uzunu   uçları hagisidir yadımcı olursanız sevinirim 

 renault megane 1 kablo rekleri siyah sarı yeşil 

h4 ampul.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.655
Mahmut Akbulut

@burakhan sarıgül Klasik H4 bağlantısı bu şekildedir . 

 

Gm4lyv.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Burakhan Sarıgül    0
Burakhan Sarıgül

bunu denedim olmuyor ampul kesti

 

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.655
Mahmut Akbulut
5 saat önce, burakhan sarıgül yazdı:

bunu denedim olmuyor ampul kesti

 

 

Ampulün neyi kesildi , anlayamadım ...

İletiyi paylaş


Link to post
Burakhan Sarıgül    0
Burakhan Sarıgül

çok sağol nerde baktıysam bulamadım teşekürederim

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

İlğili konuda fazlası ile H4 baglantı görselleri,anlatımı mevcut.Belirttiğiniz araç içinde farklı bir baglantı Avrupa standardının dışında olmaz.Arkadaşlarımızın paylaştıgı ve belirtiği baglantılar aynen geçerlidir.Lakin h4 ampul bir kaç yöntem ile araç sistemindeki kullanımı doğrultusunda şematik farkı olmaktadır bunun tespitinin en basit yolu şema yerine ölçü aleti kullanarak acın ampul soketi üzerindeki pinlerin far anahtarını kullanarak rahatça ve net şüpheye yer vermeden bulunabilir olmasıdır.

 

İstediğiniz şekilde araç aküsü 12 volt ise kesinlikle ampul kesmesi veya patlaması mantık dışıdır ve ben yıllardır bu ampulü kullanan farlardaki çalışmalrımda anlık veya farkında olmadanda olsa baglantılarına ter yön veya uçlara bagladığım halde bunu başarmışta degilim.Şu olabilir çakma çin malı h4 ise her şey mümkündür.:lol:

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap