• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Bünyamin Baş

Ledlerin akımı hakkında

Recommended Posts

Bünyamin Baş    7
Bünyamin Baş

Elimde bi kaç çeşit led mevcut aceba her biri kaç mA akım çeker bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

1327C68D-11B8-461F-8FFA-49E25A0587AF.jpeg

4211FF05-CE87-40AD-B01E-D4AEA526B9DB.jpeg

70D7306E-CD34-4CEA-944D-5E84BF1F2BDB.jpeg

24A886A1-94AB-4759-B948-41BF4B09A3C0.jpeg

CC225B01-B2FF-4822-9CBD-4CA1953E0D60.jpeg

25C1FF60-052C-4A75-A219-9DA9A9163DF6.jpeg

İletiyi paylaş


Link to post
Hasan Kadir Karaahmetli    9
Hasan Kadir Karaahmetli

En güzeli sen avometre ile kaç amper çektiğini ölç

İletiyi paylaş


Link to post
Bünyamin Baş    7
Bünyamin Baş

O şekilde ölçüyorum ama ne kadar doğru bilemiyorum 3.2 v da çalıştırıyorum ama ne kadar doğru bilemiyorum 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Watsap üzerinden yazışmadada belirttiğim gibi.Orijinal otomobil sınıfı için üretilmiş ve resimlerdeki ledleri basit olarak şu voltaj ve şu akım direkt çalıştırır demek mümkün değil.Bu yapılarada aynı görselde bolan ledlerin versiyonlara bölünerek çalışması için gerekli olan degerler marka ve kullanım amacına göre değişmektedir ve bu tarafımca tecrübe ile acılarla dolu şekilde öğrenilmiştir.:)

 

Bu nedenle ledleri product bilğilerine ulaşıp aynı görsellerde olanların tabik versiyonlarını komple degerlendirip durum tespiti ile led sürücülerle kullanmak dogru olan yöntemdir.

Ledin gerçek degerleir biliniyorsa ona göre ister voltaj ister,dirençle ister sürücü ile çalıştırmak ve tabiki sogutucu seçiminide ayarlayarak yapılabilir.

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Bünyamin Baş    7
Bünyamin Baş

Anladım teşekkür ederim

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap