• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Hasan Nazif Çetin

Submarine için modül

Recommended Posts

Hasan Nazif Çetin    0
Hasan Nazif Çetin

Merhabalar aracıma submrine lambaları yapmıştım turuncu renkte parkları açınca yanıyor kafamda şöyle birşey var rgb ledler ile yapıp turuncu veya kafama göre bir renkte kısık yanarken  kapı açıldığında tetik alıp  tam güçte gün ışığı ışık verecek bu geçişleri dimmer li yapacak kapanıp açılmalarıda dimmerli yapıcak böyle birşey mümkünmüdür şimdi den teşekkürler

604722AD-1144-4E34-AEFC-FEF868373EFD.jpeg

tarihinde Hasan Nazif Çetin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hasan Kadir Karaahmetli    9
Hasan Kadir Karaahmetli

merhaba,

Aracın kapı içerisindeki tesisatta kapılardan tetik alınacak bir yer varsa dediğiniz kolay bir şekilde olabilir, aksi taktirde tavan lambasından tesisatı her kapıya çekip bu şekilde röle ile tetik alınabilir. 

Rgb ledler ile çok bilgim olmasada sanırım 2 den fazla girişe sahip olduklarından turuncu tarafa gelen elektrik kesilip dediğiniz şekilde olur. Ancak ben dimmer işini anlamadım, dimmer yaparsanız ayarı manuel olarak yapmanız gerekecek. Bunun yerine gün ışığı için Rgb led önünde istenilen seviyeyi yakalayacak şekilde direnç eklenmesi hem ledlerin sağlığı için hemde uygulamanın kolaylığı açısından faydalı olur diye düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Hasan Nazif Çetin    0
Hasan Nazif Çetin

Merhabalar

Kapı tetiğine zaten elo tavan lambası rolesi bağlamıştım onun için bir sıkıntı yok hat var lakin benim isteğim ledi istediğim renkte yakmak normal bir rgb led modül düşünün istediğiniz renge ve şiddete ayarlı tetik verilince tam güçte gün ışına dönücek kesilince geri ayarlı olan şekle dönücek dimmerli den kastım yumuşak geçişler kondansatör ile yapılabilir belki

İletiyi paylaş

Hasan Kadir Karaahmetli    9
Hasan Kadir Karaahmetli

Kullandığın röle aynı görevi görüyor diye biliyorum.Gecikmeli iç aydınlatma rölesi ise onda zaten yumuşak geçişler mevcut. Gün ışığı girişini tavan rölesinden alır direkt bağlarsın, diğer renge ise önünde direnç atıp bağlarsın.  

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

İstediğin tarzda işlemi rgb olarak sadece yazılım kontrollü bir tasarımla yapabilirsin.Başka şekilde arkadaşımızın anlattığı tarzda basit fonksiyonla ve zaten anladığım kadarı ilede normal ledde yapmışsın.Kapı açıldığındada aktif olacaksa submarin ledin anlamı yok uğraşmana degmez.Uğraşacaksan tavan aydınlatması için uğraş ve zaten kapı açılıncada aktif oluyor.

Tek renk veya rgb olarak dim fonsiyonlu tek renk için led sürücü ve rgb için olan led sürücü alıp roleli mantıkla olabilir lakin dimi kontrol edebilirsen ve genelde bu ürünlerde dim otomatik çalışmaz sabit ayarlı dimli olur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap