• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Akif Göktepe

Mercek Odaklaması Ve Kolay Montaj İçin Danışma

Recommended Posts

Akif Göktepe    1
Akif Göktepe

cümleten selamun aleyküm abiler herkese hayırlı günler

önceden belirmiştim d2s ampul ile ilgili sıkıntı yaşamıştım. 

kendim d2s led aldım. 

bu ledin görüldüğü üzere iki tarafında da led şimdi merceğe ışık odaklaması olayı var biliyosunuzdur ampul bi konumda en iyi şekilde verir ışığı. abiler sorum şu ki bu ampulun ledleri alt ve üste gelecek şekildemi olucak yoksa sağa ve sola gelecek şekilde mi ? ya da sokete oturunca nası duruyorsa öylemi en iyi ışığı verir ? 

diğer bir husus da bu ampul aynı h7 gibi bi artı bi eksii var aracım 2013 accent blue bu ampuller 55W aracımda ki xenon beyine bağlayıp öyle montaj yapsam balastalar 35 W farkı olurmu ? (aracımın meceği d1s-d2s)

yoksa balastları iptal edip direk bağlantı mı yapayım ? oktay abicim yardımlarını bekliyorum diğer arkadaşların da yardımlarını bekliyorum 

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim... 

WhatsApp Image 2019-02-04 at 23.58.50.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-04 at 23.58.48.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-04 at 23.58.49.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-04 at 23.58.49 (1).jpeg

İletiyi paylaş

Akif Göktepe    1
Akif Göktepe

kendim d2s led aldım. 

bu ledin görüldüğü üzere iki tarafında da led şimdi merceğe ışık odaklaması olayı var biliyosunuzdur ampul bi konumda en iyi şekilde verir ışığı. abiler sorum şu ki bu ampulun ledleri alt ve üste gelecek şekildemi olucak yoksa sağa ve sola gelecek şekilde mi ? ya da sokete oturunca nası duruyorsa öylemi en iyi ışığı verir ? 

diğer bir husus da bu ampul aynı h7 gibi bi artı bi eksii var aracım 2013 accent blue bu ampuller 55W aracımda ki xenon beyine bağlayıp öyle montaj yapsam balastalar 35 W farkı olurmu ? (aracımın meceği d1s-d2s)

yoksa balastları iptal edip direk bağlantı mı yapayım ? oktay abicim yardımlarını bekliyorum diğer arkadaşların da yardımlarını bekliyorum 

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

5c5957b86878e_WhatsAppImage2019-02-04at23_58.49(1).jpeg.4f44040cd2c3b6ffe7c688ff5118739a.jpeg

ad.jpeg

5c5957b648fa9_WhatsAppImage2019-02-04at23_58_48.jpeg.b776c78a00825de0043cad390ea67fa2.jpeg

5c5957b758cff_WhatsAppImage2019-02-04at23_58_49.jpeg.966409efbc74b55a0ba756b528eaccaa.jpeg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.623
Mahmut Akbulut
19 saat önce, Akif Göktepe yazdı:

kendim d2s led aldım. 

1 - bu ledin görüldüğü üzere iki tarafında da led şimdi merceğe ışık odaklaması olayı var biliyosunuzdur ampul bi konumda en iyi şekilde verir ışığı. abiler sorum şu ki bu ampulun ledleri alt ve üste gelecek şekildemi olucak yoksa sağa ve sola gelecek şekilde mi ? ya da sokete oturunca nası duruyorsa öylemi en iyi ışığı verir ? 

2 - diğer bir husus da bu ampul aynı h7 gibi bi artı bi eksii var aracım 2013 accent blue bu ampuller 55W aracımda ki xenon beyine bağlayıp öyle montaj yapsam balastalar 35 W farkı olurmu ? (aracımın meceği d1s-d2s)

3 - yoksa balastları iptal edip direk bağlantı mı yapayım ? oktay abicim yardımlarını bekliyorum diğer arkadaşların da yardımlarını bekliyorum 

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

Aleyküm selam ; 

1 - Evet , odaklanma konusunda azda olsa fikir sahibiyiz . Dediğiniz gibi en iyi ışığı o şekilde veriyor ...

2 - Xenon balasta Led yada Halojen ampul bağlamak gibi bir hataya asla düşmeyin , belli ki bu konulara pek vakıf değilsiniz . Xenon balastın şakası olmaz , çok yüksek voltajda elektrik akımı üretir , Allah esirgesin dönüşü olmayan sıkıntılara neden olacak kadar tehlikelidir ...

3 - Siz en iyisi bir oto elektrikçiye gidin ...

Son olarak yeni forum kuralını hatırlatmak isterim :    

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.

İletiyi paylaş

Akif Göktepe    1
Akif Göktepe

Abilerim Selamun Aleyküm 

1- Aracım accent blue aracıma sonradan d2s mercek koydum bosch mercek audı a3 den çıkma. 

2- Ampullerim d2s osramdı 4300k pek verim alamadım iyiydi ama yine de uzunlarda yetersiz kalıyordu.

3- Bu Ampuller işimi Görür mü ? ya da bana ahım şahım aydınlatsın istiyorum bunun için önereceğiniz ampuller varmıdır ? led ya da xenon fark etmez. 

5c5957b648fa9_WhatsAppImage2019-02-04at23_58_48.jpeg.b776c78a00825de0043cad390ea67fa2.jpeg

5c5957b4df97b_WhatsAppImage2019-02-04at23_58_50.jpeg.4de815ad599fc914b2cebd6fe315176e.jpeg

5c5957b875b30_WhatsAppImage2019-02-04at23_58.49(1).thumb.jpeg.44f45bde3a55809cf7dfa46315950ec3.jpeg

5c5957b767e8a_WhatsAppImage2019-02-04at23_58_49.thumb.jpeg.3a48fac51d79d2546b4469ba488300a0.jpeg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.818
Selçuk Keleş
5 dakika önce, Akif Göktepe yazdı:

Abilerim Selamun Aleyküm 

1- Aracım accent blue aracıma sonradan d2s mercek koydum bosch mercek audı a3 den çıkma. 

2- Ampullerim d2s osramdı 4300k pek verim alamadım iyiydi ama yine de uzunlarda yetersiz kalıyordu.

3- Bu Ampuller işimi Görür mü ? ya da bana ahım şahım aydınlatsın istiyorum bunun için önereceğiniz ampuller varmıdır ? led ya da xenon fark etmez. 

@Akif Göktepe, bu forumda led ampullerle ilgili mesajlara yer vermiyoruz, bu konuda mesaj göndermeye devam edersen üyeliğini sileceğim.

1- Güzel seçim.

2- Osram ampulden uzunlarda verim alamaman ampulden değil mercekten kaynaklanan bir sorun gibi görünüyor.  Daha önce bu konuda sana cevap verilmiş ancak hiç bir örnek fotoğraf göndermeden sorun teşhisi yapmamızı bekliyorsun.

3- Bu tip led ampullerle kısa ya da uzunda iyi verim alabilmen mümkün değil. 

İletiyi paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.