İçeriğe Yönlendir
Yunus Ekim

Led plaka lambası kısa devre yapması

Recommended Posts

Yunus Ekim

Merhabalar,

Polo 2000 model aracima aliexpress uzerinden aldigim 6'li led canbus aydinlatma takmistim uzun bir sure sonra sigortayi yakti, ledler buyuk geldigi icin yamuk oturuyor ve arka sogutucu kismi metal aksama degiyor diye tahmin ediyorum sogutucunun arasina nasil bir malzeme koyarsam hem temasi kesmis olurum hemde sorun cikarmaz fikirlerinizi rica ediyorum.

Elimdeki Ledler bu sekilde

image.thumb.png.1e6151c7a93389068074f3bcd6509521.png

Orjinali ise bu sekilde:

Orjinali bu sekilde

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Merhaba , isminizle hitap etmek isterdim ama :unknw: 

Ampulün plaka pleksisi üzerindeki montaj şekline bakarak , pasif soğutucunun yukarıda kaldığını ve +/- pinlere değmediğini görüyorum . Başka bir şase problemi olabilir , parçanın montaj yapıldığı yerde / etrafında , dokunacak ve şase yapmasına neden olabilecek metal parça var mı? 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Yunus Ekim

Tekrar merhaba Ismim Yunus, 

@Mahmut Akbulut tamda bahsettiginiz gibi sogutucu +/- pinlerin oraya carptigini dusunuyorum cunku ledler buyuk oldugu icin yan donerek giriyor yuvaya onun arasina nasil bir malzeme koyarsam sorun yasamam plastik malzeme isinir erir diye dusunuyorum.

tarihinde yekim tarafından düzenlendi
cumle duzeni

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut
6 saat önce, yekim yazdı:

Tekrar merhaba Ismim Yunus, 

@Mahmut Akbulut tamda bahsettiginiz gibi sogutucu +/- pinlerin oraya carptigini dusunuyorum cunku ledler buyuk oldugu icin yan donerek giriyor yuvaya onun arasina nasil bir malzeme koyarsam sorun yasamam plastik malzeme isinir erir diye dusunuyorum.

Led ampulü taktıktan sonra silikonla bir kaç noktasından sabitleyin , silikonun kurumasını bekleyin ve montajını yapın . 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...