• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Güvenlik birinci önceliğimizdir. Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız.
   İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Suat Çelik

Skoda Fabia 2 (2007-2014) Bi-halojen far

Recommended Posts

Suat Çelik    0
Suat Çelik

merhaba herkese son bir aydır from mu takip ediyorum acaba daha önce neden görmedim diye kızıyorum kendimi cok aydınlatıcı bi from ismim suat çelik kırklareli/lüleburgaz da ikamet ediyorum 2008 model skoda fabia elegance aracım var üstündehella nın bi halojen farı var ve ben bunu yetersiz buluyorum ve bir arayış içine girdim fromda buyuklerimden  küçüklerimden bilgi almak istiorum oem bi aydınlatma istiyorum kafamda bazı soru işaretleri var koito bi led mi yoksa yeni hella mercek gen5 balast d1s ampül seti  kullanmak mı sizce hangisi daha uygun olur elim biraz kırıktır bu işlere farı kendim sökebilirim ama hiç far camı acmadım farın arkasında bakınca mercek ön tarafdan vidalı arka kısımdan sökülmüyo  muhtemelen camı sökmek lazım yardımlarınızı esirgemezseniz cok mutlu olurum şuan philips h7 balast ve philips d2s ampülle kullanıyorum görüntü idare eder ama oem olursa cok daha guzel olur diye düşünüyom

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.618
Mahmut Akbulut

Suat bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

 

Fabia , roomstar ve oktavia da kullanılan Hella bi-halojen merceklerin reflektörü mattır , bi-xenon merceklerde ise daha parlaktır . 8 yaşındaki bir aracın reflektörü kararmış , islenmiş olabilir , halojen fara takılan xenon da bu deformasyonu hızlandırır . Aydınlatma kalitesinin zamanla azalması bu yüzdendir .

 

Mercek değişiminde far içinden müdahale mümkün değilse far açılmak zorunda . Hella farlar Valeo farlar kadar zorlamaz açılırken , bu bir avantaj ama diğer bir önemli avantajınızda eski merceği söküp yeni merceği hiç tadilat yapmadan takmak . Mercek modifiyesindeki en zor kısmı , birkaç vida söküp takarak kolayca tamamlayacaksınız .

 

Hella yeni nesil bi-xenon mercek ve Gen5 serisi D1S/D3S xenon setle , lüks araçların aydınlatmasına sahip olacaksınız . 

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Suat Çelik    0
Suat Çelik
gönderildi (düzenlendi)

farları yeniledim bir sene olmadı daha xenon mu koito bi led mi yapsam karar veremedim ankarada ali osman beyin elinde mercek xenon takımı var bide koito bi led mercekde var hangi daha iyi aydınlatma saglar

tarihinde suat çelik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.811
Selçuk Keleş

Led için şimdilik erken. Yeni hella xenon mercek ve markalı xenon ampul kullanın, performans olarak en iyisi, mevcut farınız da hella'dır muhtemelen. 

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap