• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Güvenlik birinci önceliğimizdir. Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız.
      İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Emirhan Çakır

Istanbul'dan Herkese Selam

Recommended Posts

Emirhan Çakır    0
Emirhan Çakır

Arkadaşlar herkese selamlar. Ben Emirhan.

Yaşım 25, Doğma ve Büyüme Istanbulluyum. Aslen memleket Çankırı. Forum'u çok uzun zamanlardır dışarıdan misafir olarak takip ediyordum. Normalde forumlar ile aşırı içli dışlıyım ama bir türlü buraya kayıt olma firsatım olmamıştı.

Aracım 2000 BMW E39 520iA TITANSILBER METALLIC.

Eski tip dediğimiz içinde CAM bulunan fabrikasyon D2S Hella Xenon aydınlatmaya sahip. Aydınlatma konusunda sıfırım ve zamanla sizlerin kafasını çok şişireceğim, sizlerden çok şeyler öğreneceğim.

Aracım piyasada ki kurcalanmış ve cılkı çıkmış, her yeri kablolar ve kesip sıyırmalarda dolu araçlardan değil. Fabrikasyon hariç hiç bir işlem yok. Tüm kabloları orjinal. Benim merceklerim mi kötü durumda yoksa bu merceklerin yapısı mı çok kötü sizler bana bunları birazcık anlatmalısınız. :) Aydınlatmamı bir BMW F10, Renault Talisman, Mercedes gibi çok keskin çizgili ve ileriyi cam gibi aydınlatan hale getirmek istiyorum. Mümkün mü yoksa değil mi anlayamadım henüz.

Biliyorum çok uzattım, sizlerle yüzyüze de tanışmayı çok isterim diğer forumlarda yaptığım aktiviteler gibi. 

Sağlıcak ile kalın..

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.618
Mahmut Akbulut

Emirhan bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

Yeni tip Hella bi-xenon mercek çok küçük dokunuşlarla uydurulur , aydınlatmanız o saydığınız markalarla aynı hale gelir ama cam temiz ve çiziksiz olmalı . Hella ve Bosch merceklerde çok keskin kesilme çizgisi beklemeyin , bu keskinlikteki tek mercek Koito dur . Bosch DOT merceklerde kesilme çizgisi biraz daha nettir .

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Emirhan Çakır    0
Emirhan Çakır
Bir saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Emirhan bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

Yeni tip Hella bi-xenon mercek çok küçük dokunuşlarla uydurulur , aydınlatmanız o saydığınız markalarla aynı hale gelir ama cam temiz ve çiziksiz olmalı . Hella ve Bosch merceklerde çok keskin kesilme çizgisi beklemeyin , bu keskinlikteki tek mercek Koito dur . Bosch DOT merceklerde kesilme çizgisi biraz daha nettir .

Mahmut bey, selamlar. 

Değerli yanıtınız için öncelikle teşekkürler :) Keskin ve parlak çizgilere hastayım ama en önemlisi benim için uzun yolda önümü ve yol kenarlarını en iyi gösterecek Mercek :) Mavi Xenon sevmem açıkcası. Ya beyaz olmalı ya da hafif sarımsı beyaz. Kelvin olarak canlı hiç göremedim doğru kelvini. Şu an ki aydınlatmam leş diyebilirim, sanırım tahmin edebiliyorsunuzdur :) Farlar, Balastlar hepsi orjinal Hella. 18 yıldır orjinalliğini koruyorlar :) Aracımın farlarını kesmeden çok güzel dağılımı ve aydınlatması olan Mercek ne önerebilirsiniz ve fiyatları hakkında bilginiz var mı? Ampul olarak ne önerebilirsiniz? Çok fazla aşırı çeşit var. Fiyat performans olarak ne var, gereksiz pahalı denilecek ürünler neler? Öğrencek çok tecrübe var :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.811
Selçuk Keleş

Hoşgeldin, aracınla ilgili bir konu var bakmışsındır, ordan devam edebilirsin, kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Emirhan Çakır    0
Emirhan Çakır
6 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Hoşgeldin, aracınla ilgili bir konu var bakmışsındır, ordan devam edebilirsin, kolay gelsin.

Evet, gördüm. Baya bir kesme ve biçme işlemi olmuş sanırım. Ordan devam edicem. Aliexpress de satılan Koito mercekler oluyor mu? Q5 yazanlar? Far tasını vs.. kesmem gerekecek mi?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap