İçeriğe Yönlendir
Hakan Arıbaş

VW Golf 6 (2009-2012) Led Stop

Recommended Posts

Hakan Arıbaş

Golf R, Golf GTI ve GTD için 350EUR farkla (Almanya fiyatı) LED stop'lar alınabiliyor. VW bu yeni LED stop lambalarındaki LED'lerin fren tepkilerinin standart ampüllere göre 0,2sn daha iyi olduğunu söylüyor, bu da 100km hızla giden bir araca 5,6m'lik fran mesafesi avantaj sağlıyor.

Golfrear.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
VW bu yeni LED stop lambalarındaki LED'lerin fren tepkilerinin standart ampüllere göre 0,2sn daha iyi olduğunu söylüyor, bu da 100km hızla giden bir araca 5,6m'lik fran mesafesi avantaj sağlıyor.

Benim 3. stoptaki ledleri sökmeyi düşünüyordum... Sökmeyeceğim...

Geliştireyim ve daha güçlü yansınlar... 5,6 metre, ölüm ile yaşam arasındaki mesafe bile olabilir...

İletiyi paylaş

Tolga Polat

Ahhh ahhh insanın için gidiyor canım şu stoplara... :)

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Bu tasarımın aynısını şahinin stoplarına yapcam.Bilgisayarda tasarım çalışmalarım devam ediyor.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Yeni Golf 6'nın ledli stopları

357oke8.jpg

Bu stoptan esinlenerek buna benzetmeye çalışarak bilgisayar ortamında yaptıgım benım son çalışmam.Kırmızı ledlerin oldugu alan dar oldugu için yukarı dogru fazla uzatamadım ledleri.Bi de hiç tahmin etmedigim bişey oldu.Toplamda 21 sağda 21 solda olmak üzere 42 kırmızı fluks var.Ve aydınlatma çok fazla.Biraz kıstım..Ledler frende bile maksimum parlaklıkta degil.Bu haliyle bile canlı.Bu durumda en az 4 yıl patlamaz fikrindeyim.

Sistem mikrochip kontrollü yazılımını kendim yaptıgım özel bi kontrol kartıyla çalışıyor.Sinyaller 4-5 farklı şekilde yanıyor vs.Zamanım olursa bagaj kapagındakileride doldurcam da gerek yok gibi.O nedenle bagaj kapagındakilere siyah film uygulamayı düşünüyorum

Videosu aşagıdaki linkte

http://video.yahoo.com/watch/8008245/21238082

dsc01218ed.jpg

dsc01220w.jpg

dsc01223m.jpg

dsc01224r.jpg

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Emeğine sağlık. Sinyaller çok hoş.

Ne oldu o zaman senin araba şimdi. Çakma golf 6 led stoplu seat mı? :(

tarihinde H tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven
Emeğine sağlık. Sinyaller çok hoş.

Ne oldu o zaman senin araba şimdi. Çakma golf 6 led stoplu seat mı? :)

Adım çakmacıya çıktı artık Konyada :rolleyes:

tarihinde Mustafa Bağseven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

çalışman güzel olmuş tebrik ederim.emegine saglık.

flux ledler tek chipmi yoksa 3chipmi neydi detay verirmisin?her led için drençmi serimi yoksa entegre ilemi sürdün?arıza ışıgı konusunda da yorumunu görmedim detay lütfen.

ışık şiddeti gündüzde öenmli bu detayı atlama gece çok ışık veriyor diye kısınca gündüz farkedilmeyebilir.özellikle yogun güneş vurdugunda belli bile olmuyor nerdeyse ışık şiddeti.yapabiliyorsan gece ve gündüz için foto diod kullanıp ışık şiddeti için 2 farklı drenç degeri veya voltaj degeri degişikligi yapabilirsin.bu öneridir sadece

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

tek chip fluks led kullanıyorum.3 chipli olsa bile almam abi.Çünkü kullandıgım ledler çok şükür kaliteli.Daha önce başka araçlarada kullandım.Çok şükür problem olmadı.

Aracımda arıza ışıgı yok.Olsa da ben onu ne yapar eder yine söndürürüm.

Gündüz birkaç kişinin fikrini aldım.Uzaktan park ve fren belli oluyor.Önceki halinden çok çok daha iyi oldu.

Dedigin gibi fotodiyot olayına gircem.Parklarda sorun yok ama fren kısmı beni rahatsız ediyor.Örnegin şu an frenlerde çok az oynama yaptım.Park ve fren ayrımı çok net belli ama frenler sanki yine bana çok canlı yanıyor gibi geldi.

Fotodiyot veya ldrli bi devre ile gündüz otomatik olarak fren ledleri kuvvetli yancak gece ise biraz kısılacak.

Her 3'lü gruba direnç taktım.Sistem, beslemenin ana girişinden sonra PWM ile her tarafa 10 volt veriyor.10 volta göre direnç takıyorum.

Şayet 12volta göre ayarladıgımda araç park halindeyken akü zaten 12 volt oldugundan bu sefer voltaj 10voltlara kadar kendiliginden düşüyor böylece kontak kapalıyken dörtlüler parklar ve frenler kısık yanıyordu.

Şu an sabit 10volt gidiyor bütün ledlere.Ve kontak açıkkende kapalıykende hep aynı parlaklıkta yanıyor.Isınma olayı ise kesinlikle yok.

Zamanım olursa tekrar söküp led sayısını azaltıp ledlerin arasını açcam:)

tarihinde Mustafa Ba?seven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

10volt işlemin iyi fikir.

3lü grup ledlere drenç ne kullandım 68ohmmu yoksa yüksek degerdemi kullandın drençle oynarsan daha iyi olur bence led sökmeni tavsiye etmem.ilerde stop camı için film yapıcam demişsin bu zaten epeyce kısacak ışık şiddetini ondan sonra ayarlama yap bence

İletiyi paylaş

Halil Şahin

mukemmel.... :rolleyes:

İletiyi paylaş

Anıl Berke Kavraal

42 led sayısı özellikle mi :D :D :D eline sağlık

İletiyi paylaş

Oktay Toker

mustafa bu seatın kaputtaki stoplarda ampul yokmu orayada toyotanınki gibi yap ikili tam olsun benmce çok daha işlevsel olur diye düşünüyorum.seninde düşündügüne eminim hatıurlatayım dedim. :D

birde camı neden şeffaf hala getirdin orjinal camında daha halojen ışık vermiyomu kayıpmı oluyor nedir denedinmi hiç?

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Yok abi kaputtaki stoplar ölmüş bitmiş.Geri vitesi bile iyi aydınlatmıyor.Orası komple açılıp patlatılması lazım.Cam tamamen şeffaflaştırılmalı ama ugraşmak istemiyorum vaktim yok.

Orjinal stopları varken aydınlatma berbattı.Mecburen kalıp alıp pleksi kestim.Oraya tekrar led döşenirse arkadakinin gözünü alabilir bu durumda da ledler de biraz kısma yapmam falan gerekecek ugraşmadım.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Yahoo Video linki ölmüş.Yeniden koydum.Led kontrol ünitesini yeniden kutulayarak bagaja koydum.1,5 yıldır ledler problemsiz bir şekılde yanmaya devam ediyor.

tqRx3.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Tunçer

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama sinyaller haika olmuş :good1: Ellerinize sağlık :bravo:

İletiyi paylaş

Ali Öztaş

Bi sürü insanın bayıldığı bu sequential led çok şık olmuş elinize sağlık :) :)

İletiyi paylaş

Onur Koç

projeye bayıldım Led kontrol ünitesini demişsiniz içinde neler mevcut biraz detay verebilir misiniz birde ledleri nasıl yerleştireceğinizi nasıl planladınız gerçekten çok hoş bir görüntü elde etmişsiniz görüntüden ziyade işlevide gayet iyi gibi görünüyor.Cevap verirseniz sevinirim.

İletiyi paylaş

Onur Dikel

Yeni almış olduğum aracıma Led stop uygulaması yaptım fakat sol tarafın bagaj kısmında arka sis olması gerekirken geri  vites lambası mevcut. US versiyon bir stop takımı olduğu için böyle sanırım. Ampül yuvası T15 ya da T20, geri sis için çözüm sunabilir misiniz?

https://i.hizliresim.com/XMv7y5.jpg

İletiyi paylaş

Tuncay Uludağ

@Oktay Toker 

Abi sana zahmet yardım et.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Elinize saglık...2 taraf içinde çift geri ve sis için mecburi olarak kırmızı camlı kısım şeffaf yapılmalı.Sis bölümündeki kırmız cam bazı stoplada tırnaklı oluyor ve çıkıyor.Öyle bir durum mevcut ise o cam çıkarılıp kırmız ve beyaz aydınlatma olacak şekilde bir çalışma yapılabilir.Başka türlü sagdan tari,ge göre tasarlanmış bir stop alınıp içi değiştirilerekte yapılabilir.Başkada bir çözüm alt şeffaf bölüme sinyal,sis,geri vites olarak kalabalık bir çalışma ile çözülebilir ve basit ledler işe yaramayacaktır.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...