İçeriğe Yönlendir
Mustafa Sarı

Sağ far kırparak yanıyor?

Recommended Posts

Mustafa Sarı

bora aracıma çıkma hella ballast ve d2s ampül takılı. 2 ay öncesine kadar böyle bir sorun yoktu. ama şimdilerde sağ farım farı ilk açtığımda yanma ile sönme arasında tereddütte kalıyo ve sonra yanıyo. dediğim gibi daha önce yoktu. ek olarak: motor devrini yükseltip ya da motoru çalıştırdıktan sonra belli bi süre bekledikten sonra xenonları yaktığımda sorunsuz yanıyo kırpma falan yapmadan.

bundan önce şöyle bir durum oluyodu: kontağı açtığımda(motoru çalıştırmadan) xenonları yaktığımda sol far yanmıyordu sadece sağ yanıyordu. ama şimdiki durum motor çalışırken oluyo. şuanki sorunumu zannedersem aküden direk bağlantı ile aşabilirim. ama benim esas endişem daha önce olmayıp da şimdi başlaması nedeniyle ballastta bir sorun olup olmadığı. sizce ballastta sorun varmıdır?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Hella balastlar gayet kaliteli ve uzun ömürlü oluyor, tabi daha önce kaç saat kullanıldığını bilemeyiz. Balastın bozulma ihtimalini zayıf görüyorum, sağ sol değiştirip sorunun aynı şekilde oluşup oluşmadığını kontrol edebilirsin ilk başta.

İletiyi paylaş

Mustafa Sarı

değiştirmek zor baya. farın arkasındaki lastik kapak ballastın ampüle bağlandığı yere bağlı sayılır. şimdi bi sökersem baya bi uğraşmam lazım. ayrıca rahat çalışmam için tamponu söküp farın arkasına rahatça ulaşmam lazım ballastları değiştirmem için. aslında aküden direk bağlantı yapılırsa sorun çözülür gibi geliyo bana. ama bunu nasıl yapacağım kendim yapabilirmiyim onu bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Mustafa Sarı

sorunum halloldu. elektirikçiye gittim. röle takıldı ve sorun yok oldu. ayrıca uzunları yaktığımda xenonlar sönüyordu(orjinalden h4 olduğu için) bunu da röle ile hallettik. artık uzunları yaktığımda xenonlar sönmüyor. farlar kapalıyken de sellektörde sadece uzunlar yanıyor yani hiçbir sorun kalmadı artık.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Göz kırpmanın sebebi neymiş.. Bu sorun nasıl çözüldü..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ben zaten röle olduğunu sanıyordum, ama yokmuş.

İletiyi paylaş

Mustafa Sarı
Göz kırpmanın sebebi neymiş.. Bu sorun nasıl çözüldü..

kırpmanın nedeni elektriğin az gitmesi yani röle takıldı ve elektrik daha düzenli gidiyor şimdi ballastlara.

İletiyi paylaş

Harun Karayel
kırpmanın nedeni elektriğin az gitmesi yani röle takıldı ve elektrik daha düzenli gidiyor şimdi ballastlara.

Ayni problemi benim aracimin akusunun omru doldugunda bende yasamistim. Benim direk soketten bagli bazen arac calismazken nadiren de olsa tek far yanmama sorunu bende de oluyor. Bende araci calistirdiktan 10sn gibi bir sure sonra yakiyorum, bir problem yasamiyorum. En azindan nedeni konusunda bizi de aydinlatmis oldunuz, tesekkurler..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Benim evde bir balast ve bir ampul vardı adaptöre bağladım; bir türlü yanamamıştı.. Göz kırpıp duruyordu..

Demekki aküden test etmem gerekiyor ..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...