• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Mustafa Bağseven

Merkezi Kilit Uçlarına Alternatif

Recommended Posts

Mustafa Bağseven    160
Mustafa Bağseven

Günümüzde  follow me home uygulması gibi uygulamaların baglantılarını yapabilmek için bazı araçlarda merkezi kilit ucunu bulmak bazen kolay olmayabiliyor.

Örnegin W124 kasa  Mercedesde aracın havalı sistemle  merkezi kilit uçları ön kapılara gelmiyor...Fakat araçta aracın arka koltugunun altındaki orjinal merkezi kilit beynini tetikleyen harici sonradan takılma ön tarafta merkezi kilit modülü varsa bendeki gibi o zaman işlem kolay:

Merkezi kilit modülünden sinyal ampüllerine giden 2 kablo vardır.Bu kablolar kapılar kilitlenirken ve açılırken sinyal ampüllerini yakar.Bu kablolardan herhangi birini kesip araya diyot koyarsak(diyotun siyah tarafı merkezi kilit beyni tarafında olcak,gri renkli ucu ise sinyal ampülü tarafında olcak)kumandaya her basıldıgında sinyaller yine yanar fakat sinyaller elle normal açıldıgında arada diyot oldugundan gelen elektrik merkezi kilit beynine dogru akmaz.

Bu durumda mesela ben follow me home modülünün merkezi kilite baglancak ucunu diyotun siyah tarafına baglarsam her kumandaya basışta follow me home modülü devreye girer..Diyot koymazsak dörtlüler açıkken de follow me home modülü çalışır.

Yine aynı şekilde piyasadaki bazı alarm modülleri eksi tetiklemeli olabiliyor.Şayet artı tetikleme lazımsa o an yukardaki gibi sinyallere giden kabloya diyot koyarak artı tetikleme elde edebiliriz.

 

 • Beğen 2
 • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Hımm çok mantıklı :eusathink:Bu değerli bilgi için Mustafa arkadaşımıza teşekkür ediyoruz :priere:

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap