• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Mehmet Semih Zorlu

D1S Balast Arızası

Recommended Posts

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

İlk defa basima gelen birsey...

Sifir alip kullandigim D1S balasti BMW f30 araca bagladik tabiki sistem xenon olmadigi icin hata verdi. bende ariza uyarisi olmamasi icin balasti direk akuden role ile bagladim. farlar acilinca roleler tekiklendi ve hatasiz sorunsuz xenonlarimiz calisti. ama ertesi gun birtanesi daha sonraki gun de diger balast ariza yapti. ariza su sekilde fari acinca ampuller 3 4 defa yanip sonuyor ve sonra tamamen sonuyorlar... balastlar vr ampuller sifir... balast degistirince ampuller duzgun yaniyor merak edip icini acip baktim ama yanan bir komponent goremedim... birazdan videoyu yukleyecegim...

 

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 

 

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

https://www.dosyaupload.com/isgI

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Araç çalışmaz iken kontak açık durumda balastlar çalışıyormu test ediniz.Çalışıyor ise sorun araç çalışınca ampul olmadığı için koruma moduna geçiyor demektir.Akım çekmediği için ampul yok olarak algılıyor.

Öncelikle bilğisayara baglayıp xenon modu varsa ona alıp hafızaya yazdırın.Yok ise Ampul yerine geçecek modul yapmanız gerekiyor,genelde sizin araçlarda 4700mf 35volt işe yarabiliyor.Deneyerek sorun çözümüne gitmeniz gerekiyor.

 

 

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap