• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Aydın Akın

BMW 3 E46 (1998-2006) Motor Kaputu Aydınlatması

Recommended Posts

Aydın Akın    145
Aydın Akın

Öncelikle herkese selamlar saygılar sunarım. 

 

Uzun bir aradan sonra tekrar aranızda olmaktan gerçekten mutluyum. Dönerken elim boş dönmeyeyim dedim. Basit ama yerine göre önemli bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bu sefer de aracın motor kaputuna led eklemesi yaptım. 

 

İki tane üçlü 5050 şerit ledlerden hazırladığım kaynağımı kaputun sağına ve soluna olmak üzere yalıtım köpüğünde yer açarak içlerine yerleştirdim. Ledlere giden kabloların - olanı şaseye bağladım, + olanı ise akü + kutbundan başlayarak önce içeride daha önce hazırladığım sigorta kutusuna oradan da motor kenarında bulunan boşluk içinde anahtara sabitledim. Anahtardan da ledlere kadar ulaştırdım. 

 

Söylediğim gibi basit ama ansızın ihtiyaç olduğunda çok yararlı bir uygulama oldu. Bol kaput açanların işine yarayabilir. 

 

Açılışı basit yaptım bakalım devamı gelecek mi. Öncekiler kadar istekli ve güçlü hissetmiyorum ama hayırlısı 😁

IMG-20181019-WA0004.jpg

IMG-20181019-WA0001.jpg

IMG-20181018-WA0011.jpg

IMG-20181018-WA0010.jpg

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Mustafa Arıkan    45
Mustafa Arıkan

Elinize sağlık çok güzel olmuş.

Babamın aracında da var, tamirciler bayılıyor ekstra ışığa gerek kalmıyor :)

Geçenler BMW Z8 testi izlerken dikkatimi çekti, onda orijinalde mevcut bu aydınlatma.

İletiyi paylaş


Link to post
Aydın Akın    145
Aydın Akın

Teşekkür ederim Mustafa Bey, üreticiler için maliyeti az olan bir özellik aslında. Keşke her araçta olsa. Oldukça kolaylaştırıyor işleri. 

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap