• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Engin Ünal

Chevrolet Cruze sis lambası problemi

Recommended Posts

Engin Ünal    0
Engin Ünal

Herkese merhaba , aracım 2013 model Chevrolet Cruze, Arkadaşlar sislere takmış durumdayım , aldığımda sislerde Xenon vardı bu şekilde bir durum dikkatimi çekmedi, ne zaman xenonları soktüm halojen ampul taktım sağ sis normal yanıyor, sol sis bu şekilde arabanın önüne topluyor ışığı, eski sis farının nikelajı üst kısmından biraz deforme olmuştu ondandır diyerek sisi komple değiştirdim elektrikçiye, ancak yeni sis te aynı ışıtıyor hiç bir değişiklik yok resimlerde açık görülüyor ben ampulden süphelendim elektrikçi ondan olmaz diyor ampulde normal yanıyor herhangi bir ayar yeride yok , oturmayan bir yeride yok neden olur acaba  teşekkürler

IMG_20180907_184008.jpg

IMG_20180915_193936.jpg

IMG_20180915_193945.jpg

IMG_20180915_193958.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.532
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Hoş geldiniz.

 

Sis farları ile çok tecrübem yok lakin resimlere göre yükselik ayarı çok aşagıya bakıyor ve arkasında yan veya alt kısmında yükseklik ayar vidası mevcuttur oradan ayar yapacaksınız.Yazınızda ayar kısmı yok diye cümle var lakin iyi bakınız olmaması mümkün değil.Başka sorun görünmüyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Engin Ünal    0
Engin Ünal
11 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Hoş geldiniz.

 

Sis farları ile çok tecrübem yok lakin resimlere göre yükselik ayarı çok aşagıya bakıyor ve arkasında yan veya alt kısmında yükseklik ayar vidası mevcuttur oradan ayar yapacaksınız.Yazınızda ayar kısmı yok diye cümle var lakin iyi bakınız olmaması mümkün değil.Başka sorun görünmüyor.

Bu gün güzdüz gözüyle tekrar inceledim ayar yeri varmış , iyice eğilip farın üst kısmına doğru bakmak gerekiyor bir deliğin içinde :) en alt noktada galiba ayarı akşam civatasından ayarlıcam biraz yukarı kalkacak teşekkür ederim ilginiz için

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap