• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Seçkin Öztürk

Kontağı Açınca Teyp Açılmıyor

Recommended Posts

Seçkin Öztürk    0
Seçkin Öztürk

Merhaba, kontağı actigimda teyp açılmıyor. Bu daha önce bir kez daha başıma geldi. Teyp garantilo olduğu icin aldigim yere görürdüm, adam elektrik verdi teyp çalışıyordu. Sonra getirip araca taktim teyp çalıştı. Bugün aynı sıkıntı yine başıma geldi. Teyp üzerinde ki resetleme düğmesine basınca teyp ışıkları yanıp sönüyor. Teyp'e bağlı olan amfi var ayrıca. Daha önce ki olduğun da bütün sigortaları kontrol ettim atan sigorta yoktu.

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

Anahtar A pozisyonunda iken mi bu sorun oluşuyor?

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Sadece tahmindir.

Standby geçişi oldu ise kontak açılınca açmayabilir power düğmesine bilahire basınca açabilir.Sigorta saglam ise ve yine power düğmesine basınca açıyorsa yazılım hatası oluşmuş olabilir.İlk gittiğindeki işlem dışardan voltaj beslemesi yapıldığı için ve teyp belli bir süre komple voltaj almadığı için reset benzeri bir işlemi kendisi yapmış olabilir.

 

Kısaca tekrarı olan bu hata oluşumu yazılım kaynaklı olma ihtimali yüksek.Servise götürmenizde fayda var.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap