• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Coşku Arşiray

Kısa, uzun, sis ledlerinde arıza uyarı ışığını önleme

Recommended Posts

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Aldığınız decoder denilen parça uyumsuz uyumlu olanı almanız gerekiyor.O ampul yerine 50watt 8 ohm aliminyum direnç alıp paralel baglanız gerekiyor.Direncide şaseye sabitlemeiniz gerekir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Berat Önder    1
Berat Önder

MERHABALAR GECEUÇUŞU AİLESİ BEN ARANIZA YENİ  KATILDIM İSMİM BERAT BURDAN ÇOK ŞEY ÖGRENECEGİMİ ÜMİT EDİYORUM SİZİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR 
BEN Bİ-XENON YAPTIM XENON TAKTIĞIMDA ARACIM ARIZA LAMBASI YAKIYOR LED PLAKA VE PARK LAMBASINDA  SÜREKLİ YANIYOR BUNUN İÇİN ARAYA DİRENÇ DİYOT VEYA ARIZA KESİCİ YAPABİLİRMİYİM KOLAY VE BASİT YÖNTEMLE BİR ARKADAŞIM  1N4001 DİYOT VAR ONDAN ALACAKSIN  demişti işe yararmı veya ne yapabilirim beyinli araba oldugu için UFAK Bİ DEGİŞİKLİKTE ARIZA YAKIYOR KAPI ALTI LED LOGO YAPTIM KESİP KESİP YANIYOR SONRADA SÖNÜYOR ARACIM MERCEDES SPRİNTER 2014 MODEL 

16640997_424758097865528_5681867604511339404_n.jpg

16807449_424758164532188_2857232690699793909_n.jpg

16649380_424757964532208_3183683045220229201_n.jpg

16832202_424757914532213_4875769077650087219_n (2).jpg

16681581_424757924532212_1784920942575189853_n (2).jpg

tarihinde Berat Önder tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Hoşgeldiniz.

Elinize sağlık,iyi günlerde kullanınız.

Kısa far ampul arızası için öncelikle roleli tertibat yapılacak ve far içi kısa far soketine 8ohm 50watt aliminyum direnç baglanacak.Direncin kablosu uzun tutulup şaseye monte edilirse iyi olur.

http://www.geceucusu.com/topic/5850-r%C3%B6le-nedir-nas%C4%B1l-ba%C4%9Flan%C4%B1r-r%C3%B6leyle-neler-yap%C4%B1l%C4%B1r/?page=2

Led için konuyu inceleyebilirseniz çözümler mevcut.4001 işe yaramaz.

http://www.geceucusu.com/topic/7675-led-tak%C4%B1nca-olu%C5%9Fan-sorunlara-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmler/

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Halit Utkan Irak    0
Halit Utkan Irak

Merhabalar

2016 model transporter aracım için philipsin h4 led lambasını aldım yalnız bir iki sorun var

1- araç çalışmadan farları açtığımda ledler normal bir şekilde yanıyor

2- aracı çalıştırmamla beraber h4 ledler kısalarda fazla olmak kaydıyla uzun ve kısalarda titremeye, göz kırpmaya başlıyor.

3-Kısa farlarda arıza ışığı yanmıyor fakat bir sellektör yaptığımda yada uzunlara aldığımda direk arıza almbası yanıyor.

bir çözüm bulamadım o kadar yer araştırdım forum gezmeme rağmen.

aklımda iki seçenek var 

1. ledler 25 watt olduğundan arıza yakıyor

2. yeni model arabalarda yakım sarfiyatını düşürmek için dalgalı akımı bile ac akım gibi milisaniyeler içinde bir açıp bir kapatıyormuş buda led'in titreşmesine neden oluyormuş

3. bunu bir şekilde yaptığımızı farzediyorum bunun araca bir zararı olur mu sonuçta araçtaki her özellik beyinden kontrol ediliyor abs, yük devrilme gibi bir sürü şey 

yani lambaları yaptık fakat hayatımızla sonuçlanan durumlarda bize yardım eden destek sistemlerine zarar vermeyelim?

bunlar forumlarda söylenenler kesin bir bilgi yok ama bu işi nasıl hallederim siz değerli dostlara bir sorayım dedim.

şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

Bu bir sorun değil.Ampuller yerine led ürünler takıldığı için araç ampul patlak hatası algıladığı için size bir uyarısıdır.

2.şıkta yazılan yanlış yorumlama.Ampul kontrol ünitesi ampul olmayınca oluşan arıza uyarı mantıgıdır.Ac tarz bir işlem yok.Tam tersine tamamen digital kontrole sahip.

3.şık ampulü söktüğünüzde oluşacak kontrol ünitesi hatalarına giren sorunlardır.Araç her şekilde bir parçaya duyarlı ve arıza yada sökülümünde size uyarı niteliğinde gösterir.

Son hayati cümle için cevabım i,se bu led yerine ya oem halojen ampulün performans serisini kullanıp düzgün bir fara ayaraı yaptırınız yada aydınlatma performansı için oem parçalar ile yapılacak bi-xenon sistemi uygulayınız.

Linkteki konuları inceleyiiniz.Gezeceğiniz ve çözüm için son ve tek forum sanırım burası ve uygulamalar sonrası sorunların giderildiği bizzat yazılmış ve doğrulanmış konular içerine sahip.:)

http://www.geceucusu.com/topic/7675-led-tak%C4%B1nca-olu%C5%9Fan-sorunlara-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmler/            

http://www.geceucusu.com/topic/249-park-plaka-ledlerinde-ar%C4%B1za-%C4%B1%C5%9F%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1-%C3%B6nleme-5w-ba%C4%9Flant%C4%B1/

Bu led ile halopjen karşılaştırması.halojen uzunlar ile alınan görsellik Ledin kısa hüzmesi ile alınan görsellikle aynı seviyede.Kısa farda çizgi diye bir şey yok.Uzunlar ise bambaşka.

http://www.clublexus.com/forums/club-lexus-vendor-marketplace/793714-xenondepot-summer-2015-sale-every-item-on-sale-2.html

İletiyi paylaş

Halit Utkan Irak    0
Halit Utkan Irak

13 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Hoş geldiniz.

Bu bir sorun değil.Ampuller yerine led ürünler takıldığı için araç ampul patlak hatası algıladığı için size bir uyarısıdır.

2.şıkta yazılan yanlış yorumlama.Ampul kontrol ünitesi ampul olmayınca oluşan arıza uyarı mantıgıdır.Ac tarz bir işlem yok.Tam tersine tamamen digital kontrole sahip.

3.şık ampulü söktüğünüzde oluşacak kontrol ünitesi hatalarına giren sorunlardır.Araç her şekilde bir parçaya duyarlı ve arıza yada sökülümünde size uyarı niteliğinde gösterir.

Son hayati cümle için cevabım i,se bu led yerine ya oem halojen ampulün performans serisini kullanıp düzgün bir fara ayaraı yaptırınız yada aydınlatma performansı için oem parçalar ile yapılacak bi-xenon sistemi uygulayınız.

Linkteki konuları inceleyiiniz.Gezeceğiniz ve çözüm için son ve tek forum sanırım burası ve uygulamalar sonrası sorunların giderildiği bizzat yazılmış ve doğrulanmış konular içerine sahip.:)

http://www.geceucusu.com/topic/249-park-plaka-ledlerinde-ar%C4%B1za-%C4%B1%C5%9F%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1-%C3%B6nleme-5w-ba%C4%9Flant%C4%B1/

Bu led ile halopjen karşılaştırması.halojen uzunlar ile alınan görsellik Ledin kısa hüzmesi ile alınan görsellikle aynı seviyede.Kısa farda çizgi diye bir şey yok.Uzunlar ise bambaşka.

http://www.clublexus.com/forums/club-lexus-vendor-marketplace/793714-xenondepot-summer-2015-sale-every-item-on-sale-2.html

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Gördümki hiç erinmeden ve tane tane konulara cevap verdiğiniz için özverinizden dolayı tebrik ediyorum.

Bu ampulleri alarak hata ettik yeni farkına varıyorum fakat kullanmanın bir yolunu bulmamız lazım.

Bugun VW servisine gittiğimde oradaki teknik arkadaşlarla da konuştuk

1- Siz bir konuda şundan bahsetmişsiniz ''Beyinden Xenon sistemini aktif hale getirmek'' bu konuyu teknik servise sorduğumda bilmediklerini öğrendim

böyle birşey varmı nasıl yapılır ve gündüz farı vs ile alakalımıdır size sormak istiyorum.

2- https://tr.aliexpress.com/item/2x-H4-Resistor-Harnesses-LED-Decoder-LED-Warning-Canceller-Canbus-Error-Free-LED-Decoder-Resistors-For/32329059540.html?spm=2114.13010608.0.0.9d4zFA

bu ürünü mü takmalıyım yoksa alttakii mi bilemediğimden ikisinide aldım

3- https://tr.aliexpress.com/item/Universal-2pcs-h1-H4-H7-H11-LED-DRL-Headlight-Canbus-Error-Warning-Canceller-Load-Resistor-Decoder/32775006171.html?spm=2114.13010608.0.0.9d4zFA

6-aracın akü ve dinamosunu ölçtü sabit bir akım aldı sorun yok dedi.

7-ampulu o sırada doğan'da denediler titreme yokmuş (vw bayinde doğan :))

5- Teknik servisin bir önerisi oldu dediki vagcomdan arıza ışığını kesersek beyin denetlemeyi durdurur belki lambaya titreşimi yapan sinyalleri göndermez.

(bu titreşimi beyin kendisi bilerek mi yaptırıyor orasıda bilinmez ve bilmiyoruzda)

4- bu iki ürünü aldım gelmesini bekliyorum ve ben bu konuda hata yapmak istemediğim için tekrar size sormak istiyorum;

Bu kahrolası philips led'i :) sorunsuz çalıştırmak için adım adım neler yapmak gerekiyor açıklarsanız çok ama çok minnettar olacağım.

Kütahyada bulunmam sebebiyle buralarda bu işi bilen değil elektrikçi bulmak çok zor o yüzden yapılacak işlemleri adım adım bilmeliyimki elektrikçi arkadaşa izah edeyim.

Saygılar.

tarihinde halit utkan ırak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

1.Servis bilmiyorsa yapacak bir şey yok lakin 5.şıktaki bilğiyi verdiğine göre olayı farklı şekilde bildiklerini düşünüp 1.şıktakine olumsuz düşünmüşler.Arıza ışığını sadece xenon seçenegi var ise kesebilirler oda sizin araçlarda modul farkı varsa yine olumsuz olur.Egerki net yaparız demedikleri sürece bence Kurcalatmayın diyebilirim.

2.direnç bu kablolu yapmışlar.Zaten almışsınız.diğerini önce deneyin o kesmez ise bunu telde dediğim gibi kablosunu uzatıp şaseye baglanacak.

6 ve 7 hata için çözüm sunan bir şey yok.Gereksiz.

Yapılacak işlem sadece bu direnç sokete baglanacak hepsi bu.Aklınızda şu,bu sorular üretmenize gerek yok.

Soketli olan modul direkt takılınca sorun kalmaz.Linkteki role sistemi şemasınıda size baglı olarak isterseniz ki yaparlarsa far rolesi olarak bilirler şemayı uygulasınlar.Daha sıhhatli olur.

http://www.geceucusu.com/topic/5850-r%C3%B6le-nedir-nas%C4%B1l-ba%C4%9Flan%C4%B1r-r%C3%B6leyle-neler-yap%C4%B1l%C4%B1r/?page=2

Bundan sonra bu tavsiyesini etmediğim kullanmadığım ledli uygulamalara yönelik gündüz farı hariç sorulara yanıt yazmayacağım.Forumda yeteri kadar cevaplar mevcut.

İletiyi paylaş

Ahmet Özerhen    1
Ahmet Özerhen

Selamlar,

Golf 6 highline aracımda halojen H15 uzunları LED ile değiştirmek için yurtdışından led ampul getirttim. Ancak, H15 led apmullerin tamamında, bildiğiniz üzere 3 adet pin var ve bu pinler ampul üzerinde sabit. Dolayısıyla, tak-çıkar değiştiriliyor. Ama, bana gelen ampul'de ampulün arkasından besleme kablosu çıkıp balast'a giriyor, balasttan da 3 adet boşta kablo ucu çıkmış durumda.

Bu boştaki besleme/bağlantı kablolarını far'ın dişi yuvasına nasıl monte edebilirim ? Daha önce bu şekilde uygulama yapan var mı ?

Ayrıca, konuştuğum bir oto elektrikçisi ( özellikle xenon, led far ve elektronik modifiye işlerinden anladığını söyledi ) bu işlemi yapsam bile eğer arıza ışığı yakarsa Golf6'da uzun far arıza ışığını hiçbir şekilde söndüremezsin dedi. Vagcom kablom ve yazılım tecrübem var dememe rağmen, Golf6 ile alakalı, ben Vagcom uzmanıyım ama söndürmezsin, dua et de arıza ışığı yakmayan bir ampul olsun dedi. Bu doğru mudur ?

Aşağıdaki 2 adet ampul olan resim normalde yoğun şekilde piyasada tedarik edilen H15 Led ampul ( üzerinde hazır konnektör var )

Diğer led ise, benim tedarik ettiğim led ampul ve üzerinde konnektör yok. Nasıl monte ederim ?

Değerli tecrübe, yorum ve desteklerinizi bekliyorum.

Common_H15_Led_Bulbs.jpg

Nighteye_H15_Led_Bulb.jpg

Bu led ampulü nereden buldun derseniz diye paylaşmak istiyorum :)

Bu ampul'deki led ışık gücü ampul başına 6000 lümen ve led üreticisi Luxeon ( Lumileds ). Yani dünyanın benim yaklaşık 10 yıldır başka konuda yaptığım araştırmalarıma göre en kaliteli led üreticisi. Ürünün ambalajı ve yurtdışı fiyatları da gayet pahalı, çinden gelmesine rağmen 55 USD çifti. Ebay ve Amazon'da 79 USD çifti.

İhtiyaç duyan olursa sipariş bilgilerini de paylaşabilirim. H15 dışındaki H7, H4 v.s. pekçok modelde kablo ve konnektör sorunsuz, piyasadakiler gibi. Bu H15 benim şansıma böyle geldi :)

Bilgilerinize,

tarihinde Ahmet Özerhen tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Öncelikli tavsiyem yol yakınken vazgeçin.Sellektör hızlı ve görsel olsun diyerek bir çok sıkıntı ile şimdiden karşılaşmışsın ve bu devam edecek.

Arıza ışığı aracınızda var  yanacaktır,hem uzunlarda hemde gündüz farı olarak.söndürmeside zor değil lakin Vacgom ile yapmanız araç modeliniz için zor diğer türlü bu başlık altında yorumlar mevcut.Bu ledide orijinal şeklinde takmanız göründüğü üzere o pinler ampuldeki gibi olsada yerine takmanız zor ve illa takacağım derseniz epey uğraşmanız gerektiği ortada.

http://www.geceucusu.com/topic/7649-h7-halojen-ve-led-ampul-kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rmalar%C4%B1-xb-d-3535-cob-xpe/           

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Ampulün duyu açılabiliyosa o kablolar sökülüp kontak haline getirilebilir belki. Ya da en kolayı fardan h15 pininden enerji almak.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Sokette ampul yerine oturmasında sorun yoksa epey oynamaları gerekecektir.Sıkıntılı işlem.

İletiyi paylaş

Taha Ucan    0
Taha Ucan

2008 passat aracım var kısa ve uzun farlara photon marka h7 led far taktım farlar çalışıyor ancak şöyle sorunlarım var.
Öncelikle arıza lambası sönmüyor ve yol bilgisayarında şu hata yazıyor (front left-right dipped beam not working!)

Aracı anahtardan açınca farlar kendiliğinden yanıyor ve gayet düzgün hergangi bir çakma titreme olmuyor.

Anahtarı kontağa taktığımda kadrana gelen lambalarla beraber farlar 3-5 saniye çakıyor ve sönüyor bu benim düşüncem eski farlar yüksek akım ledler ise düşük akım çektiği için oluyor 3 4 saniye sonra kesiyor ve araç çalıştırınca farlar düzgün bir şekilde çalışıyor çalışmaktan yana bir problem yok.

Şimdi sorularım şöyle bu şekilde kullansam bir problem olurmu 
Ya da sorunları çözmek için yollar varmıdır varsa paylaşırsanız çok sevinirim çünkü devmalı arıza lambası yanması insanın canın sıkıyor ve farların anahtarı kontağa takınca 3 4 saniye çakması da aynı şekilde 

bir kaç yazıda okudum araya direnç kondansatör röle gibi elektronik parçalarla hallediyor diye okudum.

googlede yaptığım araştırmada 

LED XENON AMPUL ARIZA LAMBASI ENGELLEYİCİ CANBUS DEKODER 21W 
d74abf4ebbcb9584ce2f57ef15c6e440.jpg

böyle bir parça buldum bunu alsam fayfası olurmu ya da yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Arıza ışığı konusunda en çok seçici ve nazik olan araç modellerinden başta gelen diyebilirim.

Tavsiyem orijinal yapıya dönmeniz olur.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Kenan Özkan    5
Kenan Özkan

Astra j kasaya led sinyal taktım, arıza ikazı verdi ve hızlı yanıp sönmeye başladı, yorumlardan edindiğim bilgiler dahilinde 10 ohm 50w aluminyum direnç aldım 2 adet,  herbir sinyale paralel bağlayarak arıza ikazı giderildi ve normal hızda yanıp sönmeye başladı, tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler...

• Beğen 5

İletiyi paylaş

Melih Yılmaz 2    0
Melih Yılmaz 2

Ön parklara beyaz ampul taktm beyne zarar verirmi 

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş
On 1/8/2018 at 14:39, Melih yilmaz yazdı:

Sanmıyorum.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut
On 8 Ocak 2018 at 13:39, Melih yilmaz yazdı:

Vermez ...

İletiyi paylaş

Bora Uçar    0
Bora Uçar

Selamlar, aracımın uzunlarını H1 Led ile değiştirdim ancak sanıyorum watt tutmadığı için uzunları uzun süreli yakamıyorum. 10 saniye sonra hem yol bilgisayarında hata çıkıyor hemde teki sönüyor teki yanmaya devam ediyor. Çözümü için direnç mi bağlanmalı?  Halojen 55W ama aldığım led 36W hatta ben iç tarafta görünmeyen bir mini ampülde taktım ama oda yetmedi galiba.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Aliminyum direnç şart.

İletiyi paylaş

Bora Uçar    0
Bora Uçar
gönderildi (düzenlendi)

Nerede bulurum peki? Kaçlık olması gerekiyor?

@Oktay Toker

tarihinde Bora Uçar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Önceki mesajda konuyu okuduğunuzu düşünüp kısa bir cevap vermeye çalıştım.

İnternete 8 ohm aliminyum direnç yazınca çıkar.:good1:

Lakin her şekilde kullanmanızı tavsiye etmem.

İletiyi paylaş

Bora Uçar    0
Bora Uçar

Teşekkür ederim Oktay abi, konunun büyük bir kısmını okudum ancak genelde sinyal için yapılmış çözümler var. Birde bazısı 12ohm demiş 10 denmiş veya 8.6 olması lazım   denilmiş. 

Şuan bana 8ohm dediniz ancak kaç W olacak 50 mi?

2 adet alıp farlara paralel mi seri mi bağlanacak. 

Led 36W  Orjinal Halojen 55W imiş. Astra H H1 Uzun Far için. 

(Genelde tavsiye edilmediğini biliyorum ancak kullanım amacım zaten uzunları çok kullanmıyorum hatta hiç kullanmıyorum sadece selektör için aldım.) 

@Oktay Toker

İletiyi paylaş

Bora Uçar    0
Bora Uçar
On 20.01.2018 at 05:55, Oktay Toker yazdı:

Önceki mesajda konuyu okuduğunuzu düşünüp kısa bir cevap vermeye çalıştım.

İnternete 8 ohm aliminyum direnç yazınca çıkar.:good1:

Lakin her şekilde kullanmanızı tavsiye etmem.

Hocam son olarak kaç W olması gerekiyor ve 8 - 10 ohm fark eder mi? Seri mi paralel mi bağlanmalı? Cevabınıza göre hemen sanayiye çıkıp yaptıracağım ama buradakiler bilmediği için benim söylemem lazımm şuan Nevşehir’deyim direnç bulurmuyum onuda bilmiyorum önce sanayiden sorup bulamazsam internetten alacağım. 

@Oktay Toker

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Aliminyum olması ve watt yüksek olması yeterli.

İletiyi paylaş

Ömer Alpsoy    0
Ömer Alpsoy

İyi akşamlar arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Benim sorunum şu; aracımda sislerde h1 led xenon mevcut herhangi bir sorun yok. Kısalar mercekli hb3 9005 led xenon sorun yok. Fakat uzunlara şimşek etkili led xenon taktık h7 kodlu. Kısaları yaktığımda göstergede uzunlar da kısık bir şekilde sembolünü yakıyor. Uzunlara alınca kısa sembölü sönüyor ve uzunlar daha parlak görünüyor panelde. Resimlerde göstereyim daha açıklayıcı olur. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Bu şekilde kullanırsam sorun oluşturur mu ilerleyen zamanlarda? Yardımlarınız İçin teşekkürler.

96F29D7E-6F62-4CC3-AF8E-C84CA64CB0A6.jpeg

51DD3F64-9D1B-4964-B9DA-8A966D322004.jpeg

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap