• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Oktay Toker

Audi A3 8V (2012-) Koito led kısa uzun far

Recommended Posts

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Ankara'dan bir arkadaşımızın Audi A3 2014 aracç farlarına daha önce başka bir çalışmada orijinal iç hurdası elimizde kalmıştı ona Koito led mercek montajı,Peugeot 5008 diye hatırlıyorum led farındaki uzun reflektör parçalarını ikiye ayırıp her bir fara yerleşimi,Orijinal gündüz farlı far iç çerçevelerinide edinip gündüz farı çubuguna sinyalide ekleyerek,çalışma bitiminde orijinal farlara aktarımını yapmak için çerçeve bölümünde yerleşim yine uğraştırsada kısa ve uzun far ayak ölçüleri farklı çıkınca bilahire yeniden bunlara montajı vesaire uğraşılarak çalışma yapmak kısmet olsada bütün testlerim düzenlemelerim bundan dolayı boşa gitsede ideal şekilde olmuştu,Lakin uzun hüzme led reflektörde eski bmw lerdeki geniş bir uzun hüzme yapısı mevcut olunca Kısa far çizgisine uyumu  tam olmadı bunu araç üzerinde gördüm çünki kısa far ve uzun far reflektörleri ayrı  iskelet üzerinde ve acele ile sol kısa far merceğinde sol tarafıda hafif egimli sabitlemişim bunla ve bir kaç role tertibatı ilavesi bunlarda gündüz farı ucu sabit nasılsa diyerek park tetiğini kullanmadım lakin araç elektiriği farları açınca veya sellektör yapınca gündüz farını otomatik kesiyor,Birde sellektör için uzun rolesinden kısaya tetik almayı unutmuşum bunların düzenlemesi için yeniden bir ara düzeltmek için sökülecek ve ilave olarakta fan koymaya karar verdim.Şu an araç üzerinde ve uzun yol kullanımıda dahil çok şükür Rabbimin izni ile kullanılmaktadır.

 

6448.jpg

 

6453.jpg

 

6459.jpg

 

6460.jpg

 

6461.jpg

 

6463.jpg

 

6464.jpg

 

6467.jpg

 

6468.jpg

 

 

İlk hataları ile çalışma videosu.

 

 

 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Karabulut    195
Selçuk Karabulut

abi eline sağlık 10 numara 5 yıldız :bravo: 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Hatalarıda düzeltince tam kıvamında olacak.:good1:

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap