• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Mitsubishi Electric’ten LED modülü

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Mitsubishi Electric Corp. geleneksel modüllerden daha kompakt ve performanslı bir led modülü geliştirdiğini duyurdu. 20 mm’lik bu modül, 40-60 mm’lik geleneksel modüllere yakın ışık çıktısı üretebiliyor.

Geleneksel modüllerde ışık kaybına ve hacmin büyümesine neden olan yansıtıcı aynanın kullanılmadığı bu modülde ayrı bir kontrol ünitesi ile ışığın renk ısısı da görüş durumuna göre mavimsi/sarımsı beyazdan kırmızıya kadar değiştirilebiliyor.

Daha ince ve küçük tasarımlara olanak sağlayan bu yapı motosiklet ve otomobiller için ideal bir çözüm olmaya aday gösteriliyor.

 

1ECF2606-A4C7-4325-9DE8-12E4946DDD79.jpeg

1EC532A9-34E4-471E-A3F4-6E623F302BD1.jpeg

 

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Adamlar mercimek kadar ledle geceyi gündüze çevirmenin peşinde :eusathink:biz hala hangi şimşek etkili led xenonu taksam da , milletin gözünü daha rahat çıkartsamın derdindeyiz  :ermm:

 • Beğen 2
 • Şaşkın 1

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

:lol::lol:

 

Ters yansıtma kullanarak daha iyi ve keskin mesafe gibi görünüyor.Bu çözümle epey gelişme daha yaşanır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap