• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Mitsubishi Electric’ten LED modülü

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Mitsubishi Electric Corp. geleneksel modüllerden daha kompakt ve performanslı bir led modülü geliştirdiğini duyurdu. 20 mm’lik bu modül, 40-60 mm’lik geleneksel modüllere yakın ışık çıktısı üretebiliyor.

Geleneksel modüllerde ışık kaybına ve hacmin büyümesine neden olan yansıtıcı aynanın kullanılmadığı bu modülde ayrı bir kontrol ünitesi ile ışığın renk ısısı da görüş durumuna göre mavimsi/sarımsı beyazdan kırmızıya kadar değiştirilebiliyor.

Daha ince ve küçük tasarımlara olanak sağlayan bu yapı motosiklet ve otomobiller için ideal bir çözüm olmaya aday gösteriliyor.

 

1ECF2606-A4C7-4325-9DE8-12E4946DDD79.jpeg

1EC532A9-34E4-471E-A3F4-6E623F302BD1.jpeg

 

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.576
Mahmut Akbulut

Adamlar mercimek kadar ledle geceyi gündüze çevirmenin peşinde :eusathink:biz hala hangi şimşek etkili led xenonu taksam da , milletin gözünü daha rahat çıkartsamın derdindeyiz  :ermm:

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.508
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

:lol::lol:

 

Ters yansıtma kullanarak daha iyi ve keskin mesafe gibi görünüyor.Bu çözümle epey gelişme daha yaşanır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap