• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Yakup Karakoç

VW Transporter T6 (2016-) Far yetersizliği

Recommended Posts

Yakup Karakoç    0
Yakup Karakoç

Merhaba forum üyeleri. Babamla ortak kullandığımız 2018 model vw transporter cityvan aracımız var. Farları halojen sarı ampul h4 uzun/kısa tek ampul tipi. Sorunum şöyle aydınlatma yetersiz. Geceleri rahat sürüş yapamıyorum. Babam aracın orjinalliği bozulmasın diye bi-xenon mercek montajına karşı. Ampul philips h4 55/60 w. Farın watını yükselt diyor sanayideki ustalar ama far çanağını karartırmı veya tesitata zarar verirmi sorusuna cevapsız kalıyorlar. Gözlemlerime dayanarak farın üzerindeki şapka kısa flamanı kapatıyor gibi geldi bana. Caddy tipi araçlarda da aynı fardan var ama ampul üzerindeki şapkayı tutan bacak biraz daha uzun. O şapkayı iptal etsem aydınlatma sorunu çözülür mü? Yeni nesil philips veya osram gibi kaliteli led ampuller hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorunuma bir çözüm önerisi sunar mısınız? Not olarak far ayarım tam yani tam karanlık yollarda ışık yeterli mesafeye erişiyor fakat yetersiz.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Hoş geldiniz.

H4 yapılarda klasik bir sorun.Oem olmayan H4 ampullerden kaçının ve düşünmeyiniz.

Linkte H4 için kullanım yorumları,tavsiler olan konu mevcut.

Ampul ucundaki metal ne ışığı keser nede sökünce fayda eder,Ellemeyiniz,

Aydınlatma performansı için harican far alıp üzerine orinal bi-xenon çalışması yapabilirsiniz.Orijinal farlarda elinizde durur.Hem amcamızın düşüncesi kırılmaz hem aydınlatma kalite olur.

Akşam düz zeminde 10 metreden bi kısa far duvar resmi çekebilirseniz yorumlayalım.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Yakup Karakoç    0
Yakup Karakoç

İlginiz için teşekkür ederim Oktay bey. Akşam hem yol hemde duvardaki görüntüsünü çekip atacağım. Oem yapı nedir bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Yol resmine gerek yok sadece belirttiğim şekilde duvar resmi kafi olur.

Orijinal farlardan çıkan bi-xenon mercek ve balast ve xenon .

• Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Yakup bey merhaba aramıza hoş geldiniz :flowers:

H4 far sistemi malesef aydınlatma konusunda en vasat gurupta , performans ampulleri bir nebze de olsa ışık miktarını artırıyor ama buda kalıcı çözüm değil . Yüksek wattlı ampullerden kesinlikle kaçının , sanayi ustaları bu yeni nesil araç alt yapılarından bihaberler ne yazık ki , nereye nasıl zarar vereceği hakkında en ufak fikirleri yok . Oktay abi öneride bulunmuş doğru ve sağlıklı olan da bahsettiği oem mercek sistemi , bence bunun üzerinde yoğunlaşın ...

• Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Yakup Karakoç    0
Yakup Karakoç

Bu akşam iyice gözüme battı aydınlatma sıkıntısı. Birazda maliyet olarak mercek sıkıntı. Mercek, xenon ampul, kurulum falan o yüzden değişim yapamıyorum. Ama bu arabaların caravelle modellerinde uzun kısa ayrı h7 tip ampullü çıkma onlardan bulsam biraz daha maliyeti ucuz olur benim için. Onlar hakkında ne düşünüyorsunuz? İkinci resim uzunlar.

IMG-20180701-WA0007.jpg

IMG-20180701-WA0005.jpg

20180701_223723.jpg

20180701_223713.jpg

20180701_223455.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Aydınlatma klasik H4 çok fazla bir performans beklemeyin , caravelle farı sizin aracınıza uyuyorsa ve maliyeti düşükse en mantıklı seçim bu olur . 

• Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Far ayarı olması gerekenden yüksek,az aşagı çekilmesi gerekiyor,

H7 aydınlatmalı far her şekilde H4 den biraz daha iyidir.

İletiyi paylaş

Yakup Karakoç    0
Yakup Karakoç
1 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Aydınlatma klasik H4 çok fazla bir performans beklemeyin , caravelle farı sizin aracınıza uyuyorsa ve maliyeti düşükse en mantıklı seçim bu olur . 

Çok teşekkür ederim Mahmut bey. İnsanın çok canı sıkılıyor rahat rahat gidemiyor gece.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut
1 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Far ayarı olması gerekenden yüksek,aşagı çekilmesi gerekiyor

Araç yüksek abi foto yanıltmasın seni ...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Biliyorum da Minübüs arkasından çekilen resme baktım.Onun için az daha aşagıda olmalı diye düşündüm.O hizada otomobiller için sıkıntı olacaktır.

İletiyi paylaş

Yakup Karakoç    0
Yakup Karakoç

Far ayarı olması gerekenden yüksek,az aşagı çekilmesi gerekiyor,

H7 aydınlatmalı far her şekilde H4 den biraz daha iyidir.

Ayarlayan arkadaş vizeden bu ayarla geçer şeklinde açıklamayla yapmıştı ayarını ama ben düşüreyim düğmesinden bi boşlukta yaptırım ayarını teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Biliyorum da Minübüs arkasından çekilen resme baktım.Onun için az daha aşagıda olmalı diye düşündüm.O hizada otomobiller için sıkıntı olacaktır.

:friends:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Balıkesir'de Bir arkadaşada bu şekilde far ayarlayan kişi lazım bulamıyor.Bi-xenon Farı aşagıda ayarlamışlar far ışığı  yerlerde sürünüyor.Makinada ayar öyle oluyormuş :lol:

İletiyi paylaş

Yakup Karakoç    0
Yakup Karakoç
11 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Balıkesir'de Bir arkadaşada bu şekilde far ayarlayan kişi lazım bulamıyor.Bi-xenon Farı aşagıda ayarlamışlar far ışığı  yerlerde sürünüyor.Makinada ayar öyle oluyormuş :lol:

Makina?? İyimiş kendi arayarlasın ama makinasız elde nasıl olur🤣🤣

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

H4 far mı vasat?  Yapmayın Allah aşkına. Ww h4 far fazlaca başarılı. Ayarsız far verim vermez sadece. 

Doğru ayar yapılacak, ihtiyaç halinde performans serisi ampül kullanılabilir. 

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Gündüz farını halojen yapacam diye uzun reflektörünü mundar etmişler. Küçücük reflektörde kısa/uzun ancak bu kadar olabiliyor.

Osram NBR tipi bir ampul deneyin, olduğu kadar artık.

0.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut
17 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Gündüz farını halojen yapacam diye uzun reflektörünü mundar etmişler.

:crazy: Sabi duymasın :curtianpeek:

• Mutlu 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap