• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk köse

Volvo S40 2 (2005-2012) kayar led ve arıza ışığı

Recommended Posts

Selçuk köse    1
Selçuk köse

bu işte yeniyim , şimdilik elimden bu geldi , Çin’den aldığım kayar led ve gündüz farını başarılı bir biçimde montaj yaptım (sol taraf düzeltildi:)) görüldüğü üzere kendi orijinal sinyali de yanıyor kendi sinyalini iptal ettiğimde sinyaller arızaya geçiyor yardımlarınızı bekliyorum  

araçta Amerikan park mevcut , gördüğünüz gibi onu da pleksi ile değiştirdim baya zor oldu ama oldu :) fotoğrafta düzgün gözüküyor fakat ışık homojen olarak dağılımıyor. Bu konuda yardımınızı bekliyorum (not. Smd5050 ile çevresini dolaştım) :) 

D255993C-3578-49D9-AC5B-347FF3B4D3D4.jpeg

0BEA5F6B-C5BE-4EF5-BAB1-6922E92AB5A0.jpeg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.569
Mahmut Akbulut

Selçuk bey merhaba aramıza hoş geldiniz :flowers: 

Güzel çalışma olmuş elinize sağlık ...

Sinyal arızasını giderip sistemi kandırmanın yolu ön sinyal tesisatına , 8ohm 50W alüminyum direnç  bağlamaktır .

Smd tip ledler de en iyi performans reflektörle alınır , reflektör olmadan gündüz görünürlülüğü malesef olmayacak ...

İletiyi paylaş

Selçuk köse    1
Selçuk köse
3 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Selçuk bey merhaba aramıza hoş geldiniz :flowers: 

Güzel çalışma olmuş elinize sağlık ...

Sinyal arızasını giderip sistemi kandırmanın yolu ön sinyal tesisatına , 8ohm 50W alüminyum direnç  bağlamaktır .

Smd tip ledler de en iyi performans reflektörle alınır , reflektör olmadan gündüz görünürlülüğü malesef olmayacak ...

Bu tip reflektörleri nasıl bulabilirim acaba ? Pleksi konusuna bile yeni adapte oldum :) 

İletiyi paylaş

Selçuk köse    1
Selçuk köse

Arkadaşlar kayar sinyalin Amerikan parka kadar gitmesini istiyorum, 3 çipli smd 5050 led e her üç çipe ayrı ayrı enerji gönderecek hazır modül var mı acaba ?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.469
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Elinize sağlık.

Hamojen ışık isteniyorsa ledler camdan en az 2 cm geride olacak ve aralık boşluğu en az 3mm olacak.Mümkünse krom havuz tip  içine yerleşimi ile çok daha iyi olacak.

Linkte 5050 ler için lensler mevcut bunlarla ışık daha uzaga gönderilir lakin taneli görünür.Ve yön açıları vermeniz gerekiyor.Örnek resimdeki gibi açılarla monte yapılırsa uzak mesafeden tek çizgi halinde görünebilir.Lakin yakından taneli görünür.

Aldığınız sinyalparçasına ilave yapma şansını ancak aynı yazılma sahip entegreli ürünle mümkün olabilir,Başka türlü tekli vesaire hazır bulamazsınız. 

30 Lens linki.Gündüz farı olarak uzaktan görünmesini kısmen saglayacak bir derece olduğu içn kullanılabilir.

http://www.marketdijital.com/5050-6450-RL-TP6B-30-Derece,PR-3728.html

Buda 90 derecelik lens ığı led ışığı çıkışı ile aynı derece vermesini saglar geniş açı ile biraz daha hamojen dagılım olur.

http://www.marketdijital.com/5050-6450-B-90-Derece,PR-3628.html

5846.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk köse    1
Selçuk köse

Teşekkür ederim , kayar Çin menşeli kayar sinyalin her bir bölümüne ayrı ince kablo geliyor onlardan birini Amerikan park kısmına gönderebilir miyim peki?  

İletiyi paylaş

Selçuk köse    1
Selçuk köse
gönderildi (düzenlendi)

Ve gereli mesafe yok sanırım :(  Şeytan Gözde ışığı daha yoğun göstermek için önerisi olan var mı peki ?

tarihinde Selçuk köse tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.469
Oktay Toker

O kablolar her led bölümdeki işlemciye baglanması ve sıralı yanması için.Başka bir işlemde kullanılamaz.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap