• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Oğuz Topçu

Tofaş Yukarı Katlanır Ayna İçin Elektrik Ayarı

Recommended Posts

Oğuz Topçu    0
Oğuz Topçu

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

 

Merhaba,

 

Tofaş marka araçlar için yukarı katlanır ayna üretimi yapıldığında düşünülmeyen tek nokta elektrikli ayarlama modu olmuştur. çünkü tofaş modellerinde hep manuel ayarlama olması sebebiyle, internette dolaşırken tofaş marka araçlar için ve ( doğru aparatlar) kullanılarak farklı araçlara da universal montaj yapılan ayna ya denk geldim.
ancak satıcıyla görüşme yaptığımda ayna da ayarlama konusunda sadece parmakla ayarlama olduğu bilgisini aldım. bu konuda benim merakım şudur. belirtilen fotoğraftaki aynaya elektrikli ayarlama motoru takılır mı iç ayrıntısını tam olarak bilen dostlar var mı bilgi verirseniz müteşekkür olurum.

 

teşekkür ederim.

AUVQFJJXSW5152018164118_952_tofas-katlanir-ayna-el.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.590
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Oğuz Topçu    0
Oğuz Topçu
7 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Hoş geldiniz.

 

Hoşbulduk. teşekkür ederim Oktay bey, şimdi manuel aynayı çevirme konusunda bir çok araştırma yaptım. ancak bu ayna konusunda bilgisi olan varmı sonuçta bu ayna içe katlanır değil yukarı katlanır bir biçimde çalışıyor. ben bu aynayı almayı düşünüyorum ama elektriksiz olması benim için kötü bir avantaj yukarı katlanır aynalarda motor biçimini ve çalışma işlevlerini bulamadım.

 

bundan dolayı sorum olmuştu. yanlış beyanda bulunmuş olabilrim.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.590
Oktay Toker

Ben yanlış anlamışm kusura bakmayınız.

 

Yukarı katlanır yada içe katlanır mantıkta bence aynı.Sadece derecesi farklı Klasik katlanır ayna yapısından baglantı ve motor açısından farkı olacağını sanmıyorum lakin Mustafa Bagseven konuyu okuyunca yazacaktır.

İletiyi paylaş


Link to post
Mustafa Bağseven    162
Mustafa Bağseven

Tofaş için üretilen katlanır aynalar malesef elektriksiz.Yani yukarı-aşağı,sağ ve sol ayarı elle yapılıyor.

İç ayrıntısını bilmiyorum ama el yapımı motorla falan olcagını sanmıyorum.Çok zor iş

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap