• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Emre Kuvel

Çift renk amerikan park/sinyal uygulaması

Recommended Posts

Emre Kuvel    0
Emre Kuvel

Merhaba arkadaşlar aşağıda resmini koyduğum mercekli model ( 2014 ) megane 3 aracım var amerikan park uygulamak istiyorum ancak standart amerikan lar gibi turuncu değil sürekli yanışta beyaz sinyal verdiğince turuncu olmasını istiyorum çift renkli amerikan uygulaması diye geçiyor sanırım aşağıda video da bmw ye uygulanmış TR de birkaç siteye baktım hep normal tek renk amerikanlar var yardımcı olursanız sevinirim.

 

Renault_Mégane_Paris_Deluxe_ENERGY_TCe_115_Start_&_Stop_eco²_(III,_2._Facelift)_–_Frontansicht,_13._Juli_2014,_Ratingen_(1).jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Çift renk amerikan park diye bir uygulama yok.Klasik aynı bölümde yanan gündüz farı,sinyal uygulaması diyebiliriz.Led konu başlığı altıda bir çok gündüz farlı uygulama bulabilirsiniz.Bir kaç örnek.

 

Aynı tip uygulam için eldeki gündüz farı modulü içine sinyal ledleri ilave edilir,yada sinyal camı beyaz ise gündüz farı yada parkta çalışacaksa ona göre baglantı ile beyaz led ilave edilir.

 

Mantık aynı.

 

         

 

   

 

  

 

 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Örneklerdeki gibi çalışma Mantığını anlatıldı, aylaştığınızın mantığıda,linkteki ürünün çalışabilmeside anlattılanların şekildedir.

Sizin ilk sorunuza göre yanıt verildi.Siz direkt olarak son mesajınızdaki gibi ürün için duyu arıyorum demiş olsaydınız size bu yazı yerine hurdacılara bakılması gerektiğini belirtmemiz icab ederdi.Yanlış cevaplar için kusura bakmayınız.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Emre Kuvel    0
Emre Kuvel

işte o düzenekte amerikan park modünü bağlayınca olmaz mı ? yani normal amerikan park modüllerinde araç sinyal vermediği sürece sürekli turuncu yanıyor sinyal verdiğince o lamba yanıp sönüyor ve sinyal bitince tekrar sabit yanmaya devam ediyor ben bu ampullere amerikan park modülünü bağlasam sabit yanarken beyaz sinyal verdiğimde turuncu  kısmı yanmaz mı acaba ? 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Bunu satıcıdan onaylatmanız daha doğru olur.Ürün otomatik renk geçişini gelen voltaja göre yapıyor.Bilmiyorum denilirse alıp denemeden çözüme ulaşmanız zor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Emre Kuvel    0
Emre Kuvel
Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Yan sanayi ürünler kullanmadım tecrübem yok.

 

Linkteki konuda aracın modeline göre uygulama yapılmış ve yazıldı ise inceleyiniz yada konudan yardım isteyebilirsiniz.

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş
18 saat önce, Emre Kuvel yazdı:

 

Senin farındaki sinyal ampulü P21W veya PY21W (donanıma göre) bu duya göre ampul bakman gerekir. Linkteki ampul yuvarlak duylu değil wedge tipi olanlardan, farına uymaz.

Zaten ledli gündüz farın varken neden böyle bir uygulama istiyorsun, bana pek estetik gelmedi.

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap