• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Oktay Toker

Audi A3 8P (2003-2012) A5 stil gündüz farı, sequential sinyal

Recommended Posts

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Ankara'dan bir arkadaşımızın 2011 Audi A3 8p model aracı için halojen farlara önce bi-xenon ve gündüz farı olarak konuşulan çalışmada benim gündüz farı şu olacak dediğim resimdeki A5 orijinal iç çerçeveyi komple içine yerleştirilecek diye anlamasıyla gelişen süreçte sonucuda A5 orijinal iç çerçevedeki gündüz farı ledleri sinyal ledleride ekleneceği için mecburen Osram smd3535 ledler ile değişimi ve ledlerin çalışması için Audi gündüz ledi sürücüsü ile kullanıldı,Sinyal için cree smd3535 amber ledler kullanıldı,sequentiel sinyal işlemini mikro işlemcili devre kullanıldı.Eski orijinal sinyal kısmının camı siyaha boyandı.Aracın orijinal gündüz farı ve park olarak çalışmasında tek duy ampul kulanılmış ve parka geçince ve sinyal verince otomatik olarak 5 volta düşüyordu bunu sonradan keşfettik ve biraz uğraştırdı tabi ve yaptığım role sistemi ile oynamak zorunda kaldım ve düzelttim.A5 orijinal Park bölümüne nude lens ve gündüz ledi ile aynı led kullanıldı,kenar park bölümüne koyu amber led kullanıldı ve bu iki led kısa far çalışınca aktif olacak şekilde baglanarak çalışmayı noktalamak,sabırlı bir süreç ile  Rabbimin izni ile yapması kısmet oldu.

5511.jpg

5515.jpg

5555.jpg

5559.jpg

5560.jpg

5562.jpg

5563.jpg

5564.jpg

5565.jpg

5566.jpg

5567.jpg

5568.jpg

5569.jpg

5571.jpg

5580.jpg

5588.jpg

5589.jpg

5590.jpg

5607.jpg

5612.jpg

5620.jpg

5621.jpg

5627.jpg

5631.jpg

5632.jpg

5636.jpg

5638.jpg

5639.jpg

5640.jpg

20180221.jpg

201803.jpg

2018030.jpg

20180305.jpg

IMG-20180221-_WA0012.jpg

Sinyal videosu,ilerde detaylı video çekilecek ve yollanırsa bilahire ekleyeceğim.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 3

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Çok başarılı :bravo:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.576
Mahmut Akbulut

Çok güzel olmuş abi , senkronize işini çözmen çok iyi oldu . Tebrik ediyorum eline emeğine sağlık :bravo:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Mikroişlemcileri yeniden keşfettim.:lol:Senkron çok iyi oldu.İlk testimdeki şükür sevincimi anlatamam.:)

• Mutlu 1

İletiyi paylaş

Can Bilgen    0
Can Bilgen
13 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Mikroişlemcileri yeniden keşfettim.:lol:Senkron çok iyi oldu.İlk testimdeki şükür sevincimi anlatamam.:)

hocam merhaba , size facebook üzerinden mesaj gönderdim müsait olduğunuzda bakıp bana dönüş sağlar mısınız?

iyi günler.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap